اسب های سخنگو: خروج از اتحادیه جوکی ها باید همه را در مسابقه نگران کند | مسابقه اسب دوانی

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

“Eسواری بسیار، هر پرش، هر نبرد، هر سقوط، هر روز،” عنوان بنر اصلی در وب سایت انجمن جوکی های حرفه ای آمده است. “ما همین جا در کنار شما هستیم.” اما اگر مهاجرت شخصیت‌های ارشد PJA با سرعت کنونی خود ادامه یابد، به زودی کسی نخواهد ماند که نماینده و مدافع حدود 450 مرد و زن باشد که روزانه خطرات قابل توجهی را که سوار شدن بر آن به همراه دارد را می‌پذیرد. نیم تنی اصیل با سرعت 30 مایل در ساعت یا بیشتر.

جان هولمز، یک عامل ورزشی برجسته که از مشتریانش گری لاینکر می‌توان به آن اشاره کرد، هفته گذشته، دو سال و نیم پس از جایگزینی نایجل پین کهنه کار صنعت در این نقش، از ریاست PJA استعفا داد. سایمون کاکس، مدیر خارجی اتحادیه، و عضو هیئت مدیره او، میک فیتزجرالد، اسب سواری برتر سابق و اکنون پیشرو در مسابقات ITV Racing کارشناس، نیز کنار رفته اند و احساس بحران را در سازمان باقی می گذارند.

حداقل در حال حاضر، مدیر اجرایی، یان مک ماهون، هنوز در محل است، که رزومه‌اش هنگام پیوستن به این تیم در مارس 2022 شامل نقش‌هایی در فوتبال، راگبی و گلف بود، اما تجربه قبلی در مسابقه‌ای نداشت. در میان عواقب تحقیقات طولانی مدت که در نهایت رابی دان را به مدت 18 ماه محروم کرد – که در دادگاه تجدید نظر به 10 ماه کاهش یافت – به دلیل قلدری به سوارکار همکار خود، برایونی فراست، و پاسخ وحشتناک بد قضاوتی PJA به این تصمیم، این شد. بعضی ها این را مثبت می دانند که مک ماهون در شرایط مسابقه ای با یک لوح تمیز وارد شد.

او عمل بسیار سختی را دنبال می کرد، با این حال، زیرا سلف او، پل استراترز، مدیر اجرایی زیرک و موثری در طول یک دهه در این نقش بود. او همچنین از زمان خود به عنوان رئیس روابط عمومی اداره اسب‌سواری بریتانیا، تجربه زیادی از ضربه‌ها و ضربه‌های کوتاه گاه به گاه در رقابت‌های سیاسی داشت.

استروترز علاوه بر حمایت بی دریغ از اعضای خود در مواقعی که بیشتر به آن نیاز داشتند، اغلب می توانست نقاط اصطکاک احتمالی با مقامات را از راه دور تشخیص دهد و بر اساس آن برنامه ریزی کند. مک ماهون، شاید به دلیل نیاز به یادگیری طناب زدن در یک ورزش جدید، وجهه بسیار پایین تری داشته است، و نگرانی ها در مورد رویکرد کاملاً سبک PJA برای معرفی قوانین جدید شلاق در اوایل سال جاری ظاهراً منجر به “شورش” شد. حداقل توسط برخی از جوکی های برجسته، که به نوبه خود باعث استعفای سطح بالا در هفته گذشته شد.

نگرانی های قابل توجه در مورد قوانین جدید شلاق، که در ابتدا شامل ممنوعیت استفاده از آن در موقعیت فورهند بود، تنها زمانی پدیدار شد که سوارکاران برجسته، از جمله هری کوبدن و نیکو دی بونویل، تصمیم گرفتند در ژانویه صحبت کنند. در آن مقطع، معرفی رژیم جدید، پس از بررسی و فرآیند مشورتی گسترده، کمتر از یک ماه مانده بود.

دو جوکی بسیار باتجربه، پی جی مک دونالد و تام اسکودامور که اکنون بازنشسته شده است، در این پروسه شرکت داشتند، و مک دونالد در هیئت مدیره PJA است، با این حال هنوز سخت بود که ببینیم چگونه می‌توانست بدون چنین تردیدهای بزرگی در وزن کردن، تا این حد پیش رفته باشد. اتاق مورد تایید یا خطاب قرار می گیرد.

رابی دان
PJA در دسامبر 2021 با تلاش برای گفتن اینکه بریونی فراست تنها توسط رابی دان (تصویر) که به مدت 10 ماه محروم شده بود، “احساس” آزار و اذیت کرده بود، جنجال به پا کرد. عکس: Yui Mok/PA

وضعیت کنونی سردرگمی و انحراف آشکار در PJA از زمان پرونده دان بیشتر قابل توجه است، زیرا در بیشتر موارد، در گذشته چنین عملیات مؤثری بوده است. این وضعیتی است که باید همه طرفداران مسابقه و حرفه ای ها را به طور یکسان نگران کند، زیرا هیچ گروهی از افراد در این ورزش بیشتر به نمایندگی قوی نیاز ندارند.

این در حالی است که اعضای آن از سواران مولتی میلیونر با نگهدارنده‌ها برای سوار شدن برای صاحبان برتر Flat و یاردها تا سوارکارانی که خوش شانس هستند که هزینه‌های خود را از تعداد انگشت شماری سواری در هفته تامین می‌کنند، متغیر است. اکثریت قریب به اتفاق سواران نیز در واقع کسب و کارهای تک نفره هستند که هر روز با همتایان خود برای استخدام رقابت می کنند. همه آنها منافع خاص خود را دارند که باید از آنها محافظت کنند، اما عموماً به عنوان یک واحد فشرده عمل می کنند.

به گزارش ریسینگ پست، برخی از سوارکاران پیشرو، مایلم Struthers – که اکنون یک تجارت مشاوره “ارائه پشتیبانی مدیریت بحران و روابط عمومی” را به بدنه‌های ورزشی، باشگاه‌ها و افراد اداره می‌کند – دوباره به عنوان مدیر اجرایی منصوب شود. آنچه خود استراترز از این ایده می‌گوید نامشخص است. مک ماهون، در عین حال، هنوز به یک درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداده است. اما نیاز به یک اتحادیه مؤثر و منسجم برای دفاع از جوکی‌های ما بدون تردید است و آشفتگی کنونی در PJA باید برای هر کسی که منافع این ورزش را در دل دارد نگران کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …