بانک‌های دولتی درآمد حاصل از سرکوب تنباکو و رعایت GST را به میلیاردها دلار در بودجه فدرال وارد می‌کنند | بودجه استرالیا 2023

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

درآمدهای مالیاتی فزاینده و تغییراتی در برنامه‌های موجود در مقایسه با پیش‌بینی‌هایی که در اولین بودجه حزب کارگر در هفت ماه پیش انجام شده بود، درآمد را طی پنج سال منتهی به 2026-2027 به میزان 134.8 میلیارد دلار افزایش می‌دهد.

از این میان، مالیات بر درآمد شخصی به 74.1 میلیارد دلار کمک خواهد کرد که با افزایش دستمزدها و افراد شاغل بیشتر افزایش می یابد. بر اساس بودجه، به دلیل قیمت های بالاتر کالاها و چشم انداز بهتر از پیش بینی شده برای شرکت های غیرمالی، شرکت ها 52.7 میلیارد دلار اضافی پرداخت خواهند کرد.

سایر تغییرات خط مشی، 19.1 میلیارد دلار بیشتر را به درآمد اختصاص می دهد و 7.6 میلیارد دلار دریافتی را افزایش می دهد که مطابق با GST افزایش می یابد. اداره مالیات استرالیا تقریباً 589 میلیون دلار در مدت چهار سال برای تأمین مالی این تلاش ها دریافت خواهد کرد.

دولت همچنین با تنباکوی غیرقانونی برخورد خواهد کرد و از اول سپتامبر به مدت سه سال، سالانه 5 درصد عوارض تنباکو را افزایش خواهد داد. اسناد بودجه نشان می دهد که این درآمدها را 3.3 میلیارد دلار و درآمد GST را 290 میلیون دلار طی پنج سال از سال 2022-2023 افزایش می دهد.

در اسناد بودجه آمده است: “این تغییرات در مالیات غیر مستقیم دخانیات بخشی از پاسخ دولت به استراتژی ملی دخانیات و ابتکارات مرتبط در مورد استعمال دخانیات و پیشگیری و ترک سیگار، و یک رویکرد نظارتی افزایش یافته برای بخارپز است.”

اجرای حداقل مالیات جهانی و حداقل مالیات داخلی بر شرکت های چندملیتی، دریافتی ها را 370 میلیون دلار افزایش می دهد و پرداخت ها را 111 میلیون دلار طی پنج سال 2022-23 افزایش می دهد.

در مقالات بودجه، برای شرکت‌هایی با درآمد جهانی سالانه حدود 1.2 میلیارد دلار یا بیشتر، حداقل 15 درصد مالیات بر درآمد، با هدف جلوگیری از “مسابقه به پایین” در نرخ مالیات شرکت‌ها و محافظت از پایه مالیاتی شرکت‌مان، صورت می‌گیرد. گفتن. «یک حداقل مالیات داخلی باعث می‌شود که استرالیا برای هر درآمد داخلی با مالیات کم، برای اولین بار از مالیات اضافی درخواست کند.»

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، دولت کسرهای صادرکنندگان LNG را به 90 درصد از درآمد آنها تحت مالیات بر اجاره منابع نفتی محدود می کند، و در طی پنج سال از سال 2022 تا 2023 دریافتی را به میزان 2.4 میلیارد دلار افزایش می دهد. منتقدان این تغییرات را به دلیل ایجاد درآمد بسیار کم در میان سودهای رکورددار صنعت و صرفاً افزایش مالیات به جای افزایش آنها، بررسی کرده اند.

همچنین قبلاً اعلام شده بود که کاهش امتیازات مالیاتی برای افرادی که کل موجودی بازنشستگی آنها بیش از 3 میلیون دلار است، کاهش می یابد. این تغییرات که از اول جولای 2025 شروع می شود، حدود 80000 نفر یا حدود 0.5 درصد از دارندگان حساب های فوق العاده را تحت تأثیر قرار می دهد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

این اقدام باعث افزایش ۹۵۰ میلیون دلاری در پنج سال ۲۰۲۲-۲۳ خواهد شد. دولت گفت: «در سال 2027-2028، اولین سال کامل جمع‌آوری دریافت‌ها، انتظار می‌رود این اقدام 2.3 میلیارد دلار دریافتی را افزایش دهد.»

یکی از اقداماتی که باعث کاهش دریافت‌ها می‌شود، افزایش موقت آستانه حذف فوری دارایی به 20000 دلار از 1 ژوئیه 2023 تا 30 ژوئن 2024 برای مشاغل کوچک با گردش مالی سالانه کمتر از 10 میلیون دلار است. شرکت‌ها می‌توانند فوراً دارایی‌های متعددی را حذف کنند، به گونه‌ای که تخمین زده می‌شود در طول پنج سال از سال 2022 تا 2023، 290 میلیون دلار دریافتی را کاهش دهد.

اقدام دیگری که باعث کاهش درآمد می شود، ارتقای پروژه های جدید ساخت به اجاره است که ساخت و ساز پس از انتشار بودجه آغاز می شود.

دولت نرخ کسر مالیات بر آثار سرمایه‌ای را به 4 درصد در سال افزایش می‌دهد و نرخ نهایی مالیات تکلیفی برای پرداخت‌های صندوق واجد شرایط از سرمایه‌گذاری‌های اعتماد سرمایه‌گذاری مدیریت شده را از 30 درصد به 15 درصد کاهش می‌دهد.

کارتون
تصویر: فیونا کاتاوسکاس/ نگهبان

در اسناد بودجه آمده است: «این اقدام در مورد پروژه‌های ساخت به اجاره متشکل از 50 یا بیشتر آپارتمان یا مسکن که برای اجاره در اختیار عموم قرار گرفته‌اند اعمال خواهد شد». خانه‌ها باید حداقل به مدت 10 سال تحت مالکیت واحد نگهداری شوند تا بتوانند فروخته شوند و صاحبخانه‌ها باید حداقل سه سال برای هر خانه اجاره دهند.

از اول ژوئیه، دریافتی ها طی پنج سال 30 میلیون دلار کاهش می یابد و پرداخت ها 4.3 میلیون دلار افزایش می یابد.

یکی از حوزه‌هایی که هزینه‌ها در آن کمتر از پیش‌بینی‌ها می‌شود، مراقبت از سالمندان است. با «کاهش موقت» نسبت ارائه مراقبت از سالمندان مسکونی از 78 مکان به 60.1 مکان به ازای هر 1000 نفر بالای 70 سال، دولت انتظار دارد پرداخت ها را به میزان 2.2 میلیارد دلار طی سه سال از سال 2024-2025 کاهش دهد. دولت گفت که این حرکت نشان دهنده “ترجیح فزاینده استرالیایی های مسن تر برای ماندن در خانه های خود است.”

همچنین انتظار می‌رود سرمایه‌گذاری مجدد در بودجه سلامت و مراقبت سالمندان برای ارائه «خدمات بهداشتی و مراقبت‌های سالمندان جدید یا توسعه‌یافته» باعث کاهش ۱.۷ میلیارد دلاری پرداخت‌ها در طی چهار سال از سال‌های ۲۰۲۳ تا ۲۴ شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …