قهرمان بعید واکر در حالی که لیکرز به سمت فینال کنفرانس پیش می رود از کری پیشی می گیرد | NBA

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

لونی واکر ناشناس در کوارتر چهارم پیروزی پلی آف که لس آنجلس لیکرز او را در آستانه حضور در فینال کنفرانس غرب قرار داد، از استفن کری پیشی گرفت.

“[It’s] واکر با لبخند گفت: بزرگترین احساسی که می توانید تصور کنید. “به عنوان یک کودک، این چیزی است که من رویای آن را داشتم.”

واکر تمام 15 امتیاز خود را در یک کوارتر چهارم فوق العاده به دست آورد و لیکرز با پیروزی 104 بر 101 مقابل گلدن استیت وریرز در دوشنبه شب با نتیجه 3-1 در سری دوم به برتری رسیدند.

لبرون جیمز 27 امتیاز و آنتونی دیویس 23 امتیاز و 15 ریباند برای لیکرز رتبه هفتم به دست آوردند که یک برد تا حذف قهرمانان NBA فاصله دارند.

لس آنجلس بر سومین تریپل دابل کاری کری غلبه کرد که عمدتاً به خاطر واکر بود که در بازگشت به چرخش لیکرز در این مجموعه تأثیر لرزه‌ای داشته است. او در کوارتر چهارم 6 بر 9 به پایان رسید و با یک پرتاب سه امتیازی در ابتدای بازی شروع کرد تا برتری گلدن استیت به 4 امتیاز کاهش یابد.

لبرون جیمز توپ را به لبه می برد.
لبرون جیمز توپ را به لبه می برد. عکس: کربی لی / USA Today Sports

واکر پس از پشت سر گذاشتن بازی 1، 9 امتیاز در بازی 2 و 12 امتیاز دیگر در بازی 3 به دست آورد. ظهور او در این سری برای بیشتر افراد شوکه کننده است، اما نه برای واکر یا هم تیمی هایش.

واکر گفت: “من ابتدا ذهنیت گلزنی دارم.” من به خودم اعتماد زیادی دارم. من می‌دانم چه توانایی‌هایی دارم و بعد از فداکاری و زمان زیادی در ورزشگاه، بالاخره امروز به نتیجه رسید.»

واکر در نهایت با 1:53 به جامپر گل جلو زد تا بازی کند. لای آپ کری در 1:05 مانده به پایان، برتری لیکرز را به یک امتیاز کاهش داد، اما کری یک پرش طول و یک تلاش سه امتیازی برای مالکیت بعدی گلدن استیت را از دست داد تا اینکه واکر دو پرتاب آزاد را در 15 ثانیه باقی مانده انجام داد و لس آنجلس آخرین پرتاب را به دست آورد. توقف دفاعی برای مهر و موم کردن آن.

جیمز گفت: «ما امشب بدون لونی واکر در این بازی پیروز نمی‌شویم، این مطمئناً است. هر چقدر که این بازی سخت بود، سخت تر هم خواهد شد. ما این را درک می کنیم. ما آن را میدانیم.”

بازی پنجم چهارشنبه شب در سانفرانسیسکو برگزار می شود.

کری 31 امتیاز، 10 ریباند و 14 پاس منجر به گل در سیزدهمین تریپل دابل دوران حرفه ای خود برای واریورز داشت. گلدن استیت در فینال کنفرانس غرب در سال 2016 نیز این کار را انجام داد.

حس می‌کند که هست: 3-1 [deficit]. شما به خانه می روید، کارهای تجاری را انجام می دهید، یک برد بدست می آورید و حرکت به نفع شما باز می گردد.” «همه چیز همین است. … لیکرز کار بزرگی در ارائه سرویس در اینجا انجام داد، بنابراین اکنون باید به عقب برگردیم و در خانه برنده شویم و حرکت را تغییر دهیم.”

در اواخر کوارتر سوم، وریرز با 12 برتری پیش افتاد، اما لیکرز قهرمانان را تعقیب کرد و آنها را با پیشتازی واکر در مقابل جیمز و دیویس، که واکر را بعد از صدای زنگ در آغوش گرفتند، به پایان رساند.

داروین هام مربی لیکرز گفت: “بچه بچه زیبایی است.” او بدون تقصیر خودش از چرخش خارج شد، اما حرفه ای ماند. او با روحیه بالا، مثبت باقی ماند و واقعاً هر روز روی بازی خود کار می کرد، به خصوص در این پلی آف. وقتی ذهن شما در جای درست قرار می گیرد، بدن شما از آن پیروی می کند.»

کر به ترکیب اصلی سه گارد تغییر کرد تا بر دفاع لس آنجلس تأثیر بگذارد که وریرز را به امتیاز 97 در بازی 3 رساند و تغییرات تا حد زیادی مؤثر بود: دیویس که 11 شوت را در سه بازی اول مهار کرد، قادر به محافظت نبود. لبه با همان خشونت زمانی که بازی‌های دفاعی‌اش از او می‌خواست تا به محوطه بیرون برود، و واریرز با 52 امتیاز در رنگ، حروف بزرگ را به دست آورد.

لیکرز جبران کرد: آنها هر 20 پرتاب آزاد خود را انجام دادند و آستین ریوز 21 امتیاز اضافه کرد. اما آن‌ها با تلاش سخت و به موقع واکر پیروز شدند، زمانی که دی آنجلو راسل پس از یک عملکرد قوی در بازی 3، تنها 4 امتیاز در شوت 1 به 10 به دست آورد.

در دیگر بازی دوشنبه، سواری غیرقابل پیش‌بینی تیم هشتم هیت همچنان ادامه دارد و میامی در آستانه سفری دیگر به فینال کنفرانس شرق است. جیمی باتلر 27 امتیاز و 10 پاس گل داشت، بام آدبایو با 23 امتیاز و 13 ریباند به پایان رسید و هیت با نتیجه 109 بر 101 از نیویورک نیکس پیشی گرفت.

جیمی باتلر مهاجم تیم میامی هیت در محاصره حریفان نیکز.
جیمی باتلر مهاجم تیم میامی هیت در محاصره حریفان نیکز. عکس: Lynne Sladky/AP

اریک اسپولسترا، مربی تیم هیت گفت: «خیلی خوب بود که توانستیم دادگاه خانگی را برگزار کنیم. اما ما می دانیم که در نیویورک وظیفه ای داریم.

آنها در بازی 5 چهارشنبه شب با نتیجه 3-1 به مدیسون اسکوئر گاردن پیش خواهند رفت، یک برد از پایان این مسابقه نیمه نهایی شرق و بازگشت به فینال کنفرانس برای سومین بار در چهار سال گذشته.

باتلر گفت: «ما کاری داریم که باید انجام دهیم، و فکر می‌کنم ما بسیار توانا هستیم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …