جوهانسون می گوید که مردم را نمی توان به کشورهایی که در آن امن نیستند بازگرداند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

ایلوا یوهانسون، کمیسر اتحادیه اروپا در امور داخلی، در مورد پیمان جدیدی برای مدیریت بهتر درخواست‌های مهاجران و پناهندگان به اتحادیه اروپا و اینکه آیا این پیمان روابط پرتنش بین برخی از کشورهای عضو را ترمیم می‌کند، بحث می‌کند.

**یورونیوز**

بنابراین، این یک وضعیت وخیم در مدیترانه است. 700 نفر در سال جاری جان خود را از دست داده اند. مدیر آژانس مهاجرت سازمان ملل، آنتونیو ویتورینو، اصرار دارد که ابتکارات دولتی در مورد تلاش‌های نجات در دریا کم است. آیا یک ماموریت مشترک جدید اتحادیه اروپا وجود خواهد داشت؟

یلوا یوهانسون

باید بگویم آنچه اکنون از گارد ساحلی ایتالیا می بینیم واقعاً چشمگیر است. آنها فکر می کنم بیش از 30000 نفر را امسال نجات داده اند. و ما سازمان های غیردولتی را نیز داریم، اما البته به میزان بسیار کمتری. ابتکارات دولتی در مورد جستجو و نجات، ابتکارات بزرگ هستند. اما ما باید در وهله اول از این حرکت های خطرناک جلوگیری کنیم زیرا همیشه این خطر وجود دارد که اگر کسی در این سفرهای خطرناک حرکت کند، گم شود یا جان خود را از دست بدهد. به همین دلیل است که در زمینه پیشگیری بسیار مهم است – مبارزه با قاچاقچیان، اما همچنین ارائه راه های قانونی، مسیرهای امن به اتحادیه اروپا.

**یورونیوز**

می بینیم که در نهایت، ایتالیا نقطه اصلی ورود است، در خط مقدم قرار دارد. دولت به مدت شش ماه حالت فوق العاده اعلام کرد. و همچنین دیدیم که وزیر کشور فرانسه از این موضوع انتقاد کرد [Italian] دولت می گوید که قادر به مدیریت مهاجرت نیست. به این چه می گویید؟

** یلوا یوهانسون**

فکر می‌کنم ایتالیا تحت فشار زیادی است و فکر می‌کنم آنها به خوبی آن را مدیریت می‌کنند. وضعیت اضطراری در ایتالیا البته یک تصمیم ملی است. اما، همانطور که می‌دانم، این به ایتالیا کمک می‌کند تا با پذیرش سریع‌تر کنار بیاید و ظرفیت‌های پذیرش را به روشی سریع‌تر بهبود بخشد. و این به دلیل تعداد زیاد ورودی ها کاملا ضروری است. اما باید گفت که ایتالیا نباید تنها باشد. اینجا باید از ایتالیا حمایت کنیم.

** یورونیوز **

تونس در حال حاضر نقطه عزیمت اصلی مهاجران و پناهندگان، هم برای اتباع و هم برای شهروندان سایر کشورهای آفریقایی است. شما اخیراً به تونس سفر کرده اید و در این مورد با دولت گفتگو کرده اید. چه تدابیری اتخاذ خواهد شد تا به نحوی این جریان را بخار کند؟

یلوا یوهانسون

ما اکنون به توافق بسیار خوبی با دولت و مقامات تونس رسیده ایم تا همکاری خود را عمیق تر کنیم، یعنی حمایت خود را برای حفاظت از مرزهای آنها، هم با گارد ساحلی و هم در مرزهای جنوبی آنها افزایش دهیم. این همچنین شامل کمک به آنها برای ایجاد ظرفیت برای ثبت نام و پذیرش مهاجران و همچنین همکاری در مورد تحقیقات پلیس برای تعقیب قاچاقچیان است. ما همچنین بر روی یک مسیر قانونی به نام “مشارکت استعدادها” به توافق رسیده ایم تا این امکان وجود داشته باشد که تونسی ها به طور قانونی به اتحادیه اروپا بیایند.

یورونیوز

بنابراین، بیایید در مورد پیمان اتحادیه اروپا در مورد مهاجرت و پناهندگی صحبت کنیم، که ابزاری برای ترویج همبستگی بیشتر، از جمله جابجایی است. مذاکرات در حال انجام بر روی قوانینی است که باید اصلاح شود. چقدر مطمئن هستید که کشورهای بیشتری بخواهند از پناهندگان و مهاجران استقبال کنند؟ و آیا برخی از این جابجایی ها، اسکان مجدد و سایر اقدامات الزام آور هستند تا به هر کشور عضو اجازه انصراف داده نشود؟

یلوا یوهانسون

ما با هم کار می کنیم تا با اعداد بالا مقابله کنیم [of deaths] در دریای مدیترانه مرکزی بنابراین، ما با هم کار می کنیم تا با شرایط اضطراری مقابله کنیم، اما همچنین برای یافتن یک راه حل قانونی طولانی مدت برای ایجاد یک راه پایدار برای مدیریت مهاجرت، به روشی منظم، کار می کنیم. و تا به حال پیشرفت های زیادی در زمینه مذاکرات داشته ایم. البته، [let’s keep our] انگشتان ضربدری با این حال، مراحلی در پیش است، اما من در واقع بسیار مطمئن هستم که می‌توانیم قبل از پایان این دوره قانونگذاری به مصالحه برسیم.

**یورونیوز**

بنابراین، علی‌رغم تمام تلاش‌ها برای یک رویکرد مشترک، می‌بینیم که برای مثال، شورای اروپا اخیراً به اتحادیه اروپا درباره اقداماتی که مهاجران و پناهندگان را بدون رسیدگی به درخواست‌هایشان عقب می‌رانند، هشدار داد. این البته طبق قوانین بین المللی غیرقانونی است. اما لیتوانی اخیرا قانونی را تصویب کرد که به دنبال استفاده از این ابزار در شرایط اضطراری است. نظر شما در مورد این تصمیم چیست؟

یلوا یوهانسون

من با لیتوانی در تماس نزدیک هستم. من در فوریه در ویلنیوس بودم تا مستقیماً با وزیر صحبت کنم [of the Interior, Agnė Bilotaitė] و او بسیار آماده است، همراه با خدمات من، این قانون را بررسی کند و ببیند چه نوع تغییراتی برای انطباق با قوانین اتحادیه اروپا ضروری است. و ما در حال حاضر در این روند هستیم.

**یورونیوز**

در عین حال، ما می بینیم که استعدادهای زیادی وجود دارد، که افراد زیادی می توانند در نیروی کار مفید باشند، در اینجا در اروپا، چه در آلمان و چه در اسپانیا. من می فهمم که آنها [these countries] به برخی از پروژه های آزمایشی با تونس، مراکش و غیره علاقه مند هستند [countries]. این چگونه کار می کند؟

** یلوا یوهانسون**

کار می کند، و بسیار خوب کار خواهد کرد. باید بگویم که تقریباً در همه کشورهای عضو، تقریباً در همه بخش‌ها، کمبود نیروی کار داریم. و این واقعاً یک فرصت طلایی برای یافتن روابط جدید با بسیاری از کشورهای شریک ما، سرمایه گذاری در مسیرهای قانونی است. چیزی که ما از سمت کمیسیون اروپا ارائه می کنیم، “مشارکت استعدادها” است، که در آن ما همچنین می توانیم برای مثال از ایجاد دوره های آموزش حرفه ای و زبان، قبل از اینکه افراد برای کار در اتحادیه اروپا خارج شوند، حمایت کنیم. و این می تواند یک وضعیت برد-برد باشد. به عنوان مثال، سرمایه گذاری در آموزش در تونس، به عنوان مثال، به نفع کسانی است که مایلند در تونس بمانند، اما همچنین کسانی که برای چند سال، یا یک سال، برای کار در یک کشور عضو، و پس از آن شاید به عقب برگردند، مفید خواهد بود. .

**یورونیوز**

روی دیگر سکه، البته، بازگرداندن افرادی است که حق حمایت بین المللی را به عنوان پناهنده ندارند، اما همچنین کسانی که برای کار در اروپا به طور منظم درخواست قرارداد نکرده اند. آیا با استراتژی های دولت های اتحادیه اروپا در مورد تهدید به جلوگیری از دسترسی تجاری، موافقت نامه های ویزا یا حتی کمک های توسعه ای به کشورهایی که از همکاری با این بازگشت ها امتناع می ورزند، موافق هستید؟

یلوا یوهانسون

مردم را نمی توان به کشورهایی که در آن امن نیستند بازگرداند. این یک چیز است، اما بسیاری از مردم را می توان به روشی امن به کشور مبدا خود بازگرداند. بنابراین به همین دلیل است که ما در واقع از ماده 25 قانون ویزا استفاده می کنیم، مکانیزمی برای زمانی که یک کشور شریک در زمینه پذیرش مجدد و بازگشت به خوبی همکاری نمی کند. سپس، از طرف کمیسیون، ما برخی از اقدامات ویزا را برای آن کشور پیشنهاد می کنیم، و اکنون می توانیم بسیاری از آنها را مشاهده کنیم. [countries] شروع به تغییر نگرش خود کرده اند و در زمینه پذیرش مجدد و بازگشت بسیار بهتر همکاری می کنند. و این به نوبه خود راه های قانونی بیشتری را باز خواهد کرد.

**یورونیوز**

خانم کمیسر از اینکه با یورونیوز همراه بودید بسیار متشکرم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …