Northwell، Aegis Ventures شرکت هوش مصنوعی Optain را با 12 میلیون دلار راه اندازی کرد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

Aegis Ventures و Northwell Holdings، بازوی سرمایه گذاری سیستم سلامت مستقر در نیویورک، روز سه شنبه Optain را راه اندازی کردند، شرکتی که هدف آن استفاده از تصویربرداری شبکیه با پشتوانه هوش مصنوعی برای تشخیص علائم اولیه بیماری است. شرکا همچنین سرمایه اولیه اولیه 12 میلیون دلاری را ارائه کردند.

اگرچه این استارت‌آپ در بازار ایالات متحده جدید است، Aegis و Northwell گفتند که این فناوری را می‌توان به شرکت استرالیایی Eyetelligence که در سال 2019 راه‌اندازی کرد، ردیابی کرد. این شرکت غربالگری را برای رتینوپاتی دیابتی، دژنراسیون ماکولا مرتبط با سن و گلوکوم بر اساس کار پروفسور ارائه می‌دهد. Mingguang He از دانشگاه ملبورن و مرکز تحقیقات چشم استرالیا.

جف دانکل، مدیر عامل Optain، گفت که هدف ارائه فناوری تشخیصی در دسترس‌تر است تا ارائه‌دهندگان بتوانند به جای واکنش در زمانی که بیمارانشان مریض شده‌اند، مراقبت‌های پیشگیرانه را ارائه دهند.

دانکل در بیانیه ای گفت: «فوری ترین فرصت برای تأثیرگذاری در چشم پزشکی است. “هدف اول Optain گسترش دسترسی به غربالگری و تشخیص بیماری های چشمی قابل پیشگیری، بستن شکاف های اساسی برابری سلامت است، به ویژه در جوامع محروم که ابزارهای تشخیصی و غربالگری در دسترس نیستند.”

روند بزرگتر

Optain اولین شرکتی است که Aegis و Northwell از طریق آن راه اندازی کرده اند مشخص کنید، مشارکت آنها در ایجاد شرکت هوش مصنوعی که حدود یک سال پیش آغاز شد.

این شرکت ها گفتند که این اولین سرمایه گذاری آنها در هوش مصنوعی است که در کشور دیگری توسعه یافته است. آنها امیدوارند که تصویب مقررات برای این شرکت ها را سرعت بخشند و سپس آنها را در ایالات متحده گسترش دهند

با این حال، Aegis و Northwell در یکی دیگر از شرکت های سلامت دیجیتال همکاری کرده اند. در نوامبر، آنها اعلام کردند که توافقنامه ای را برای راه اندازی امضا کرده اند Upliv، یک استارتاپ مجازی مراقبت از یائسگی.

جان بیدل، شریک مدیر شرکت Aegis Ventures، گفت MobiHealthNews اواخر سال گذشته که مشارکت بین سرمایه گذاری خطرپذیر و شرکت های مراقبت های بهداشتی سنتی روند رو به رشدی در سال 2022 بود، با ذکر مثال هایی مانند شبکه تضمین سلامت جنرال کاتالیست و مشارکت Aegis با نورث ول.

او گفت: «وقتی با آن‌ها کار می‌کنیم، واقعاً این ما هستیم که با رهبران بالینی و رهبران اداری در سنگر می‌نشینیم و سعی می‌کنیم بهتر بفهمیم که چگونه می‌توانیم مدل‌هایی ارائه دهیم که نوآوری و متصدیان مراقبت‌های بهداشتی موجود را به هم نزدیک‌تر کند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …