احساسات اروپا با جنگ اوکراین آزمایش شده است. گول نخورید – آنها هنوز هم قوی هستند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

توسط آندره ویلکنز، مدیر ECF، و پاول زرکا، همکار ارشد سیاستگذاری، ECFR

آندره ویلکنز و پاول زرکا می نویسند که جنگ در اوکراین تعهد اروپا به باز بودن، تنوع، آزادی، همبستگی و مسئولیت فردی را در معرض آزمایش قرار می دهد، و این فقط تصویر اروپا نیست که در خطر است.

اروپایی ها ثابت کرده اند که رقبای خود اشتباه می کنند. از زمان تهاجم گسترده روسیه به اوکراین در اواخر فوریه 2022، دولت‌ها و شهروندان اروپایی همبستگی خود را با اوکراین و اتحاد در صفوف خود نشان داده‌اند.

این احساسات قوی اروپایی در ماه های آینده مورد آزمایش قرار خواهد گرفت. اما این فقط اطلاعات نادرست روسیه، نگرانی های هزینه زندگی یا مهاجرت نیست که ممکن است آن را تضعیف کند.

واکنش جمعی اتحادیه اروپا و کشورهای عضو به جنگ روسیه بر نگرش شهروندان در داخل اروپا و تصویر اروپا در خارج تأثیر خواهد گذاشت.

اینکه آنها تا چه حد ارزشهای اروپایی را مجدداً تأیید یا تضعیف می کنند اعتبار و مشروعیت آنها را تعیین می کند.

جایی برای انحطاط نیست

بر اساس نظرسنجی های اخیر، مردم اروپا به شدت به اروپا وابسته هستند و به آینده اتحادیه اروپا خوش بین هستند.

دولت‌های اکثر کشورهای عضو اتحادیه اروپا آشکارا طرفدار اروپا هستند – به استثنای مجارستان (و پیام‌های متفاوتی از لهستان و بلغارستان).

در طول سال گذشته، دولت‌های چهار کشور – جمهوری چک، دانمارک، اسلواکی و اسلوونی – وابستگی فزاینده‌ای به اروپا نشان داده‌اند.

در همین حال، تنها در یک مورد (بلغارستان)، دولت نسبت به مزایای پروژه اروپایی تردید بیشتری پیدا کرده است.

قطب نما احساسات اروپا – ابتکار مشترک شورای روابط خارجی اروپا (ECFR) و بنیاد فرهنگی اروپا (ECF) – چگونگی واکنش اروپا به چالش هایی را که جنگ روسیه علیه اوکراین برای ارزش های اروپایی تشکیل می دهد، بررسی می کند.

این یافته‌ها باید اتحادیه اروپا و رهبران کشورهای عضو را تشویق کند تا در نحوه صحبت و تفکرشان درباره اروپا تجدید نظر کنند.

“احساس اروپایی” مورد آزمایش قرار گرفته است

وقتی از مقامات اوکراینی پرسیده می شود که چگونه اروپا باید به آنها کمک کند، معمولاً خواستار سلاح و مهمات می شوند.

قابل درک است که تنها تجهیزات نظامی است که به‌عنوان تغییر فوری در میدان نبرد دیده می‌شود.

اما هرچه جنگ در اوکراین بیشتر طول بکشد، اطمینان از اینکه حمایت اروپا برای شهروندان اروپایی قابل قبول و برای اوکراینی ها قانع کننده باقی بماند، اهمیت بیشتری پیدا می کند.

برای وام گرفتن عبارتی از رابرت شومان، یکی از معماران ادغام اروپا پس از سال 1945، این به یک “احساس اروپایی” قوی نیاز دارد.

رهبران اتحادیه اروپا و کشورهای عضو به طور کلی خطرات مربوط به اطلاعات نادرست روسیه، بحران رو به رشد هزینه زندگی و نگرانی های مهاجرت در میان اروپایی ها را تشخیص می دهند.

اینها در واقع می تواند احساسات اروپا و همراه با آن، حمایت اروپا از اوکراین را تحت تاثیر قرار دهد. خوب است که اتحادیه اروپا و رهبران کشورهای عضو در حال اتخاذ تدابیری برای مقابله با این تهدیدات هستند.

آیا روسیه می تواند وحدت اروپا را تضعیف کند؟

با این حال، این که چگونه فرهنگ، رسانه ها و شهروندان روسیه می توانند احساسات اروپایی را تضعیف کنند، دست کم گرفته شده است.

در این زمینه، اتحادیه اروپا و رهبران کشورهای عضو با معضلات مختلفی روبرو هستند.

آیا آنها باید حضور فرهنگ روسیه در کشورهای خود را به نشانه همبستگی با اوکراین محدود کنند؟ آیا آنها باید رسانه های روسی را در اتحادیه اروپا تحت فشار قرار دهند؟

آیا آنها باید ممنوعیت سفر را برای همه شهروندان روسیه اعمال کنند؟ آیا آنها باید روس ها را به عنوان مسئول دسته جمعی جنگ بدانند؟

یا آیا آنها می توانند شهروندان روسیه و بلاروس و بازیگران فرهنگی را به عنوان متحدانی در توقف جنگ و تغییر این کشورها به سوی بهتر ببینند؟

اروپا فرهنگ مقاومت قوی دارد

اینکه رهبران اتحادیه اروپا و کشورهای عضو چگونه به این معضلات پاسخ می‌دهند، می‌تواند تصویر آن‌ها را هم در چشم شهروندان خود و هم در چشم سایر نقاط جهان تأیید یا رد کند.

اروپا می تواند ثابت کند که قابل اعتماد، صلح آمیز و قوی است. یا می تواند برای کسانی که ادعا می کنند ریاکار، پرخاشگر و ضعیف است، استدلال ارائه کند.

برای اجتناب از سناریوی دوم، اتحادیه اروپا و رهبران کشورهای عضو باید اعتماد خود را به لیبرالیسم و ​​شهروندان خود بازیابی کنند.

اول، آنها باید در مورد برخورد خود با فرهنگ روسیه در اروپا بسیار محتاط باشند.

در حالی که جنگ ادامه دارد، در اروپا نباید فضایی برای هنرمندان روسی که به هر اندازه با دولت روسیه مرتبط هستند وجود داشته باشد.

با این حال، از این پس، راه درازی برای گفتن این موضوع وجود دارد که کل فرهنگ روسیه باید متوقف شود – همانطور که برخی در کیف و کشورهای جنگ طلب اتحادیه اروپا پیشنهاد کرده اند.

ثانیاً اتحادیه اروپا و کشورهای عضو آن باید نشان دهند که مکانی هستند که در آن بحث کثرت گرایی می تواند رخ دهد.

تمرکز بیش از حد بر ممنوعیت رسانه های روسی و تعقیب اخبار جعلی، اروپا را در حالت تدافعی قرار می دهد.

اروپا به جای شکایت از تبلیغات روسیه و توسل به اقداماتی که ممکن است شبیه سانسور به نظر برسد، باید خود را برای شرکت در نبرد روایات و پیروزی در آن آماده کند.

ما باید از تفکر سیاه و سفید پرهیز کنیم

در نهایت، رهبران اروپایی باید در برابر لفاظی های سیاه و سفید مقاومت کنند – و در عوض مردم را متحد ببینند.

آنها باید بپذیرند که همه روس ها مسئولیت یکسانی در قبال جنگ در اوکراین ندارند و شهروندان بلاروس مانند رژیم لوکاشنکا نیستند.

در واقع، بسیاری از شهروندان روسیه و بلاروس ممکن است متحدان مفیدی برای پایان دادن به جنگ در اوکراین باشند.

جنگ در اوکراین تعهد اروپا به گشایش، تنوع، آزادی، همبستگی و مسئولیت فردی را در معرض آزمایش قرار داده است.

این فقط تصویر اروپا در چشم جهانیان و خود اروپایی ها نیست که در خطر است.

اتحاد اروپا و حمایت قاره از اوکراین نیز همینطور است.

آندره ویلکنز مدیر بنیاد فرهنگی اروپا (ECF) در آمستردام است. Paweł Zerka عضو ارشد سیاست در شورای اروپا در روابط خارجی (ECFR) و نویسنده قطب‌نمای احساسات اروپایی است.

_در یورونیوز، ما معتقدیم که همه دیدگاه ها مهم هستند. با ما در view@euronews.com تماس بگیرید تا پیشنهادات یا موارد ارسالی را ارسال کنید و بخشی از گفتگو باشید.
_

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …