چگونه شروع شد و چگونه پیش می‌رود: مازاد کوچک بودجه سال 2023 و چشم‌انداز بهبود یافته | بودجه استرالیا 2023

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پیش‌بینی تلاش بسیار دشواری است، به‌ویژه وقتی صحبت از بودجه‌هایی می‌شود که در معرض تغییر اولویت‌های مخارج و شرایط اقتصادی، اغلب خارج از کنترل دولت هستند.

فاصله کوتاه بین بودجه تاخیری در انتخابات سال گذشته در ماه اکتبر و بودجه جاری ماه می، باید به معنای نزدیک شدن تفاوت بین پیش بینی ها باشد. در این مناسبت، دفاتر مالی به طور کلی بهبود یافته‌اند و بیشتر معیارهای اصلی چشم‌اندازی بهتر از حد انتظار را نشان می‌دهند.

مازاد کوچک

دولت کارگر مازاد پیش‌بینی‌شده 4.2 میلیارد دلاری را برای سال‌های 2022-23 ثبت کرد که در تضاد با دریای قرمز در دفتر بودجه سال گذشته است.

بر اساس پیش‌بینی‌ها در بودجه اکتبر، موجودی نقدی اساسی برای سال‌های 2023-2024 اکنون به 13.9 میلیارد دلار – در مقابل -44 میلیارد دلار برای همان سال پیش‌بینی می‌شود.

آن زمان و اکنون: پیش‌بینی‌های مازاد و کسری بودجه از بودجه‌های 2022 و 2023

وضعیت بهبود یافته تا حدودی به قیمت های بالای کالاها و بهبود کلی در شرایط اقتصادی مرتبط است، زیرا سال های اولیه همه گیری که با قرنطینه ها و ضربه به اقتصاد همراه بود، کاهش یافت. کارگر همچنین این بهبود را ناشی از تصمیم برای صرفه جویی در درآمد اضافی پیش بینی شده به جای صرف آن می داند.

دولت گفت: «دولت با بازگرداندن اکثر ارتقاء درآمدها به بودجه، بدهی ها را کاهش داده و هزینه های بهره بدهی را کاهش می دهد.

همانطور که در چشم انداز اقتصادی بودجه اشاره شده است، بیش از چند تهدید برای پیش بینی ها وجود دارد، با افزایش تورم جهانی و افزایش نرخ بهره انتظار می رود رشد در اقتصادهای پیشرفته مانند استرالیا محدود شود.

بهبود بدهی

سطح بدهی خالص، زمانی که با تولید ناخالص داخلی کشور اندازه‌گیری می‌شود، اکنون انتظار می‌رود در سال‌های 2023-2024 به 22.3 درصد برسد، در حالی که پیش‌بینی 25.8 درصدی قبلی بود.

این معیار به عنوان راهی برای تعیین میزان بدهی یک کشور در مقایسه با بازده اقتصادی خود در نظر گرفته می شود.

حزب کارگر بهبودهای بدهی را در طول 12 سال تعمیم داده است که به گفته آنها باعث صرفه جویی 83 میلیارد دلاری در هزینه بهره کشور می شود. اگرچه چنین پیش‌بینی‌های بلندمدتی می‌تواند دست نیافتنی باشد.

پیش بینی می شود که بدهی خالص در سال 2023-2024 به 574.9 میلیارد دلار برسد، در حالی که پیش بینی های قبلی 634.1 میلیارد دلار بود.

انتظارات تورمی

دولت اکنون انتظار دارد که شاخص قیمت مصرف کننده در سال 2023-24 3.25 درصد افزایش یابد که اندکی کمتر از 3.5 درصدی است که قبلا برای آن سال پیش بینی شده بود.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

زمانی که بودجه اکتبر تحویل شد، بانک مرکزی به سرعت نرخ ها را افزایش داد تا از هزینه ها جلوگیری کند و تورم را کاهش دهد. در حالی که نرخ ها همچنان در حال افزایش هستند، بودجه اشاره می کند که تورم به اوج خود رسیده است و اکنون در حال تعدیل است که منجر به کاهش پیش بینی می شود.

مالیات بالاتر از حد انتظار

بودجه از درآمدهای مالیاتی بالاتر از حد انتظار سود می برد، به طوری که پیش بینی می شود اکنون 616.3 میلیارد دلار در سال 2023-2023 به خزانه سرازیر شود، در حالی که قبلاً 574.3 میلیارد دلار بود.

از اکتبر، دریافت‌های مالیاتی بیش از 60 میلیارد دلار در طول دو سال 2023-2024 افزایش یافته است که به بازار کار قوی و افزایش قیمت کالاها نسبت داده شده است.

پیش‌بینی دولت پیش‌بینی می‌کند که قیمت کالاها، از جمله سنگ آهن صادراتی، در سال‌های آینده به سطوح پایین‌تری بازگردد، در حالی که بازار کار فشرده کاهش یابد.

مخارج “با دقت کالیبره شده”.

پیش بینی می شود هزینه های دولت در سال 2023-2024 به 684.1 میلیارد دلار برسد که بالاتر از پیش بینی قبلی 666.5 میلیارد دلاری در حساب های اکتبر است.

بخش‌های دفاع، آموزش، بهداشت و رفاه سهم عمده‌ای از هزینه‌های دولت را به خود اختصاص می‌دهند.

حزب کارگر ساخت بودجه خود را به عنوان “به دقت کالیبره شده برای کاهش فشارهای تورمی، نه افزودن به آنها” توصیف کرده است، در حالی که فشار هزینه های زندگی بر خانوارها را کاهش می دهد.

افزایش پیش‌بینی‌شده هزینه‌ها احتمالاً بحث‌هایی را در مورد اینکه آیا بودجه به تورم می‌افزاید یا خیر، برانگیزد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …