بریتانیا برای توسعه صنایع سبز و پیشرفته در آینده به برنامه بلندمدت فوری نیاز دارد | بخش تولید

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اندی هالدان هشدار داده است که بریتانیا در معرض خطر عقب ماندن در “مسابقه تسلیحاتی” جهانی چند میلیارد پوندی صنعتی سازی مجدد بدون راه اندازی فوری یک برنامه منسجم برای تولید است.

این اقتصاددان بانفوذ، که در شورای مشاوران اقتصادی جرمی هانت حضور دارد، گفت که بریتانیا «در واقع در هیچ مقیاسی در رقابت نبوده است» زیرا کشورهای دیگر در توسعه صنایع سبز و پیشرفته در آینده راهپیمایی می کنند.

جهان در حال حاضر با یک مسابقه تسلیحاتی در صنعتی شدن مجدد مواجه است. و من فکر می‌کنم که ما در خطر عقب افتادن در مسابقه تسلیحاتی هستیم، مگر اینکه آن را گیج کنیم.»

مدیر اجرایی اندیشکده انجمن سلطنتی هنر گفت: سه عامل زیربنای تقلا بود: نیاز به تقویت انعطاف‌پذیری زنجیره‌های تامین پس از اختلال گسترده در طول همه‌گیری کووید. کربن زدایی؛ و افزایش تنش های نظامی

این در حالی است که ایالات متحده و اتحادیه اروپا میلیاردها پوند برای حمایت از تولید داخلی همه چیز از انرژی های تجدیدپذیر گرفته تا ریزتراشه ها و وسایل نقلیه الکتریکی سرمایه گذاری می کنند و قانون کاهش تورم جو بایدن (IRA) 369 میلیارد دلار (292 میلیارد پوند) به پایگاه صنعتی آمریکا تزریق می کند.

هالدن، اقتصاددان ارشد سابق بانک انگلستان، می‌گوید: «چین سال‌هاست که در این فناوری سبز بوده است و راهپیمایی بسیاری از فناوری‌ها، از جمله انرژی خورشیدی و باتری‌ها را ربوده است.

غرب با تأخیر از خواب بیدار شده است. IRA پول نقد را روی دیوار می اندازد. هزینه آن [is] تقریباً به طور قطع شمال نیم تریلیون دلار است. احتمالاً شمال یک تریلیون. اتحادیه اروپا اکنون در حال جبران است، [and] بریتانیا در حال حاضر واقعاً در هیچ مقیاسی در رقابت نیست.»

هالدن در یک رویداد در لندن که توسط سازمان تجاری تولیدی Make UK برگزار شد، از دولت خواست تا یک استراتژی صنعتی برای جانشینی راهبردی که بوریس جانسون لغو کرد، ایجاد کند. هالدان پیش از لغو این گروه، رئیس شورای استراتژی صنعتی دولت بود.

او گفت: «آنچه که چند سال پیش ضروری بود – ایجاد آن پلتفرم بلندمدت – به نظر من اکنون کاملاً ضروری است.

جرمی هانت قبلا گفته بود که می خواهد بریتانیا را به “سیلیکون ولی بعدی جهان” تبدیل کند. با این حال، رهبران صنعت هشدار داده‌اند که «فلیپ فلاپ» مکرر توسط دولت‌های محافظه‌کار متوالی به اقتصاد بریتانیا آسیب رسانده است.

گرگ کلارک، وزیر بازرگانی تحت رهبری ترزا می که آخرین استراتژی صنعتی را راه‌اندازی کرد، گفت که دولت با سیاست‌های تولیدی خود “تلاش کرده و نتوانسته است عمر طولانی داشته باشد”.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

این نماینده محافظه‌کار که در کنار هالدن صحبت می‌کرد، گفت: تصمیم در دوران نخست‌وزیری جانسون برای لغو شورای استراتژی صنعتی “یک قطعه خرابکاری بود که کاملاً بدون هدف بود”.

فکر نمی‌کردم این حزب خودم باشد که تصمیم بگیرد از شر آن خلاص شود.»

کلارک گفت که دولت فعلی برخی از حمایت‌های موجود در استراتژی صنعتی از تولید بریتانیا را ادامه داده و «تسریع» کرده است، اما پیشنهاد کرد که هنوز به یک برنامه بلندمدت نیاز است.

یک استراتژی کوتاه مدت یک تناقض در شرایط است. به نظر من ضروری است که شما باید ابزاری برای سرمایه گذاران خارج از این کشور ایجاد کنید تا اطمینان داشته باشند که چارچوب سیاست دوام خواهد آورد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …