درخواست تجدید نظر رباینده کلیو اسمیت به 13 سال محکومیت قاضی با این استدلال که قاضی نتوانست به تربیت آشفته اهمیت دهد | اخبار استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ترنس دارل کلی از حکم خود برای ربودن کلئو اسمیت چهار ساله از چادر خانواده اش در یک کمپینگ دورافتاده در استرالیای غربی درخواست تجدید نظر کرده است، با این استدلال که قاضی حکم به تربیت آشفته او اهمیت نداده است.

اسنادی که در این هفته در دادگاه استیناف استرالیای غربی تسلیم شد همچنین بیان می‌کند که یک قاضی رئیس دادگاه منطقه، جولی واگر، در یافتن اینکه کلی هنگام ربودن اسمیت در اکتبر 2021 به طور قابل توجهی تحت تأثیر متامفتامین قرار گرفته بود، اشتباه کرد.

کلی در ژانویه سال گذشته اعتراف کرد که کلئو را در حالی که نزدیک والدینش در یک اردوگاه در سواحل غرب میانه ایالت خوابیده بود، ربوده است. او در ماه آوریل به ۱۳ سال و شش ماه زندان محکوم شد و به او گفته شد که باید حداقل ۱۱ سال و شش ماه را در زندان بگذراند تا بتواند مشروط به آزادی مشروط شود.

روز دوشنبه، کیت تورتلی چاپل، وکیل کلی، به دلایل متعددی از جمله اینکه تقصیر اخلاقی او برای آدم ربایی به دلیل اختلال روانی کاهش یافته است، از حکم زندان درخواست تجدید نظر کرد.

جزئیات نحوه گذراندن 18 روز اسارت کلیو در نزدیکی خانه خانوادگی خود در کارناروون و دوران محرومیت کلیو در طی صدور حکم آوریل در دادگاه منطقه WA فاش شد.

در دو سالگی، کلی با الکل در بطری نوزادش پیدا شد که از کاهش شنوایی رنج می برد و از والدین معتاد الکلی و معتاد حذف شد. او قبل از اینکه خودش به مواد مخدر روی آورد، در معرض خشونت و سوء مصرف مواد بود.

اسناد تجدیدنظر می‌گویند که قاضی «نتوانست به آسیب‌ها و آسیب‌های دوران کودکی متقاضی توجه کند».

این اسناد همچنین بیان می‌کنند که قاضی در یافتن اینکه کلی «در واقع به طور قابل توجهی تحت تأثیر متیل آمفتامین در زمان ارتکاب جرم بوده است» اشتباه کرده است.

در ماه آوریل، دادگاه شنید که کلی از نظر عاطفی ناپایدار و متوهم است و برای فرار از انزوا، افسردگی و اختلال استرس پس از سانحه پیچیده در دنیایی خیالی زندگی می کند که از غفلت شدید دوران کودکی رنج می برد.

کلی به دلیل اعتراف اولیه خود به جرم، پنج سال یا 25 درصد از حداکثر مجازات 20 ساله برای دزدی کودک کاهش یافت.

یانینا بوشینی، مدیر مدیر دادستان عمومی ایالت، گفت که مقام تعقیب علیه این حکم درخواست تجدیدنظر نخواهد کرد.

” [DPP] این دیدگاه را شکل داده است که درخواست تجدیدنظر برای مدت محکومیت صادر شده موفقیت آمیز نخواهد بود زیرا این حکم آشکارا ناکافی نیست.

زانته مالت، جرم‌شناس و دانشیار دانشگاه نیوکاسل، گفت که صدور حکم فرآیندی بسیار پیچیده و پیچیده است و به نظر او صدور حکم منصفانه و متعادل است.

مالت می‌گوید: «قاضی‌های صدور احکام باید احساسات را از مذاکرات خود خارج کنند و در حالی که عوامل تشدیدکننده را در نظر می‌گیرند، عوامل تخفیف‌دهنده را نیز در نظر می‌گیرند.

من جزئیات عوامل تخفیف را دیدم و در حالی که هرگز هیچ بهانه ای برای ربودن و نگهداری کودک به مدت 18 روز وجود ندارد، اما نمی توان انکار کرد که تربیت کلی واقعاً افتضاح بوده است و او دارای بسیاری از مشکلات روحی و روانی و عوارض دیگری است. توضیح دهید که چرا او حداکثر مجازات موجود را دریافت نکرده است.»

کلی به عنوان یک اسکیزوئید پارانوئید با صفات مرزی و خودشیفتگی “مهم”، اختلال استرس پس از سانحه پیچیده، افسردگی، اضطراب و احتمالاً سندرم الکل جنینی تشخیص داده شده است.

او در بخش ویژه‌ای از زندان نگهداری می‌شود، جایی که مجرمان در معرض خطر و افسران پلیس سابق برای محافظت از خود نگهداری می‌شوند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …