گوردون براون هشدار می دهد که بانک های مواد غذایی از دولت رفاه می گیرند | بانک های مواد غذایی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

گوردون براون، نخست‌وزیر سابق حزب کارگر، هشدار داد که بانک‌های مواد غذایی به طور فزاینده‌ای در حال «تسلط بر دولت رفاه» هستند، در میان نگرانی‌های فزاینده مبنی بر اینکه فقدان حمایت دولتی آنها را مجبور به ایفای نقش دائمی در مبارزه با فقر می‌کند.

با توجه به هشدار فزاینده بانک‌های مواد غذایی مبنی بر اینکه حتی افراد شاغل نیز به دنبال کمک هستند، مدل جدید «چند بانکی» در حال ظهور است تا به خانواده‌ها در همه چیز از محصولات بهداشتی گرفته تا مبلمان کمک کند. با این حال، نگرانی‌ها در جنبش کمک‌های غذایی در حال افزایش است که خدمات آن‌ها آنقدر گسترده شده است که اکنون به جای آخرین راه‌حل، یک راه حل حیاتی است.

نوشتن در مشاهده کننده یکشنبه گذشته، براون، که با یک بانک چندگانه در فایف کار می کند، از شرکت ها می خواهد که کالاهای مازاد خود را اهدا کنند و اقلام بیشتری را با قیمت تمام شده تولید کنند، زیرا او نسبت به “افزایش محرومیت در بین کسانی که پول یا قدرت ندارند” هشدار می دهد. او همچنین هشدار می دهد که بانک های مواد غذایی در حال پر کردن حفره رو به رشد حمایت هستند. او می نویسد: «از آنجایی که موسسات خیریه از دولت رفاه به عنوان شبکه ایمنی ملی ما و بانک غذا، نه سیستم تأمین اجتماعی، آخرین خط دفاعی در برابر فقر می شود، به سختی می توان از آینده نترسید.»

Trussell Trust که برای مبارزه با گرسنگی در بریتانیا فعالیت می کند، رکورد 3 میلیون بسته غذایی را در سال 2022-23 توزیع کرد و تحقیقات اخیر نشان می دهد که مزایای اساسی دولتی که به خانواده های کم درآمد داده می شود حداقل 140 پوند در ماه کمتر از هزینه واقعی است. غذا، انرژی و اصول روزمره.

کیلی دالفن، رئیس مولتی بانک Brick By Brick در ویگان، گفت که قبل از اینکه تصمیم بگیرد پروژه را ادامه دهد، “طولانی و سخت” فکر کرده است. او گفت: “ما باید این گفتگوهای دشوار را در مورد بانک های مواد غذایی داشته باشیم.” “موسسات خیریه مانند ما هر روز بیشتر به توسعه دولت رفاه تبدیل می شوند. این من را بسیار نگران می کند، زیرا ما منابع لازم برای انجام آن را نداریم. ما باید کار چند بانکی را انجام دهیم، زیرا افراد زیادی را می بینیم که در فقر مطلق هستند. اما این چیزی است که من نمی خواهم برای همیشه انجام دهم.»

تعداد زیادی از دانشگاهیان و موسسات خیریه به این سازمان نامه نوشتند مشاهده کننده در اوایل سال جاری هشدار داد که «اتکای فزاینده» به بانک‌های مواد غذایی باعث دلسردی سیاست‌های مناسب دولت برای مقابله با فقر می‌شود. در حال حاضر بیش از 2500 بانک مواد غذایی در بریتانیا فعال هستند.

سابین گودوین، هماهنگ کننده شبکه مستقل کمک های غذایی، گفت: «داوطلبان بانک مواد غذایی نمی توانند اعتصاب کنند، اما می توانند پارادوکسی را که به این معنی است که آنها بی پایان شکاف رو به افزایشی را پر می کنند که به سادگی بسته نمی شود، اعلام کنند. مهم است که زمانی را تصور کنید که شفقت، مهربانی و انعطاف‌پذیری تیم‌های بانک مواد غذایی می‌تواند به روش‌های بسیار دیگری به مردم کمک کند. ارائه یک شبکه ایمنی کافی که تضمین می‌کند مردم می‌توانند غذا را بخرند، مسئولیت دولت است، نه ارتشی از داوطلبان و خیریه‌ها که به طور فزاینده‌ای توسط منافع شرکت‌ها حمایت می‌شوند.»

هلن بارنارد، مدیر سیاست، تحقیقات و تأثیر در Trussell Trust، گفت: «بی‌تردید این‌طور است که در سال‌های اخیر شاهد بوده‌ایم که «مردم بیشتر و بیشتری راهی جز روی آوردن به کمک‌های غذایی خیریه ندارند». او افزود: «به وضوح غیرقابل قبول است که به عنوان یک جامعه، ما به سازمان های خیریه و داوطلبانه برای کمک به زنده ماندن مردم وابسته شویم. این چیزی نیست که قبلاً در نظر گرفته شده بود. بانک های مواد غذایی قرار بود در مواقع اضطراری از مردم حمایت کوتاه مدت کنند. آنها هرگز قرار نبودند راه حلی پایدار برای فقر باشند.»

سر مایکل مارموت، که در سال 2010 یک کار پیشگام در زمینه نابرابری های بهداشتی را رهبری کرد، گفت که این یک “تصویر تلخ” است که بانک های مواد غذایی اکنون بسیار گسترده شده اند. او گفت: «من حتی یک بانک مواد غذایی را نمی‌بندم، آتش‌سوزی شدید است و ما باید آن را خاموش کنیم. “من برای سازمان ها و افرادی که این کار را انجام می دهند بسیار تحسین می کنم. اما این یک راه حل بلند مدت نیست. در گزارش سال 2010 خود، من توصیه کردم که همه باید حداقل حداقل درآمد لازم برای یک زندگی سالم را داشته باشند. ما از آن عقب نشینی کرده ایم.»

دولت گفت: “ما متعهد به کمک به آسیب پذیرترین افراد هستیم و به همین دلیل است که یک میلیارد پوند اضافی به صندوق حمایت از خانواده برای کمک به هزینه های ضروری از جمله غذا، پوشاک و آب و برق اختصاص داده ایم. ما در حال ارائه سطوح بی سابقه ای از حمایت مالی مستقیم برای کمک به خانواده های آسیب پذیر با هزینه های زندگی هستیم – 1200 پوند در سال گذشته و 1350 پوند بیشتر در سال های 2023-24 – و همچنین اخیراً مزایا را 10.1٪ ارتقاء داده ایم و افزایش بی سابقه ای را در این زمینه ایجاد کرده ایم. دستمزد ملی.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …