بودجه فدرال 2023: جیم چالمرز کمک شگفت‌انگیز 5 میلیارد دلاری مدیکر و کمک هزینه زندگی را برای استرالیایی‌ها «زیر پمپ» ارائه می‌کند | بودجه استرالیا 2023

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جیم چالمرز یک سرمایه گذاری 5.7 میلیارد دلاری در مدیکر و افزایش کمک به جویندگان کار و اجاره مشترک المنافع برای تمام سنین را به عنوان محورهای اصلی اولین بودجه سالانه کارگری با هدف کمک به استرالیایی ها “زیر پمپ” اعلام کرده است.

در سخنرانی عصر سه شنبه خود وعده داد که[see] مردم در دوران سخت – و [set] کشور ما برای آینده ای بهتر آماده است.» خزانه دار ادعا کرد که اقدامات کمک هزینه زندگی در بودجه 2023-24 0.75 درصد از تورم را کاهش می دهد.

اینها شامل کمک به پرداخت قبوض انرژی، افزایش 40 دلاری در هر دو هفته در جویندگان کار و افزایش 15 درصدی حداکثر نرخ کمک به اجاره است.

گروه‌های تجاری، از جمله اتاق بازرگانی و صنعت استرالیا، «محدودیت مالی» کارگر را ستایش کردند، اما خزانه‌دار سایه، آنگوس تیلور، استدلال کرد که با «۲ دلار هزینه اضافی برای هر یک دلار درآمد اضافی»، بودجه تورم‌زا است.

پس از 11 افزایش نرخ بهره، چالمرز گفت که هدف از بودجه ایجاد تعادلی مدون و روشمند بین محدودیت هزینه ها برای جلوگیری از فشار بر تورم است و در عین حال آنچه را که می توانیم برای کمک به مردمی که برای تامین مخارج زندگی خود تلاش می کنند انجام دهیم.

این بودجه شرایط اقتصادی سختی را در سال مالی 2023-24 پیش‌بینی می‌کند که رشد تولید ناخالص داخلی واقعی تنها 1.5 درصد است و نرخ بیکاری به دلیل نرخ‌های بهره بالاتر و کاهش مصرف خانوارها به 4.25 درصد افزایش می‌یابد.

چالمرز گفت که دولت نمی تواند “سینک آشپزخانه” را در برابر نابرابری بیاندازد، اما “واقعاً در مورد آن هدف قرار گرفته بود تا فشارهای هزینه های زندگی را بدتر نکند”.

او گفت: «ما می‌دانیم که استرالیایی‌ها در حال حاضر تحت فشار هستند.

دولت 4.9 میلیارد دلار در مدت پنج سال با افزایش 40 دلاری در هر دو هفته – یا 2.86 دلار در روز – برای کمک به 1.1 میلیون استرالیایی در پرداخت های جویای کار و سایر پرداخت های در سن کار، از جمله کمک هزینه جوانان و Austudy، هزینه خواهد کرد.

در حالی که نرخ پایه برای همه افزایش می‌یابد، واجد شرایط بودن نرخ بالاتر موجود جویای کار برای افراد 60 ساله و بالاتر که 9 ماه یا بیشتر دریافت کرده‌اند به 55 کاهش می‌یابد.

در نتیجه تغییرات از 20 سپتامبر، یک فرد مجرد بدون فرزند در جویای کار زیر 55 سال حداقل 733 دلار در هر دو هفته دریافت خواهد کرد، با افزایش بیشتر از فهرست بندی منظم. افراد بیکار طولانی مدت بالای 55 سال 785 دلار دریافت خواهند کرد که برای گروه 55 تا 60 سال 92.10 دلار در هر دو هفته افزایش می یابد.

2.7 میلیارد دلار دیگر برای افزایش حداکثر نرخ کمک به اجاره مشترک المنافع تا 15 درصد هزینه خواهد شد که حدود سه چهارم از واجدین شرایط CRA از جمله 80 درصد از دانش آموزان بهره مند می شوند.

چالمرز گفت: «این مبلغ تا 31 دلار اضافی در هر دو هفته برای افرادی که در بازار خصوصی و مسکن محلی اجاره می‌کنند فراهم می‌کند – بزرگترین افزایش در بیش از 30 سال گذشته».

حزب کارگر امیدوار است با ارائه 4 میلیارد دلار مازاد پیش‌بینی‌شده در سال‌های 2022-2023، مدعی برتر بودن مدیران اقتصادی در مقایسه با ائتلاف شود.

چالمرز به خبرنگاران در کانبرا گفت که بهبود 125.9 میلیارد دلاری در قیمت نهایی طی پنج سال از آخرین بودجه ائتلاف در مارس 2022، “بزرگترین بهبود پیش بینی شده در بودجه بر حسب دلار… در سابقه بوده است”.

او در سخنرانی بودجه خود گفت در نتیجه، بدهی ناخالص به تولید ناخالص داخلی «پایین‌تر و زودتر به 36.5 درصد تولید ناخالص داخلی در سال‌های 2025-26 خواهد رسید، یعنی 154 میلیارد دلار کمتر از آنچه انتظار می‌رفت».

اما بودجه به کسری 13.9 میلیارد دلاری در سال‌های 2023-24 باز می‌گردد و هزینه‌ها طی پنج سال به میزان 110 میلیارد دلار بیشتر از درآمد می‌شود و در نتیجه بدهی ناخالص به بیش از یک تریلیون دلار در سال‌های 2025-26 می‌رسد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

چالمرز به خبرنگاران گفت که در حالی که اولویت “کمک به افرادی است که آسیب پذیرترین هستند، کسانی که این کار را به سختی انجام می دهند، به این معنی نیست که استرالیا میانه از دست می دهد”.

او با اشاره به اقداماتی از جمله هزینه های بهداشتی و کاهش قبض برق گفت: «برعکس – این دولتی است که بسیار، بسیار بر چشم انداز استرالیای میانه متمرکز شده است.

بزرگترین مؤلفه افزایش 5.7 میلیارد دلاری مدیکر، 3.5 میلیارد دلار برای رسیدگی به کاهش نرخ صورتحساب انبوه بیماران با درآمد کم و کودکان است. این اقدام به 11.6 میلیون استرالیایی کمک می‌کند تا با سه برابر کردن مشوق‌ها برای مشاوره با دارندگان کارت امتیاز و بیماران زیر 16 سال به پزشک عمومی بدون هزینه‌های اضافی دسترسی پیدا کنند.

کارگر همچنین وعده خود را در مورد کلینیک های مراقبت فوری مدیکر، با هشت کلینیک جدید برای کاهش فشار از بخش های اورژانس بیمارستان، گسترش خواهد داد.

خانوارها می‌توانند به وام‌های کم‌هزینه ۱ میلیارد دلاری برای شیشه‌های دوجداره، پنل‌های خورشیدی و سایر پیشرفت‌ها دسترسی داشته باشند که خانه‌ها را راحت‌تر و ارزان‌تر می‌کند تا در تابستان خنک و در زمستان گرم بمانند.

این بودجه شامل بسته 3 میلیارد دلاری کاهش قیمت برق است که در ماه دسامبر به تصویب رسید و 1.5 میلیارد دلار از هزینه های مشترک المنافع مطابق با ایالت ها برای دو سال هزینه می شود. این امر موجب صرفه جویی 500 تا 5.5 میلیون دلاری برای خانوارها، از جمله بازنشستگان، سالمندان و خانواده هایی خواهد شد که مزایای مالیاتی A یا B و 1 میلیون کسب و کار کوچک را دریافت می کنند.

چالمرز گفت که سیاست های دولت – از جمله سقف قیمت زغال سنگ و گاز – به این معنی است که افزایش قیمت برق 25 درصد کمتر از آنچه پیش بینی شده بود و گاز 16 درصد کمتر است.

او به خبرنگاران گفت که سرمایه گذاری 4 میلیارد دلاری در پتانسیل استرالیا به عنوان یک ابرقدرت انرژی های تجدیدپذیر به این کشور کمک می کند تا “فرصت صنعتی و اقتصادی را از یک اقتصاد خالص صفر غنیمت بشمارند”.

قبل از شب بودجه، دولت فاش کرد که 17.8 میلیارد دلار پس انداز و “اولویت بندی مجدد” بودجه داشته است. اسناد بودجه نشان می دهد که همچنین انتظار دارد رشد طرح ملی بیمه ناتوانی را از 17.2 میلیارد دلار پیش بینی شده طی چهار سال به تنها 1.9 میلیارد دلار کاهش دهد که 15.3 میلیارد دلار صرفه جویی می کند.

در حالی که چالمرز بهبود قیمت کالاها، بیکاری و رشد دستمزدهای واقعی را به عنوان قیمت نهایی بهبود یافته ارزیابی کرده است، اسناد بودجه همچنین نشان می دهد که دولت قصد دارد مالیات GST را به میزان 3.8 میلیارد دلار طی پنج سال با سرکوب رعایت مقررات افزایش دهد.

سرکوب اجتناب از مالیات چندملیتی که بر اساس حداقل 15 درصد کف مالیاتی OECD ساخته شده است، تنها 370 میلیون دلار اضافی به همراه خواهد داشت، در حالی که هزینه آن 111 میلیون دلار است.

چالمرز فاش کرد که کاهش مالیات های بحث برانگیز مرحله سوم 69 میلیارد دلار در طول چهار سال هزینه خواهد داشت، اما از ارائه رقم 10 ساله برای «تصمیم قدیمی» که توسط دولت موریسون تصویب شده بود، خودداری کرد.

چالمرز پس از تحویل بودجه به ABC گفت: «کارهای بیشتری برای انجام دادن دارند، اما امشب پیشرفت قابل توجهی در کاهش کسری ساختاری داشتیم که نشان دهنده نیاز به جمع آوری درآمد بیشتر است.

آدام بندت، رهبر سبزها، گفت که این بودجه “خیانت به مستاجرها و جویندگان کار” است و خاطرنشان کرد که 5.5 میلیون مستأجر کمک اجاره مشترک المنافع دریافت نمی کنند و افزایش 1 دلاری در این پرداخت در روز به دلیل افزایش اجاره بها کاهش یافته است.

بانت گفت: “شما نمی توانید اجاره خود را با مازاد پرداخت کنید.”

در پیش از سخنرانی بودجه، تیلور به اتاق حزب ائتلاف گفت که کاهش هزینه های زندگی احتمالاً کمی بیشتر از یک “باند زخمی روی زخم گلوله” است و استدلال می کند که “سگ راننده” می تواند تحویل دهد. مازاد در محیط فعلی

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …