سکه، قانون اساسی، اوراق قرضه حق بیمه: راه حل های محدودیت بدهی

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

از سکه تریلیون دلاری عبور کنید، راه حل جدیدی برای محدودیت بدهی در شهر وجود دارد – و این راه حل پیچیده تر به نظر می رسد، که برخی از طرفداران آن پیشنهاد کرده اند که می تواند احتمال کارکرد آن را افزایش دهد.

برای سال‌ها، بدبینان محدودیت بدهی استدلال می‌کردند که ایالات متحده می‌تواند با ضرب یک سکه با ارزش بزرگ و واریز آن به حساب دولت در فدرال رزرو، سقف وام گرفتن خود را دور بزند. پس از آن مقامات می توانند از پول حاصل برای پرداخت صورت حساب های کشور استفاده کنند. این مانور از یک ابهام در قوانین ایالات متحده استفاده می کند که به وزیر خزانه داری اختیارات گسترده ای را در مورد ضرب سکه های پلاتین می دهد.

اما همیشه چالش هایی با این ایده وجود داشته است: خزانه داری اشتهای کمی نشان داده است. مشخص نیست که آیا فدرال رزرو این سکه را می گیرد یا خیر. این فقط تا حد پوچی غیر متعارف به نظر می رسد. و اکنون، برخی برای جایگزینی جذاب تر بحث می کنند: اوراق قرضه ممتاز.

دولت معمولاً خود را با انتشار بدهی در قالب اوراق بهادار مالی به نام اوراق قرضه و قبض تأمین مالی می کند. ارزش آن‌ها پس از یک دوره زمانی معین – برای مثال، 1000 دلار در 10 سال است – و در این بین دو بار در سال «کوپن» می‌پردازند. به طور معمول، این نرخ های کوپن نزدیک به نرخ های بهره بازار تعیین می شوند.

اما در ایده اوراق قرضه ممتاز، دولت اوراق قرضه قدیمی و منقضی را با نرخ کوپن بالاتر تمدید می کند. انجام این کار از نظر فنی به بدهی کشور اضافه نمی‌کند – اگر دولت قبلاً اوراق قرضه 10 ساله به ارزش 1000 دلار سررسید داشته باشد، همچنان اوراق قرضه 10 ساله به ارزش 1000 دلار سررسید خواهد داشت. اما سرمایه گذاران برای نگهداری اوراق قرضه ای که 7 دلار در سال می پردازند، بیشتر از اوراق قرضه ای که 3.50 دلار می پردازند، پرداخت می کنند، بنابراین وعده نرخ بهره بالاتر به خزانه داری اجازه می دهد تا پول بیشتری جمع آوری کند.

آیا آن نرخ‌های بهره بالاتر که برای دولت هزینه بیشتری دارد، مشکلی ایجاد می‌کند؟ نه از نظر فنی محدودیت بدهی به ارزش اسمی بدهی های معوق دولت فدرال (در مثال ما 1000 دلار) اعمال می شود، نه وعده های آینده برای پرداخت بهره.

و این ایده همچنین می تواند در طعم کمی متفاوت باشد. دولت می تواند اوراق قرضه ای منتشر کند که کوپن های معمولی را پرداخت کند، اما هرگز اصل یا اوراق قرضه دائمی را بازپرداخت نمی کند. مردم آنها را برای جریان نقدی بلندمدت می‌خریدند و به اصل بدهی معوق اضافه نمی‌کردند.

ایده اوراق قرضه ممتاز مورد حمایت برخی از نام‌های بزرگ قرار گرفته است. متیو ایگلسیاس، مفسر اقتصادی، آن را در ژانویه مطرح کرد، مت لوین، ستون نویس بلومبرگ، در مورد آن نوشت، و پل کروگمن، ستون نویس نیویورک تایمز و اقتصاددان برنده نوبل، این هفته این موضوع را مطرح کرد.

اما حتی برخی از حامیان اوراق قرضه پریمیوم اذعان دارند که این اوراق می تواند با چالش های قانونی مواجه شود یا به اعتبار ایالات متحده در چشم سرمایه گذاران آسیب برساند. و در حالی که ممکن است در بسته بندی های مختلف عرضه شود، شباهت های زیادی با ایده سکه دارد. هر یک از این طرح ها از یک شکاف برای افزودن به خزانه دولت بدون برداشتن محدودیت بدهی استفاده می کند.

این واقعیت که هر دو به عنوان حیله دیده می شوند می تواند آنها را از تبدیل شدن به واقعیت باز دارد.

کریس کروگر، تحلیلگر سیاست در TD Cowen، گفت: از میان همه گزینه هایی که دولت می تواند برای دور زدن سقف بدهی به طور یکجانبه استفاده کند، “از نظر ما آنها کمترین احتمال را دارند.”

آقای کروگر گفت، اما راه‌حلی که متکی به اصلاحیه چهاردهم است، می‌تواند حمایت گسترده‌تری را به همراه داشته باشد. این باعث می‌شود که بند قانون اساسی که می‌گوید اعتبار بدهی عمومی نباید زیر سؤال رود، اعمال شود.

برخی از محققان حقوقی معتقدند که زبان محدودیت قانونی استقراض را که در حال حاضر 31.4 تریلیون دلار بدهی فدرال را محدود می کند، نادیده می گیرد. ایده این است که مسئولیت دولت برای پرداخت آنچه که بدهی دارد، قوانین محدودیت بدهی را نادیده می گیرد – بنابراین محدودیت بدهی می تواند نادیده گرفته شود.

این یک راه حل کامل نخواهد بود: حتی طرفداران آن اذعان می کنند که این اقدام یک چالش فوری دادگاه را به همراه خواهد داشت و می تواند باعث ایجاد عدم اطمینان در بازار اوراق قرضه شود. با این حال، برخی از مقامات کاخ سفید به دنبال این گزینه هستند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …