“هیچ گزینه خوبی وجود ندارد”: پول ایالات متحده در حال تمام شدن است

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پرزیدنت بایدن و کوین مک کارتی، رئیس‌جمهور، بعدازظهر سه‌شنبه برای بحث در مورد اولویت‌های بودجه و افزایش سقف بدهی در یک لحظه نامطمئن ملاقات خواهند کرد: ایالات متحده به سرعت پول نقد برای پرداخت صورت‌حساب‌های خود را تمام می‌کند.

قانونگذاران کمتر از یک ماه فرصت دارند تا قانونی را برای افزایش یا تعلیق سقف بدهی تصویب کنند، که میزان پولی را که دولت می تواند وام می گیرد محدود می کند. ایالات متحده در 19 ژانویه به سقف بدهی قانونی خود به 31.4 تریلیون دلار رسید و وزارت خزانه داری تخمین می زند که مانورهای حسابداری که برای حفظ ذخایر نقدی خود به کار گرفته است می تواند به محض 1 ژوئن تمام شود.

اگر سقف بدهی قبل از تمام شدن نقدینگی دولت – که به عنوان تاریخ X شناخته می‌شود – افزایش نیابد، ممکن است نتواند تمام قبوض خود از جمله حقوق نظامی، پرداخت به دارندگان اوراق قرضه و چک تامین اجتماعی را به موقع پرداخت کند. بدون راه‌حل، میلیون‌ها آمریکایی می‌توانند دریافت مزایای دولتی را متوقف کنند، بازارهای سهام ممکن است سقوط کنند و یک بحران قانون اساسی رخ دهد.

مرکز سیاست دو حزب، یک اندیشکده که ذخایر نقدی کشور را ردیابی می کند، روز سه شنبه هشدار داد که تاریخ X احتمالاً بین اوایل ژوئن تا اوایل آگوست خواهد بود. این سازمان می‌گوید که ریسک‌های اقتصادی قبل از تمام شدن پول شروع به افزایش خواهند کرد و انجام تعهدات مالی کشور به زودی دشوارتر خواهد شد.

شای آکاباس، مدیر سیاست های اقتصادی مرکز سیاست دو حزبی، گفت: «هفته های آینده برای ارزیابی قدرت جریان های نقدی دولت حیاتی هستند. «اگر تا قبل از ژوئن به راه حلی دست یابیم، ممکن است سیاستگذاران با ایمان و اعتبار کامل ایالات متحده، روزانه رولت روسی را بازی کنند و خطر فاجعه مالی را برای رای دهندگان خود و کشور به خطر بیندازند.»

نکول ممکن است زودتر از حد انتظار رخ دهد زیرا درآمدهای مالیاتی در بهار امسال به خزانه دولت سرازیر شده است. این سرعت کند تا حدی به دلیل تصمیم سرویس درآمد داخلی است که به مالیات دهندگان در ایالت هایی که تحت تأثیر آب و هوای شدید قرار گرفته اند، فرصت بیشتری برای ثبت مالیات های سال 2022 خود می دهد.

این حاشیه، سؤالاتی را در مورد اینکه چگونه دولت فدرال ممکن است در صورت تمام شدن پول نقد، سعی کند پرداخت های خاصی را اولویت بندی کند، اینکه آیا آقای بایدن می تواند محدودیت بدهی را به طور کامل نادیده بگیرد و به وزارت خزانه داری دستور دهد به استقراض ادامه دهد یا خیر، و اگر ایده های دور از ذهنی از این قبیل باشد، مجدداً ایجاد شده است. همانطور که ضرب یک تریلیون دلار سکه در واقع می تواند قابل اجرا باشد.

جانت ال. یلن، وزیر خزانه داری آمریکا روز دوشنبه گفت که اگر سقف بدهی افزایش نیابد، آقای بایدن باید تصمیم بگیرد که چگونه ادامه دهد.

خانم یلن در CNBC گفت: «من می‌گویم که اگر کنگره سقف بدهی‌ها را افزایش ندهد، رئیس‌جمهور باید در مورد اینکه با منابعی که در اختیار داریم، تصمیم‌گیری کند. و گزینه های مختلفی وجود دارد، اما گزینه های خوبی وجود ندارد.

او افزود که عدم افزایش یا تعلیق سقف بدهی یک “فاجعه اقتصادی” خواهد بود و جمهوری خواهان را به دلیل گروگان گرفتن اقتصاد مورد حمله قرار داد.

خانم یلن گفت: “این یک تفنگ به سر مردم آمریکا و اقتصاد آمریکا است.”

سناتور چاک شومر از نیویورک، رهبر اکثریت، و سناتور میچ مک کانل از کنتاکی، رهبر اقلیت، به آقای بایدن و آقای مک کارتی خواهند پیوست. خانم یلن روز سه شنبه برای گردهمایی وزرای دارایی کشورهای گروه 7 به ژاپن سفر می کند و در این نشست در کاخ سفید شرکت نخواهد کرد.

دولت بایدن و قانونگذاران تحت فشار فزاینده ای از سوی گروه های تجاری برای یافتن راهی برای جلوگیری از نکول هستند.

جاشوا بولتن، مدیر اجرایی میزگرد بیزینس، گفت: «نبودی ضربه شدیدی به اقتصاد وارد می‌کند که منجر به از دست دادن گسترده مشاغل، کاهش پس‌اندازهای بازنشستگی و هزینه‌های بالاتر وام برای خانواده‌ها، مشاغل و دولت می‌شود.» ناتوانی در افزایش سقف بدهی، نقش مرکزی دلار آمریکا در سیستم مالی جهانی را به نفع چین تهدید خواهد کرد.

وی افزود: ایجاد یک مسیر دو حزبی برای افزایش سقف بدهی نمی تواند فوریت بیشتری داشته باشد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …