بایدن و مک کارتی در مورد محدودیت بدهی به عنوان پیش فرض احتمالی بحث کنند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – پرزیدنت بایدن روز سه‌شنبه در کاخ سفید با کوین مک‌کارتی، رئیس‌جمهور، در یک رویارویی رودرروی حساس دیدار خواهد کرد که نشان‌دهنده تقابل آن‌ها بر سر بدهی‌ها و هزینه‌های فدرال در هفته‌های قبل از اینکه کشور تعهدات خود را نپرداخت. اولین بار در تاریخ

در شرایطی که اقتصاد آمریکا و شاید اقتصاد جهانی در تعادل است، این نشست اولین نشست نشستن رئیس جمهور دموکرات و رئیس جمهوری خواه از ماه فوریه خواهد بود. اما حتی شرایط بحث نیز مورد مناقشه است: آقای مک کارتی اصرار دارد که رئیس جمهور برای توافق سقف بدهی با او مذاکره کند، در حالی که آقای بایدن اصرار دارد که این جلسه فقط فرصتی است تا به سخنران بگوید که هیچ مذاکره ای بیش از حد مجاز نخواهد بود. .

در این نشست در دفتر بیضی، آقای بایدن، آقای مک کارتی و سه رهبر دیگر کنگره حضور خواهند داشت: نماینده حکیم جفریس از نیویورک، رهبر دموکرات ها در مجلس، و سناتورهای چاک شومر از نیویورک و میچ مک کانل از کنتاکی، دموکرات. و رهبران جمهوری خواه در سنا. اما آقای بایدن و آقای مک کارتی بازیگران کلیدی هستند که در یک بازی سیاسی جوجه قفل شده اند تا ببینند چه کسی با افزایش سقف بدهی اول پلک خواهد زد.

در شرایطی که انتظار می‌رود دولت فدرال تا اول ژوئن بدون توافق، بدهی خود را نکول کند، آقای مک کارتی و اعضای حزب جمهوری‌خواهش از افزایش سقف بدهی بدون تعهد به کاهش عمده هزینه‌ها خودداری کرده‌اند. آقای بایدن گفته است که در مورد راه‌های کاهش کسری بودجه بحث خواهد کرد، اما از پیوند دادن هرگونه تصمیم در مورد هزینه‌ها به افزایش سقف بدهی خودداری کرده است، و استدلال می‌کند که کنگره باید به سادگی سقف را افزایش دهد، همانطور که برای چندین نسل برای هزینه‌هایی که قبلاً تصویب شده است، افزایش دهد.

کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید روز دوشنبه گفت: «نباید جمهوری‌خواهان مجلس در مورد کاری که از سال 1960 تاکنون 78 بار انجام شده است، بحران ایجاد کنند». این وظیفه قانون اساسی آنهاست. کنگره باید عمل کند. این چیزی است که رئیس جمهور فردا به وضوح با رهبران بیان می کند.»

وی افزود، جلسه ای که آقای بایدن برگزار کرده است، شامل هیچ چانه زنی بر سر سقف بدهی نخواهد بود. او در پاسخ به خبرنگاری که از این عبارت استفاده می‌کرد، گفت: «من اسم آن را «مذاکرات سقف بدهی» نمی‌گذارم. “من آن را یک گفتگو می نامم.” در واقع، او آنقدر قصد داشت که آن را یک «مکالمه» بنامد که در طول جلسه توجیهی خود ۱۵ بار از این کلمه برای توصیف جلسه استفاده کرد.

هیچ یک از طرفین انتظار ندارند در جلسه ای که برای ساعت 4 بعدازظهر تعیین شده است، پیشرفتی حاصل شود، اما در عوض رهبران قصد دارند از آن برای تأکید بر مواضع خود در مناقشه استفاده کنند و در واقع پارامترهایی را برای بحث تعیین کنند که در چند هفته آینده برگزار می شود. در سال‌های اخیر، چنین بن‌بست‌هایی تا آخرین ساعات و روزهای قبل از ضرب‌الاجل حل نشده است – یا مهلت تمدید شده است.

آقای بایدن نشان داده است که مایل است با آقای مک کارتی و جمهوری خواهان در مورد هزینه هایی که مستقیماً به قانون سقف بدهی مرتبط نیست، بحث جداگانه ای داشته باشد. مقامات کاخ سفید گفتند که رئیس جمهور قصد دارد جمهوری خواهان را وادار کند تا افزایش مالیات و صرفه جویی در داروهای تجویزی را که در آخرین بودجه خود تعیین کرده است، در نظر بگیرند که کسری بودجه را در طی 10 سال تخمین زده می شود تا 3 تریلیون دلار کاهش دهد، به عنوان بخشی از بسته بزرگتر برای کاهش بدهی. انباشت در طول زمان

او احتمالاً جمهوری‌خواهان را در جلسه روز سه‌شنبه به چالش می‌کشد تا در هزینه‌هایی که کاهش می‌دهند دقیق‌تر باشند. او بیش از یک هفته است که آنها را به دلیل عواقب بالقوه – مانند کاهش بودجه برای خدمات بهداشتی جانبازان – که می تواند ناشی از محدودیت های مخارج اختیاری آنها در لایحه سقف بدهی است که اواخر ماه گذشته مجلس تصویب کرد، مورد بررسی قرار داده است.

جمهوری خواهان در برابر حملات رئیس جمهور به قوانین خود غلبه کرده و آنها را گمراه کننده خوانده اند. اما آنها خاطرنشان کردند که برخلاف دموکرات‌ها، حداقل اقدامی را برای افزایش سقف بدهی تصویب کرده‌اند، البته مشروط به کاهش هزینه‌ها. آنها استدلال کردند که آقای بایدن و متحدان دموکراتش باید با یک پیشنهاد متقابل پای میز مذاکره بیایند. در غیر این صورت، آنها معتقدند، این دموکرات ها هستند، نه جمهوری خواهان که نتوانستند سقف بدهی را افزایش دهند و منجر به نکول احتمالی شود.

جودی سی. آرینگتون، نماینده جمهوری خواه تگزاس و رئیس کمیته بودجه مجلس نمایندگان، “آنها اکنون باید گام بردارند و مانند رهبران مسئول عمل کنند.” روز دوشنبه در CNBC گفت. ما این کار را انجام داده‌ایم، و آن را مثال زده‌ایم، و فهرستی از پیشنهادات را در دست آنها قرار داده‌ایم که در مورد آنها به توافق رسیده‌ایم. زمان پاسخگویی آنها فرا رسیده است و مردم آمریکا از آنها انتظار دارند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …