ما باید رکورد اینترپل و سیستم اعلامیه قرمز آن را درست کنیم

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

توسط یورگن استاک، دبیر کل اینترپل

یورگن استاک، دبیر کل اینترپل می نویسد، هر کسی که ادعا می کند سازمان ما با احتیاط کامل با اعلامیه های قرمز رفتار نمی کند، عمداً حقایق را نادیده می گیرد.

سازمان بین‌المللی پلیس جنایی یا اینترپل، شاید شناخته‌شده‌ترین و در عین حال کمتر شناخته‌شده‌ترین سازمان باشد.

من تعداد دفعاتی را که مامور اینترپل در حال تعقیب مظنون در یک فیلم یا سریال تلویزیونی دیده‌ام گم کرده‌ام. نتیجه، اگرچه گاهی چاپلوس کننده است، به ندرت واقع بینانه است.

در واقع، بخشی از دلیل موفقیت اینترپل در 100 سال گذشته – افزایش از 20 کشور عضو به 195 – این است که ما فعالیت های مجری قانون ملی را در اختیار نمی گیریم، بلکه آنها را حمایت و تقویت می کنیم.

امروزه، از آنجایی که شبکه‌های جرایم سازمان‌یافته قاره‌ها را در بر می‌گیرند و در قلمروهای دیجیتالی بدون مرز فعالیت می‌کنند، همکاری مجری قانون بین‌المللی تنها راه برای مقابله موثر پلیس شده است.

ما اینجا هستیم تا به ارتباط بین نقاط جنایت کمک کنیم

با پیچیده تر کردن این عادی جدید، بازرسان حتی ممکن است ندانند کدام آژانس پلیس در جهان قطعه گم شده پازل را که باعث شکستن پرونده می شود، نگه می دارد.

دقیقاً به همین دلیل است که اینترپل ایجاد شد تا به پلیس کمک کند تا نقاط را در تحقیقاتی که به طور فزاینده ای فراتر از مرزهای ملی گسترش می یابد، مرتبط کند.

امروزه 19 پایگاه داده جهانی ما حاوی 125 میلیون رکورد هستند که به طور متوسط ​​200 بار در ثانیه جستجو می شوند.

این به این معنی است که پلیس می تواند فوراً بررسی کند که آیا فردی که در مقابل آنها ایستاده است یک تروریست تحت تعقیب است، آیا وسیله نقلیه ای که آنها در حال بازرسی هستند به سرقت رفته است یا اینکه آیا اسلحه کشف شده از صحنه جرم در جای دیگری استفاده شده است.

برای تحقیقات در مورد سوء استفاده جنسی آنلاین از کودکان – یکی از وحشتناک ترین و سریع ترین انواع جنایات – افسران متخصص از سراسر جهان از پایگاه داده اختصاصی اینترپل استفاده می کنند و هر ساله صدها قربانی را شناسایی می کنند و سوء استفاده کنندگان آنها را به دست عدالت می کشانند.

اینها حقایقی در Red Notices هستند

سیستم اعلامیه‌های رنگی ما، که اعلامیه قرمز شناخته شده‌ترین آن است، به کشورها امکان می‌دهد تا هشدارها و درخواست‌های اطلاعات را در سراسر جهان به اشتراک بگذارند.

با این حال، دوباره در اینجا، بسیاری از آنچه نوشته شده است اغلب نادرست، گمراه کننده یا به سادگی نادرست است.

برخلاف تصور عمومی، اعلامیه قرمز یک حکم بازداشت بین المللی نیست.

این یک درخواست از مجریان قانون در سطح جهانی است که یک فرد را شناسایی، پیدا و دستگیر کنند و هر کشور تصمیم بگیرد چه اقدامی انجام دهد.

اعلامیه های قرمز ابزار بسیار قدرتمندی برای همکاری هستند. آنها نقشی حیاتی در کمک به یافتن و دستگیری قاتلان، متجاوزان و کلاهبرداران دارند، مهم نیست که کجا و برای چه مدت سعی در فرار از عدالت داشته باشند.

یک نمونه اخیر دستگیری ادگاردو گرکو، فراری Ndrangheta در سنت اتین فرانسه بود که به مدت 16 سال پس از فرار از بازداشت موقت پلیس در ایتالیا متواری بود.

تعداد کمی از مردم می دانند که اولین اطلاعیه اینترپل برای اسامه بن لادن در سال 1998 به درخواست لیبی که در آن زمان تحت حکومت معمر قذافی بود، صادر شد.

کمتر از پنج ماه بعد، حدود 200 نفر در دارالسلام، تانزانیا و نایروبی، کنیا، به دست القاعده جان خود را از دست دادند.

پادمان ها وجود دارد – و آمار نشان می دهد که کار می کند

هر چند وقت یک‌بار، منتقدی سیستم اعلامیه قرمز را محکوم می‌کند و ادعا می‌کند که برخی کشورها عمدتاً از آن برای اهداف سیاسی استفاده می‌کنند.

قانون اساسی ما سازمان را از انجام یا استفاده برای فعالیت های سیاسی، نظامی، مذهبی یا نژادی منع می کند.

اگرچه اینترپل یک سازمان پلیس فنی است، اما ما نسبت به واقعیت های ژئوپلیتیکی کور نیستیم. اعلامیه های قرمز در خلاء اطلاعاتی صادر نمی شوند.

در سال 2016، با حمایت مجمع عمومی اینترپل، مجموعه ای از اصلاحات و پادمان ها را برای اطمینان از یکپارچگی سیستم اعلامیه قرمز انجام دادم.

این شامل ایجاد یک کارگروه تخصصی برای انجام یک بازنگری قانونی قوی رسمی از همه اعلامیه‌های قرمز و هشدارهای افراد تحت تعقیب برای اطمینان از مطابقت آنها با قوانین و مقررات ما بر اساس اطلاعات موجود در آن زمان بود.

مواردی از عدم انطباق وجود داشته است، و هر مورد یک مورد بیش از حد است، به خصوص برای فرد مربوطه، اما ما دائما در حال بررسی و بهبود فرآیندهای خود هستیم تا مطمئن شویم سیستم تا حد امکان قوی است.

آمارهای در دسترس عموم نشان می‌دهد که درصد بسیار کمی از درخواست‌های اعلامیه قرمز که به دبیرخانه کل ارسال می‌شوند، مطابقت ندارند و بنابراین رد شده‌اند.

به عنوان مثال، در سال 2021، از 23716 اخطار افراد تحت تعقیب صادر شده از طریق اینترپل، در مجموع 483 مورد رد یا لغو شد، زیرا یا مطابق با روح اعلامیه جهانی حقوق بشر نبوده و یا سیاسی، نظامی، مذهبی یا نژادی بودند. طبیعت

این 483 از 23716 است.

هر کسی که ادعا می کند سازمان ما با اخطارهای قرمز با نهایت دقت برخورد نمی کند، عمداً حقایق را نادیده می گیرد.

یک پلتفرم قابل اعتماد در دنیایی پراکنده

بنابراین، به جای تمرکز بر نظرات نادرست و استثناها، باید به تصویر کلی نگاه کنیم.

جنایتکاران هرگز در بهره برداری از یک بحران تردید نخواهند کرد و امروز ما با بحران های متعدد همزمان مواجه هستیم.

ما به همکاری با کشورهای عضو خود برای مبارزه با موج جهانی جرایم سایبری ایجاد شده توسط COVID-19 ادامه می دهیم.

برای محافظت از ذخایر تنوع زیستی سیاره ما، مجریان قانون باید تلاش های خود را برای از بین بردن شبکه های جنایی فراملی که منابع فزاینده کمیاب و حیاتی را به دام می اندازند، مضاعف کند.

هنگامی که تنش های ژئوپلیتیکی جدید بین کشورها شعله ور می شود، ما همچنان به ارائه یک پلت فرم مطمئن و مطمئن برای حفظ جریان اطلاعات پلیس و اطمینان از اینکه مجرمان نمی توانند در شکاف هایی که یک جهان پراکنده تر می تواند ایجاد کند پنهان شوند، ادامه خواهیم داد.

یورگن استاک از سال 2014 به عنوان دبیرکل اینترپل خدمت کرده است.

در یورونیوز، ما معتقدیم که همه دیدگاه ها مهم هستند. با ما در view@euronews.com تماس بگیرید تا پیشنهادات یا موارد ارسالی را ارسال کنید و بخشی از گفتگو باشید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …