عمران خان نخست وزیر سابق پاکستان در دادگاه بازداشت شد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

مقامات حزبی می گویند عمران خان، نخست وزیر مخلوع پاکستان زمانی که در دادگاهی در اسلام آباد به اتهام فساد مالی حاضر شد، دستگیر شد.

مقامات حزب عمران خان، نخست وزیر سابق پاکستان گفتند که وی روز سه شنبه در اسلام آباد پایتخت این کشور هنگام حضور در دادگاه بازداشت شد.

خان با اتهامات متعدد فساد مواجه است.

فواد چودری، یکی از مقامات ارشد حزب تحریک انصاف پاکستان، گفت که خان 72 ساله در محوطه دادگاه توسط ماموران سازمان مبارزه با فساد این کشور، اداره ملی پاسخگویی، دستگیر شد.

خان در آوریل سال گذشته با رای عدم اعتماد برکنار شد. او ادعا کرده است که این روند غیرقانونی و یک توطئه غربی است و علیه دولت جانشین خود، شهباز شریف، نخست وزیر، مبارزات انتخاباتی زودهنگام انجام داده است.

چودری گفت که خان از دادگاه بیرون کشیده شد و داخل یک خودروی پلیس شد. او گفت که نخست‌وزیر سابق اکنون در بازداشت نیروهای امنیتی است و این دستگیری را «ربایش» خواند.

تلویزیون مستقل GEO پاکستان تصاویری را از کشاندن خان توسط نیروهای امنیتی به سمت یک خودروی زرهی پخش کرد که وی را با خود برد.

حزب خان بلافاصله به دادگاه عالی اسلام آباد شکایت کرد و دادگاه خواستار گزارش پلیس برای توضیح اتهامات دستگیری خان شد.

مقامات این نهاد مبارزه با فساد گفتند که دفتر پاسخگویی ملی پاکستان هفته گذشته حکم بازداشت خان را در یک پرونده فساد جداگانه صادر کرده است، که وی برای آن وثیقه دریافت نکرده است – چیزی که طبق قوانین کشور او را از دستگیری محافظت می کند.

این مقامات که نخواستند نامشان فاش شود، گفتند که خان بعداً روز سه‌شنبه برای حضور در دادگاه ضد فساد آورده خواهد شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …