دیسانتیس لوایحی را امضا می کند که شهروندان چینی را از خرید زمین در فلوریدا منع می کند | فلوریدا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا روز دوشنبه مجموعه‌ای از لایحه‌ها را امضا کرد که شهروندان چینی را از خرید زمین در این ایالت منع می‌کند.

در یک خبر اخیر، جمهوری خواه از امضای آن لایحه و دو لایحه دیگر خبر داد که به منظور «مقابله» با آنچه او به عنوان «نفوذ بد حزب کمونیست چین در ایالت فلوریدا» توصیف کرد، اعلام کرد.

یک لایحه اتباع چینی را از خرید زمین در فلوریدا محدود می کند، مگر اینکه شهروندان آمریکایی یا مقیم دائمی باشند.

شبکه خبری تلویزیونی تامپا بی WTVT گزارش داد، در همین حال، شهروندان چینی با ویزای غیر توریستی، محدود به خرید کمتر از دو هکتار زمین هستند که حداقل پنج مایل از هر نهاد نظامی فاصله دارد.

این لایحه همچنین شهروندان خارجی سایر کشورها را از خرید زمین تحت شرایط خاص محدود می کند. به گزارش اینسایدر، شهروندان روسیه، ایرانی، کوبایی، سوریه، کره شمالی و ونزوئلا اجازه خرید زمین در فاصله 10 مایلی از پایگاه‌های نظامی را ندارند، اما همچنان می‌توانند در جای دیگری در فلوریدا ملک بخرند.

به گزارش اکسیوس، منتقدان هشدار داده اند که این لایحه می تواند تبعیض علیه مالکان چینی در فلوریدا را تسهیل کند و در عین حال به سایر مهاجران نیز آسیب برساند.

به گزارش یو اس ای تودی، ماه گذشته، پیش از امضای این لایحه، بیش از 100 معترض علیه این قانون شهادت دادند و افزودند که این قانون علیه جمعیت چینی فلوریدا تبعیض قائل می شود.

ویکتوریا لی دانشجوی کالج فلوریدا در حالی که اشک می ریخت گفت: نگرانی من این است که این لایحه بر افرادی مانند من که می خواهند صاحب خانه شوند تأثیر بگذارد. “ما می ترسیم، ما وحشت زده ایم. برای همین به اینجا آمدیم. ما رویای آمریکایی داریم. به همین دلیل در سنم هنوز به مدرسه می روم.»

هیل گزارش داد، قوانین دیگری که روز دوشنبه امضا شد شامل لایحه‌ای است که کالج‌ها و دانشگاه‌ها و همچنین کارمندان آنها را از پذیرش هدایا در زمانی که «در سمت‌های رسمی خود از یک کالج یا دانشگاه مستقر در یک کشور خارجی قرار دارند» منع می‌کند.

کالج‌ها و دانشگاه‌های داخل فلوریدا نیز موظفند قبل از شرکت در هر گونه توافق یا مشارکت با دانشگاهی در یک کشور خارجی، تأییدیه‌ای از هیئت حکام یا هیئت آموزشی ایالت دریافت کنند.

هیل افزود، یک لایحه اضافی، کسانی را که از دستگاه ها و سرورهای دولتی استفاده می کنند از دانلود برنامه هایی مانند TikTok که متعلق به یک شرکت چینی است، محدود می کند.

دیسانتیس گفت: «فلوریدا برای مقابله با بزرگترین تهدید ژئوپلیتیکی ایالات متحده – حزب کمونیست چین – اقدام می کند.

لوایح مجموعاً قرار است از اول جولای اجرایی شوند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …