Mick Whelan از Aslef: “ما چاره ای جز حمله نداریم. برای ما وجودی است’ | صنعت ریلی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تیدر این سال لحظاتی بود که هر دو طرف در مناقشه راه آهن پایان ناپذیر صداهای مثبتی را مطرح کردند که نشان می دهد ممکن است راه حلی نزدیک باشد. اما همانطور که میک ویلان، رهبر آسلف، از روی میز خود در مقر اتحادیه رانندگان قطار جلو می آید، مشخص می شود که این یکی از آنها نیست.

مذاکرات مربوط به حقوق پایه‌گذاری شده است و ویلان از شرکت‌های راه‌آهن و دولت که «دست مرده» آن‌ها را خراب‌کننده پیشرفت می‌داند، خشمگین است: «در 38 سال فعالیتم هرگز با چنین آدم‌های بدخواه، فریبکار، بی‌صادق، بی‌شرافتی برخورد نکرده‌ام. تمام سطوح این صنعت.”

اسلف که به طور سنتی نسبت به اتحادیه خواهر ریلی RMT تمایل کمتری به اعتصاب داشت، اکنون در خط مقدم نبرد قرار دارد. رانندگان در 12 می، در آستانه فینال یوروویژن در لیورپول، و همچنین در 31 می و روز پایانی جام حذفی، 3 ژوئن، اعتصاب خواهند کرد – مجموعه ای از تاریخ هایی که باعث شده وزرا و روزنامه ها ویلان را به هدف قرار دادن اوکراینی های تماشاگر یوروویژن متهم کنند. روز دو تیم منچستر در ومبلی.

ویلان هر دو را رد می‌کند، اگرچه شاید به شدت به اتهامات اوکراین اعتراض دارد. او به طور خلاصه به آهنگی برای این شعار می پردازد که تیم های لندنی دوست دارند خطاب به هواداران منچستریونایتد بفرستند: “شما فقط در گوشه و کنار زندگی می کنید!”

دفتر او در کلرکنول مملو از وسایل یک هوادار چلسی است، البته یکی از رهبران یک سازمان انترناسیونالیست و سوسیالیست. بلیط های قدیمی مسابقه و یک آدمک چلسی روی میزش کنار کتابی درباره جولیان آسانژ نشسته اند. پرچم‌های کمپین‌های حمایت از زندانیان سیاسی کلمبیایی و کارگران راه‌آهن اوکراینی در ژوئیه 2012، زمانی که ویلان در اولین سال دبیرکلی خود بود، در مقابل تقویمی آویزان است.

از اون موقع سرش شلوغه این روزها، ویلان به عنوان مردی انتخاب شده است که می‌تواند تصمیم بگیرد قطارها حرکت کنند یا خیر – اگرچه به گفته او، این اعضای خشمگین هستند که او را بیشتر تحت فشار قرار می‌دهند. دو پیشنهاد زیر تورم «خطرناک» اتحادیه را غافلگیر کرده است، افزایش‌هایی کمتر از آنهایی که حتی به RMT ارائه می‌شود و تقاضا برای کار هفت روزه بالاتر است. او می‌گوید: «4 درصد و 4 درصد – فکر نمی‌کنم بتوانم آن را بفروشم، حتی اگر یک معامله مستقیم باشد».

مانند RMT، Whelan ادعا می کند که مذاکره کنندگان از پیشنهادات شفاهی به پیشنهادات کتبی که آگاهانه خطوط قرمز اسلف را زیر پا می گذارد، عقب نشینی کرده اند: «شما فکر می کنید که این یک خرابکاری عمدی است.

“آنها مدام با همان مزخرفات برمی گردند، زیرا می دانند که ما آن را رد می کنیم. بنابراین، یا راه حل نمی‌خواهند، یا راه حل نمی‌خواهند در حالی که افراد دیگر را اعتصاب کرده‌اند. این تنها دلیلی است که می توانم بر آن بیاورم.

ما می دانیم که افزایش دستمزدی که به پرستاران پیشنهاد داده اند، اگر آن را قبول کنند، همچنان از بانک های مواد غذایی استفاده خواهند کرد. تا زمانی که دولت رانندگان قطار را در همان مکان نیاورد، فکر نمی‌کنم آنها خوشحال باشند.»

همانطور که وزرا اغلب اشاره می‌کنند، رانندگان قطار بسیار بیشتر از پرستاران دستمزد می‌گیرند – به شکل طعنه‌ای، به دلیل رقابت شرکت‌ها در بازار کمیاب پس از خصوصی‌سازی. اما اکنون آنها چهار سال را بدون افزایش پشت سر گذاشته اند. ویلان می‌گوید: «شیطان ساختن افرادی که واقعاً وظیفه خود را در طول همه‌گیری انجام دادند، برای من بسیار دشوار است. “هر چه ممکن است در مورد ما فکر کنید، ما زمانی که همه در زوم بودند سر کار رفتیم.”

بدون وقفه، او می‌تواند – و می‌کند – مونولوگ‌های روان سیاسی را با سرعت به صدا درآورد و مبالغی را که به شرکت‌های حمل و نقل خصوصی و گروه‌های عملیاتی آموزش می‌دهد، «هیولاهایی که صنعت من را غارت می‌کنند» محکوم می‌کند. با این حال، ویلان جوان، تقریباً سهوا وارد بخش شد.

او در پدینگتون، در غرب لندن بزرگ شد، درست پس از اینکه والدینش از ایرلند به انگلستان آمدند، به دنیا آمد و در همان مدرسه ابتدایی در گوشه ای از املاک وارویک به عنوان رهبر RMT، میک لینچ، دو سال کوچکتر از او، تحصیل کرد (اگرچه آنها فقط از این طریق آشنا شدند. اتحادیه ها در دهه 1990). مادرش هنوز در یک آپارتمان محلی در همان نزدیکی زندگی می‌کند، که کوچک‌تر از خانه‌ای که خانواده در آن بزرگ شده‌اند.

در حالی که ویلان هنوز یک تی شرت دارد که روی آن نوشته شده است: «سیاه‌پوستان بیشتر، سگ‌های بیشتر، ایرلندی‌تر» و به این فکر می‌کند که آیا ارجاعات وزیران به «دو میک» «کاوشی در میراث ایرلندی» است، او می‌گوید که خیلی مستقیم تجربه نکرده است. تعصب: “تا زمانی که به سخنرانی نرفتم نمی دانستم فقیر هستم، زیرا همه ما فقیر بودیم.”

نقل مکان به مدرسه معتبر کاتولیک لندن سخنوری، در مجاورت استادیوم استمفورد بریج، اشتیاق او را به باشگاه چلسی تقویت کرد و همچنین چهار سطح A درجه A را برای او تجهیز کرد. اما پس از آن که پدرش که یک آجرپز بود، از داربست سقوط کرد و نتوانست کار کند، برنامه رفتن به دانشگاه نقش بر آب شد. ویلان در 18 سالگی مجبور شد نان آور خانه باشد و در بانک بارکلیز کار کند.

پس از چند سال کار بانکی، سیر شده بود و برای یک سال سفر به راه افتاد – بلافاصله در ایبیزا توقف کرد، جایی که سه ماه را در آنجا گذراند، پولش تمام شد و به خانه برگشت و نیاز داشت دوباره سریع کار کند.

راه آهن در رادار من نبود، تا اینکه وارد آن شدم. از هر لحظه آن لذت بردم.» او به جای تغییر به سمت منشی، نگهبان ماند تا اینکه تغییر قوانین به او اجازه داد تا به عنوان یک راننده دوباره آموزش ببیند – و به اسلف بپیوندد. “اگر زودتر از راه آهن می دانستم، شاید مسیر دیگری را انتخاب می کردم… شاید استیو مونتگومری بودم!”


مontgomery، رئیس First Rail، مالک Avanti و TransPennine Express در میان دیگران، مذاکره‌کننده اصلی صنعت ریلی است. شاید این یک شوخی کاملاً منزوی نباشد: از ویلان در مورد امتحانات بانکی‌اش پرسیده شد، ناگهان با صدای بلند گفت: «تو فراموش می‌کنی که من یک مدیرعامل هستم، نه؟ شما فراموش می کنید که من یک سازمان غیرانتفاعی چند میلیونی را اداره می کنم… برای من جالب است که مردم در مورد رهبران اتحادیه های کارگری طوری صحبت می کنند که گویی ما هیچ شناختی از تجارت نداریم. من رشته های بسیار زیادی برای کاری که انجام می دهم دارم.»

با این حال، او زمانی را پیدا می‌کند تا شخصاً افراد جدید را ثبت‌نام کند و همچنین به اعضای جلسه کشور سفر کند. او می گوید رانندگان به استعدادهای عجیب و غریب نیاز دارند. او می‌گوید: «آنها می‌توانند 9 یا 10 ساعت را تنها بگذرانند، اما در یک حادثه می‌توانند زیرشلوار قرمز را روی شلوار خود بکشند و 300 نفر را به مکان امن هدایت کنند. این یک نیاز بسیار عجیب است. این می تواند یک شغل تنهایی باشد – بعضی روزها ممکن است اصلاً کسی را نبینید.

اوایل کار او یک بار به طور تصادفی با قطار سلطنتی رانندگی کرد که قطار از ریل خارج شد – اگرچه خالی از اعضای سلطنتی بود و به دلیل اقدامات یک سیگنال دهنده ضعیف آموزش دیده بود، نه اینکه ویلان آن را از ریل خارج کند. ویلان این آخر هفته، حتی به عنوان پسر جمهوری‌خواه ایرلندی که «لایحه فوق‌العاده» جشن‌ها را محکوم می‌کند، می‌گوید که هرگز در طول مراسم تاجگذاری اعتصاب نمی‌کرد.

او می تواند عمل گرا باشد – علیرغم برکناری وزیر کابینه در سایه به دلیل پیوستن به خط راه آهن از کایر استارمر حمایت می کند – اما قاطعانه رهبری 13000 راننده از 22000 راننده اتحادیه خود را خواهد داشت که برای اپراتورهای مسافربری انگلیسی و قراردادی دولتی کار می کنند. دوباره اعتصاب کردند

“ما چاره ای نداریم. برای ما وجودی است. وقتی از من پرسیدم که چند سال قصد دارید حتی حقوق ما را با تورم افزایش ندهید، پاسخی نداشتیم.

«دولت می‌خواهد ما را به کار 13 روزه بر روی موتور سواری بازگرداند. کاری که ما انجام نخواهیم داد.»

رزومه

سن 62
خانواده ازدواج با لورن، دانشمند بازنشسته زیست پزشکی. سه پسر بالغ، دو نوه.
تحصیلات مدرسه را با چهار سطح A کلاس A ترک کرد. در حین کار در امتحانات بانکی بیشتری شرکت کرد.
پرداخت 119000 پوند
آخرین تعطیلات “به ندرت همه چیز را انجام می دهد” اما “تابستان گذشته زمانی که همسرم بازنشسته شد در ترکیه تعطیلات ساحلی داشتم”.
بهترین توصیه ای که به او شده است “دبیر کل باشید”، از نامزدی که او برای پیروزی در انتخابات اسلف شکست داد: “این یک نقش است، نه یک شغل، و در حالی که یک سازمان بسیار دموکراتیک است، گاهی اوقات یک رهبر باید رهبری کند.”
بزرگترین اشتباه شغلی “پیوستن نشدن زودتر به راه آهن.”
کلمه یا عبارتی که بیش از حد از آن استفاده می کنید “واقعیت این است که…”
چگونه او آرام می شود تماشای چلسی در زمانی که بتوانم، تماشای ورزش، کریکت، مطالعه، گذراندن وقت با خانواده.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …