صدها هزار نفر در سودان مجبور به ترک خانه های خود در بحبوحه جنگ شدند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

سازمان بین المللی مهاجرت روز سه شنبه اعلام کرد تعداد افراد آواره در سودان در یک هفته از 340 هزار نفر به 700 هزار نفر افزایش یافته است.

سازمان بین‌المللی مهاجرت روز سه‌شنبه اعلام کرد که بیش از ۷۰۰ هزار نفر برای فرار از درگیری‌های بین گروه‌های نظامی رقیب خانه‌های خود را در سودان ترک کرده‌اند.

بیش از 150000 نفر از زمان آغاز درگیری در 15 آوریل کشور را ترک کرده اند. هفته گذشته آژانس ملل متحد اعلام کرد که حدود 340000 نفر در داخل کشور آواره شده اند.

پل دیلون، سخنگوی IOM گفت: «در حال حاضر (برای آنها) یافتن پول بسیار دشوار است. دستگاه های خودپرداز کار نمی کنند و سیستم بانکی کار نمی کند. سوخت به سختی و گران است.

سازمان بهداشت جهانی در همان نشست خبری اعلام کرد که از زمان شروع خشونت ها 604 نفر کشته و بیش از 5000 نفر زخمی شده اند.

بر اساس برآوردهای سازمان ملل، پنج میلیون نفر دیگر به کمک های بشردوستانه نیاز خواهند داشت که از زمان آغاز جنگ، مجموع جمعیت را به 21 میلیون نفر می رساند.

یک دیپلمات سعودی به خبرگزاری ها گفت: «هیچ پیشرفت عمده ای در مذاکرات جده حاصل نشده است، جایی که طرف های متخاصم نمایندگانی را اعزام کرده اند.

آتش بس دائمی روی میز نیست. هر طرف معتقد است که می‌تواند در نبرد پیروز شود.»

خلود خیر، موسس اندیشکده Confluence Advisory مستقر در خارطوم، گفت که این هیئت‌ها «بیشتر برای جلب لطف سعودی‌ها و آمریکایی‌ها به جای استفاده معتبر از این بستر به عنوان ابزاری برای دستیابی به توافق، حضور دارند».

چندین آتش بس نقض شده است زیرا هر دو طرف به حملات خود و رقابت برای دستیابی به منافع نظامی ادامه می دهند.

عملیات کمک رسانی در سودان به شدت با کمبود بودجه مواجه است.

تنها عملیات با بودجه کامل در جهان اکنون در اوکراین است. یان اگلاند، رئیس شورای پناهندگان نروژی گفت: همه عملیات‌های دیگر به طرز فاجعه‌باری با کمبود بودجه مواجه هستند.

این رویدادها پیامد نبرد برای قدرت پس از کودتای نظامی 2021 بین دو ژنرال است: ژنرال عبدالفتاح برهان، فرمانده ارتش و ژنرال محمد حمدان داگالو، فرمانده نیروهای RSF (نیروهای پشتیبانی سریع).

هر دو ژنرال خود را ناجی سودان و نگهبانان دموکراسی قرار داده اند – در کشوری که فقط میانبرهای دموکراتیک کوتاهی را می شناسد.

نبردهایی که در آوریل آغاز شد به دنبال اختلافات شدید بین برهان و داگلو بر سر ادغام برنامه ریزی شده نیروهای RSF در ارتش عادی – شرط کلیدی برای توافق نهایی با هدف از سرگیری انتقال دموکراتیک بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …