سناتور کارگر PwC را به “فریب و خیانت” در سوء استفاده از اطلاعات خزانه داری متهم کرد | PwC

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک سناتور استرالیایی شرکت مشاوره PwC را مورد سرزنش شدید قرار داد و استدلال کرد که سوء استفاده آن از اطلاعات خزانه داری خیانت به اخلاق و استانداردهای حرفه ای است و در عین حال ممکن است استعفاهای بیشتری لازم باشد.

دوشنبه شب، تام سیمور، مدیر اجرایی PwC استرالیا، پس از انتقادات مداوم از این شرکت که گفته می‌شود از به اشتراک گذاشتن سیاست‌های مالیاتی محرمانه دولت با همکارانش سود می‌برد، استعفا داد.

سیمور یکی از ده‌ها شریکی بود که ایمیل‌هایی درباره اطلاعات محرمانه‌ای دریافت کرد که توسط مشاور سابق PwC پیتر جان کالینز از طریق مشاوره با وزارت خزانه‌داری به دست آمده بود. هیئت پزشکان مالیات سال گذشته ثبت نام کالینز را لغو کرد.

سناتور حزب کارگر دبورا اونیل از امتیاز پارلمانی استفاده کرد تا سیمور و کالینز را به دست داشتن در “فریب پارلمان استرالیا، مردم استرالیا و خیانت به استانداردهای اخلاقی و حرفه ای که باید از آنها حمایت کنند” متهم کرد.

اونیل به اتاق گفت: “این سرطان بزرگی است که اطلاعاتی را که برای منافع ملی حیاتی است توسط افراد PwC انجام می شود.”

ما از سیمور به عنوان مدیر اجرایی استعفا داده ایم. او یک شریک باقی می ماند. سؤالات بسیار بیشتر از پاسخ است و من به نفع ملت این را رها نمی کنم.»

PwC، مانند بسیاری از شرکت‌های بزرگ مشاوره، برای ارائه مشاوره در مورد سیاست‌گذاری و دسترسی به اطلاعات محرمانه یا محافظت‌شده توسط دولت پول می‌گیرد. در همان زمان، بخش‌های جداگانه‌ای در شرکت، کسب‌وکارها را برای بینش و دانش تخصصی‌شان هزینه می‌کنند.

اونیل خواستار ممنوعیت قراردادهای جدید با PwC، همانطور که توسط سبزها پیشنهاد شده است، نشده است، اما این نگرانی را مطرح کرده است که سایر شرکت های مشاوره ممکن است بدون شناسایی درگیر اقدامات مشابهی باشند.

در اوایل این هفته، مقامات ارشد سابق و کارشناسان مستقل هشدار دادند که انواع تضاد منافع احتمالی که باعث رسوایی PwC شد، در صنعت مشاوره “شریع” است.

به دولت فدرال همچنین هشدار داده شد که شرکت‌های مشاوره ممکن است به جای توصیه‌های صریح و بی‌باک به نفع مالیات‌دهندگان، توصیه‌های خود را برای کسب درآمد بیشتر به دولت تطبیق دهند.

بیل براون، مدیر برنامه دموکراسی و پاسخگویی مؤسسه استرالیا، اندیشکده مترقی، گفت استعفای سیمور مشکلات ساختاری در صنعت را برطرف نخواهد کرد.

براون گفت: «PwC باید 2.5 میلیون دلاری را که برای مشاوره در مورد اجتناب از مالیات بر اساس اطلاعات محرمانه و تقریباً 1 میلیون دلاری که برای کارهای مربوط به طرح بدهی‌های سنگین قبل از دفن گزارش نهایی صرف کرده است، به خیریه اهدا کند».

«بین نقش PwC در اجتناب از مالیات چندملیتی و شیوه‌ای که آنها گزارش‌های خود را در طرح بدهی‌های رباتیک مدیریت می‌کنند، تردیدهای جدی در مورد اینکه آیا می‌توان به هر کاری که شرکت مشاوره برای دولت انجام داده است یا خیر، وجود دارد».

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

باربارا پوکاک، سناتور سبزها نیز گفت که PwC باید 2.5 میلیون دلاری را که از خزانه داری دریافت کرده است اهدا کند و از واکنش این شرکت به این رسوایی انتقاد کرد.

پوکاک گفت: «این در مورد یک سیب بد فردی نیست.

“این ایده که افرادی که مرتکب خیانت گسترده در اعتماد شده اند باید اجازه داشته باشند که تکالیف خود را با تعیین یک بازپرس مستقل مشخص کنند، مضحک است.”

جیمز گاتری، استاد بازنشسته حسابداری در دانشگاه مک‌کواری، اخیراً در یک تحقیق پارلمانی گفت که مشاوران «در هر دو طرف خیابان کار می‌کنند». او گفت که برخی در حال نوشتن قوانین مالیاتی فدرال هستند و در عین حال به مشتریان توصیه می کنند که چگونه از آن دوری کنند.

او در ارسالی نوشت: «برای درک کامل اینکه چگونه مشتریان یک شرکت مشاوره ممکن است بر مشاوره آن تأثیر بگذارند، دیگر نباید اجازه داد که قراردادهای مشاوره تحت پوشش محرمانه عمل کنند.

شرکت‌های مشاوره‌ای که می‌خواهند برای دولت‌ها کار کنند باید مجبور شوند مواردی مانند مشتریانی را که به آنها توصیه می‌کنند و به طور بالقوه می‌تواند با کار بخش دولتی و توصیه‌های ارائه‌شده در تضاد باشد را افشا کنند.»

در بیانیه ای که پس از استعفای سیمور منتشر شد، کریستین استابینز، مدیر اجرایی موقت، گفت PwC متعهد است از اشتباهات خود درس بگیرد و فرهنگ اعتماد و شفافیت قوی تر را ایجاد کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …