سه رئیس آب بریتانیا پس از عصبانیت از فاضلاب، از پاداش خود صرف نظر کردند | خدمات رفاهی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سه رئیس شرکت آب به دلیل اعتراف به خشم عمومی از ریختن فاضلاب شرکت‌ها در رودخانه‌های بریتانیا، از پاداش خود صرف نظر کردند.

مدیران ارشد یورکشایر واتر و تیمز واتر و همچنین مالک ساوث وست واتر از پذیرش پاداش در سال جاری خودداری کرده اند.

شرکت‌های آب به دلیل کسب سود و دریافت بسته‌های دستمزد بزرگ توسط مدیران آن‌ها مورد انتقاد قرار گرفته‌اند، در حالی که فاضلاب به‌طور منظم در مقادیر زیادی به رودخانه‌ها و دریاهای بریتانیا رها می‌شود.

نیکولا شاو، از یورکشایر آب، گفت که او “قدرت احساس” را در مورد آلودگی رودخانه درک می کند و تصمیم گرفته است که اولین پاداش او از زمان پیوستن به شرکت در می 2022 را رد کند.

گزارش های سالانه نشان می دهد که او می توانست بین 600000 تا 800000 پوند دریافت کند در صورتی که شرکت به اهداف عملکردی خود می رسید. سال گذشته، این شرکت 878000 پوند پاداش به مدیران پرداخت کرد.

او گفت: “من قدرت احساس در مورد مسائل مرتبط با سلامت رودخانه را درک می کنم، به همین دلیل تصمیم گرفتم که امسال پاداشی را نپذیرم.

“این کار درستی است و من متعهد به بهبود عملکرد یورکشایر واتر هستم.”

سارا بنتلی که مدیریت تیمز واتر را بر عهده دارد و سال گذشته 496000 پوند پرداخت دریافت کرد، در کنار مدیر ارشد مالی شرکت، آلستر کوکران، که پاداش 2022-2023 خود را نیز نادیده می گیرد، پرداخت کرد. او سال گذشته 298 هزار پوند دریافت کرد.

بنتلی گفت: «احساس نمی‌کنم امسال دستمزد مربوط به عملکرد را بگیرم».

سوزان دیوی از ساوت وست واتر که سال گذشته 522000 پوند دریافت کرد نیز پاداشی دریافت نخواهد کرد. «این کار درستی است. دیوی که شرکتش سال گذشته 37649 بار فاضلاب تصفیه نشده را ریخت، گفت: او گروه پنون، مالک فهرست شده شرکت آب جنوب غربی را اداره می کند و طی دو سال گذشته افزایش حقوق را رد کرده است.

میزان دقیق پاداش هایی که به این سه مدیر تعلق می گرفت فاش نشده است.

تجزیه و تحلیل گزارش‌های سالانه شرکت‌های آب که ماه گذشته منتشر شد، نشان داد که استخر پاداش برای مدیران به طور متوسط ​​در هر شرکت بیش از 600000 پوند است. در مجموع، 22 رئیس آب 24.8 میلیون پوند به خود پرداخت کردند که شامل 14.7 میلیون پوند پاداش، مزایا و مشوق ها در سال 2021-2022 بود.

اما کلنسی، مدیر اجرایی شورای مصرف کننده آب، از این تصمیمات استقبال کرد. او گفت: «تحقیقات اخیر ما، پل زدن شکاف، نشان می‌دهد که پاداش‌ها بر ناامیدی کنونی مردم از صنعت آب می‌افزاید و آن‌ها می‌خواهند شفافیت و شفافیت بیشتری در این زمینه داشته باشند. این اعلامیه نشان می‌دهد که به دغدغه‌های مردم گوش داده می‌شود.»

گری کارتر، یکی از افسران ملی اتحادیه GMB، گفت: «این برای شرکت‌های آب عجیب است که چنین سودهای عظیمی را به دست آورند، در حالی که بسیاری از آنها بارها و بارها در حال ریختن فاضلاب در دریاها و آبراه‌های باشکوه کشور ما گرفتار می‌شوند».

وی افزود: GMB از همه کارفرمایان آب می‌خواهد تا از پاداش سالانه خود چشم پوشی کنند تا زمانی که Ofwat بتواند با اطمینان بگوید که بلای تخلیه فاضلاب تحت کنترل است.

فایننشال تایمز روز دوشنبه گزارش داد که شرکت های خصوصی شده آب و فاضلاب بریتانیا 1.4 میلیارد پوند سود سهام در سال 2022 پرداخت کردند که نسبت به سال قبل 540 میلیون پوند افزایش داشت.

هفته گذشته، Macquarie، مالک استرالیایی Southern Water، شرکت آب و برق مورد انتقاد برای تخلیه فاضلاب به دریا، پس از رونق در بخش تجارت کالاهای خود، سود بی سابقه ای را ثبت کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …