عمران خان نخست وزیر سابق پاکستان در اسلام آباد بازداشت شد | پاکستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

عمران خان، نخست وزیر سابق پاکستان در حالی که در دادگاه اسلام آباد برای رسیدگی به اتهامات فساد مالی حاضر شده بود، توسط ارتش بازداشت شد.

فواد چودری، یکی از مقامات ارشد حزب تحریک انصاف پاکستان، گفت که این مرد 72 ساله روز سه شنبه در محوطه دادگاه توسط ماموران دفتر ملی پاسخگویی، نهاد مبارزه با فساد کشور دستگیر شد.

اندکی پس از ورود خان از دروازه دربار عالی اسلام آباد، گروهی از نیروهای شبه نظامی و نفربرهای زرهی به دنبال او وارد شدند. این دروازه توسط خودروهای زرهی مسدود شد و خان ​​تحت تدابیر شدید امنیتی بیرون رانده شد.

خان در آوریل سال گذشته با رای عدم اعتماد از سمت نخست وزیری برکنار شد. او مدعی شده است که برکناری خود غیرقانونی و یک توطئه غربی بوده و علیه دولت جانشین خود شهباز شریف مبارزاتی انجام داده و خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شده است.

چودری گفت که خان از دادگاه بیرون کشیده شد و داخل یک خودروی پلیس شد. او گفت که نخست وزیر سابق در بازداشت نیروهای امنیتی است. او این دستگیری را «ربایش» خواند.

تلویزیون مستقل GEO پاکستان تصاویری را از کشاندن خان توسط نیروهای امنیتی به سمت یک خودروی زرهی پخش کرد که وی را با خود برد. پس از آن درگیری بین هواداران خان و پلیس در گرفت. چودری گفت که برخی از وکلا و حامیان خان و چندین افسر پلیس مجروح شدند.

حزب خان فوراً به دادگاه عالی اسلام آباد شکایت کرد و دادگاه خواستار گزارش پلیس برای توضیح اتهامات دستگیری وی شد.

مقامات سازمان مبارزه با فساد گفتند که دفتر پاسخگویی ملی پاکستان هفته گذشته حکم بازداشت خان را در یک پرونده اختلاس جداگانه صادر کرده است، که وی برای آن وثیقه نگرفته است – چیزی که طبق قوانین کشور او را از دستگیری محافظت می کند.

این مقامات که نخواستند نامشان فاش شود، گفتند که خان بعداً روز سه‌شنبه برای حضور در دادگاه مبارزه با فساد آورده خواهد شد.

هیچ بیانیه رسمی دیگری از سوی دولت در مورد این بازداشت وجود ندارد.

خان پیشتر در روز گذشته از شهر مجاور لاهور، محل سکونتش، وارد اسلام آباد شده بود تا در پرونده های فساد متعدد علیه خود در دادگاه عالی اسلام آباد متهم شود. او مدعی شده است که مجموعه ای از پرونده ها، که شامل اتهامات تروریستی می شود، توطئه ای از سوی دولت شریف برای بی اعتبار کردن ستاره سابق کریکت تبدیل به یک سیاستمدار اسلام گرا است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …