مشاور بانفوذ می گوید سهامداران شل باید صندلی را کنار بگذارند پوسته

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک مشاور سرمایه گذاری با نفوذ وزن خود را به تلاش برای برکناری رئیس شرکت شل، سر اندرو مکنزی، در نشست سالانه سهامداران هفته آینده اضافه کرده است، زیرا اختلاف بر سر اهداف آب و هوایی شرکت انرژی تشدید شده است.

پیرک که به سهامداران در مورد نحوه رای دادن در مجامع سالانه توصیه می کند، توصیه کرده است که سرمایه گذاران به انتخاب مجدد مکنزی رای منفی دهند و با گزارش سالانه آن برای “محاسبه نگه داشتن اعضای هیئت مدیره” مخالفت کنند.

کلیسای انگلستان همچنین اعلام کرده است که قصد دارد به برکناری مکنزی و همچنین وائل ساوان به عنوان مدیر اجرایی اخیراً منصوب شده در رویدادی در مرکز ExCeL لندن در 23 می رأی دهد.

شل با انتقادهای مکرر از سوی مبارزان سبز مواجه شده است که ادعا می کنند اهداف آب و هوایی آن به اندازه کافی جاه طلبانه نیستند و با هدف محدود کردن گرمایش جهانی به 1.5 درجه نسبت به سطوح صنعتی همسو نیستند.

پیرک در گزارشی به سرمایه‌گذاران گفت: «در حالی که شل اهداف کوتاه‌مدت و میان‌مدت دارد، نگرانی خاصی وجود دارد که این اهداف با مسیر 1.5 درجه‌ای که به شدت به جبران کربن متکی نیست همسو نباشند».

پیرک همچنین به سهامداران توصیه کرد که علیه قطعنامه “انتقال انرژی” شل رای دهند و دلیل آن نگرانی است که “هدف های کاهش انتشار مطلق” را برای انتشارات “حوزه 3” که به طور غیرمستقیم در زنجیره تامین شرکت ها رخ می دهد، تعیین نکرده است. در عوض، پیرک از سرمایه‌گذاران می‌خواهد که از قطعنامه‌ای که توسط گروه سهامدار سبز Follow This ارائه شده است، حمایت کنند، که شرکت‌ها را تحت فشار قرار داده است تا اهداف کاهش محدوده 3 خود را با اهداف توافق‌نامه آب‌وهوای پاریس هماهنگ کنند.

این جلسه به دنبال مجموعه ای از جلسات آتشین سهامداران برگزار می شود که اعتراضات آب و هوایی باعث وقفه در فعالیت های BP، Barclays و Drax در هفته های اخیر شده است. سال گذشته، تعداد زیادی از معترضان در خارج و داخل AGM شل، آواز خواندند و شعار می دادند و مکنزی را مجبور کردند تا در حالی که پلیس فراخوانده شده بود، رسیدگی را به تاخیر بیندازد.

شرکت های نفت و گاز نیز پس از کسب سودهای بی سابقه با کمک افزایش قیمت کالاهای مرتبط با جنگ در اوکراین، در تیررس نمایندگان مجلس، مردم و مبارزان قرار گرفته اند.

دولت‌ها مالیات‌های بادآورده‌ای را در تلاش برای استفاده از سود اضافی خود برای تأمین بودجه اقداماتی برای کاهش هزینه‌های زندگی وضع کرده‌اند، اما برخی معتقدند این مالیات‌ها به اندازه کافی پیش نمی‌روند.

شل هفته گذشته پس از گزارش رکورد سود سه ماهه اول بیش از 9.6 میلیارد دلار به “سود جویی” متهم شد.

پل هانتر، رئیس سیاست در Pirc، گفت: «اگر بخواهیم گرمایش زمین را به 1.5 درجه محدود کنیم و خطرات آب و هوایی را که سرمایه گذاران با آن مواجه هستند، کاهش دهیم، زمان رو به اتمام است. در حالی که اهداف اکنون در حال تعیین هستند، اغلب آنها در یک مسیر 1.5 درجه قرار نمی گیرند که به شدت به فناوری های جبران ناپذیری ثابت نشده وابسته نیست …

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

“Pirc” به سرمایه گذاران توصیه می کند که اعضای هیئت مدیره را در مواردی که اهداف کمتر از انتظارات آب و هوایی سرمایه گذاران مسئول است، در نظر بگیرند.

روز سه‌شنبه، آدام متیوز، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری هیئت بازنشستگی کلیسای انگلستان، در تلگراف نوشت که این صندوق «با تأسف واقعی» علیه مکنزی و ساوان رأی خواهد داد. وی گفت: ما اعتماد خود را نسبت به مسیر شرکت از دست داده ایم.

صندوق بازنشستگی 3 میلیارد پوندی کلیسا، سهامدار کوچک شل، این شرکت را متهم کرده است که سود کوتاه مدت را به سرمایه گذاری در انرژی های تجدیدپذیر ترجیح می دهد و اهمیت انرژی سبز را کم اهمیت جلوه می دهد.

شل در پاسخ گفت که استراتژی آن این است که تا سال 2050 یا زودتر به یک شرکت انرژی صفر خالص تبدیل شود.

«شل و هیئت بازنشستگی CofE تقریباً یک دهه است که به عنوان شرکای روی انتقال انرژی با هم کار کرده‌اند، با تأکید بر تغییر استفاده از انرژی به اندازه عرضه آن. ما همچنان معتقدیم که این رویکرد درست است و به شدت با تغییر موضع هیئت بازنشستگی مخالفیم.» این شرکت گفت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …