کیر استارمر از رد ائتلاف لیبرال دموکرات پس از انتخابات بعدی امتناع کرد | کیر استارمر

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کیر استارمر بارها از رد توافق با لیبرال دموکرات ها در صورت شکست حزب کارگر در انتخابات عمومی بعدی طی مصاحبه ای پس از انتخابات محلی هفته گذشته خودداری کرده است.

رهبر حزب کارگر گفته است که تمرکز خود را بر تامین یک دولت اکثریت کارگر “با اکثریت قابل اجرا” دارد، که به اعتقاد او بر اساس عملکرد حزب در آن رای قابل دستیابی است.

مقامات کارگری از عملکرد حزب در هفته گذشته ابراز خوشحالی کرده اند، از جمله گرفتن شورای کنت در مدوی، که حزب از زمان تأسیس آن در سال 1998 کنترلی بر آن نداشته است.

حزب کارگر بیش از 600 کرسی شورا به دست آورد، در حالی که محافظه کاران نزدیک به 1000 کرسی را از دست دادند. نظرسنجی‌ها نتایج را شبی وحشتناک برای محافظه‌کاران می‌دانند، اما برای حزب کارگر به اندازه کافی قانع‌کننده نیست تا مطمئن شوند که دولت اکثریت را پس از انتخابات بعدی تشکیل می‌دهند.

هنگامی که در طول یک دور از مصاحبه های پخش در روز سه شنبه در مورد معاملات احتمالی ائتلاف تحت فشار قرار گرفت، استارمر نتوانست به صراحت توافق احتمالی ائتلافی با لیبرال دموکرات را در بیش از هفت مورد رد کند.

استارمر با تاکید بر اینکه “به اکثریت مطلق می رود” به اسکای نیوز گفت: “من به فرضیات پاسخ نمی دهم، اما ما به دنبال اکثریت حزب کارگر هستیم و این چیزی است که به آن اطمینان داریم.

من یک دولت اکثریت واضح کارگر می خواهم. و یکی از دلایلی که ما در این سه سال اخیر پیشرفت کرده‌ایم این است که، با وجود همه صداهای خاموش، تمرکز لیزری را روی پیشرفتی که به عنوان یک مهمانی نیاز داشتیم، حفظ کرده‌ایم.

او افزود: «ما در این انتخابات محلی واقعاً پیشرفت خوبی داشتیم، و اکنون برای دولت اکثریت کارگری کار خواهیم کرد تا بتوانیم تغییری را که نیاز داریم ایجاد کنیم.»

اما رهبر حزب کارگر مایل بود صراحتاً توافق با SNP را رد کند زیرا او گفت: “کاملا واضح است که هیچ شرایطی وجود ندارد که در آن ما با SNP معامله کنیم.”

هنگامی که در مصاحبه با بی‌بی‌سی از استارمر دوباره در مورد معامله با لیبرالدمز سؤال شد، در عوض توجه خود را بر SNP متمرکز کرد. او گفت: “مطمئناً هیچ مبنایی برای معامله با SNP به دلیل سیاست جدایی آنها وجود ندارد.”

من معتقد نیستم که این به نفع بریتانیا است. اکنون، بدیهی است که شما از من در مورد Lib Dems و سناریوهای دیگر پرسیدید. اینها فرضیه هایی برای آینده است. من می خواهم واضح بگویم که بر اساس این نتایج ما در مسیر کسب اکثریت حزب کارگر هستیم. این همان چیزی است که از زمانی که رهبری را به عهده گرفته ام برای کشور بوده است، این جاه طلبی من همچنان ادامه دارد.»

سال گذشته استارمر بارها احتمال توافق غیررسمی پس از انتخابات با لیبرال دموکرات ها را پس از تعهد مشابهی در مورد حزب ملی اسکاتلند رد کرد.

هنگامی که در ماه ژوئیه با بلومبرگ مصاحبه کرد، رهبر حزب کارگر گفت که حزب او با “کسی” از جمله لیبرال دموکراسی که تحت نظرسنجی فعلی می تواند یک سری از کرسی های محافظه کار را در انتخابات بعدی کسب کند، وارد ائتلاف نخواهد شد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

لیبرال دموکرات ها احتمال توافق را رد نکرده اند. یک سخنگوی گفت: «ما کاملاً روی مسائلی متمرکز شده‌ایم که واقعاً برای مردم مهم است – بحران هزینه زندگی، شکست این دولت در مدیریت NHS ما و شرکت‌های کثیف آب فاضلاب اجازه دارند به رودخانه‌های ما پمپاژ کنند. ”

ابهام استارمر در مورد ائتلاف احتمالی در حالی مطرح می شود که تونی بلر به او هشدار داده بود که با وجود کسب صدها کرسی در هفته گذشته، از خودراضی کردن خودداری کند.

نخست‌وزیر سابق به تلویزیون بلومبرگ گفت که استارمر «کار بسیار خوبی انجام داده و حزب کارگر را از جایی که بود به عقب برد»، اما افزود: «البته شما اصلاً نمی‌توانید از این چیزها راضی باشید».

موضع رسمی لیبرال دموکرات ها در مورد ائتلاف احتمالی پس از انتخابات نیز به همین ترتیب مبهم است، اگرچه می توان از این واقعیت خواند که رهبر آنها، اد دیوی، به طور قطع توافق با محافظه کاران را رد کرده است، اما نه با حزب کارگر.

این حزب که از تجربه خود در ائتلاف 2010-2005 با محافظه‌کاران دیوید کامرون آسیب دیده است، می‌گوید که در یک پیمان کارگری نمی‌تواند درباره سناریوهای فرضی اظهارنظر کند و “کاملاً روی موضوعاتی متمرکز است که واقعاً برای مردم مهم است”.

با این حال، فرض بر این است که لیب دموکرات ها آماده همکاری خواهند بود.
توجیه رد پیمان با محافظه‌کاران این است که لیبرال دموکرات‌ها درگیر نبردهای انتخاباتی زیادی با آن‌ها هستند، و هر دو نمی‌توانند قول بدهند که تا آنجا که ممکن است تلاش کنند تا تعداد زیادی از نمایندگان محافظه‌کار را حذف کنند و در عین حال احتمال ائتلاف آینده را باز نگه دارند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …