درخواست یک زن چینی در مبارزه برای حق منجمد کردن تخمک هایش

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک زن مجرد چینی آخرین درخواست خود را مبنی بر عدم دسترسی بیمارستان به فریز کردن تخمک هایش در مورد حقوق باروری زنان در این کشور ارائه کرده است.

پکن — یک زن مجرد چینی روز سه‌شنبه آخرین درخواست خود را مبنی بر عدم دسترسی بیمارستان به فریز کردن تخمک‌هایش در پنج سال پیش در موردی مهم از حقوق باروری زنان در این کشور آغاز کرد.

پرونده ترزا ژو از زمانی که اولین بار در سال 2019 پرونده خود را به دادگاه کشاند، پوشش گسترده ای در چین، از جمله توسط برخی رسانه های دولتی، به خود جلب کرد. او سال گذشته در دادگاه دیگری در پکن، چالش حقوقی خود را از دست داد، که حکم داد بیمارستان حقوق این زن را نقض نمی کند. در تصمیم خود

قضاوت آتی پیامدهای قوی بر زندگی بسیاری از زنان مجرد در چین و تغییرات جمعیتی این کشور خواهد داشت، به ویژه پس از آن که دومین اقتصاد بزرگ جهان اولین کاهش جمعیت خود را در چند دهه به ثبت رساند.

در چین، قانون صراحتاً افراد مجرد را از خدماتی مانند درمان های باروری منع نمی کند و به سادگی بیان می کند که «زن و شوهر» می توانند حداکثر سه فرزند داشته باشند. اما بیمارستان ها و سایر موسسات در عمل مقررات را به گونه ای اجرا می کنند که افراد را ملزم به ارائه پروانه ازدواج می کند.

شو، که می‌خواست تخمک‌هایش را حفظ کند تا بتواند بعداً بتواند بچه‌دار شود، یکی از کسانی است که در دسترسی به درمان باروری با مشکلاتی مواجه است.

در سال 2018، شو، 30 ساله، به بیمارستانی دولتی در پکن رفته بود تا در مورد فریز کردن تخمک هایش سوال کند. اما پس از معاینه اولیه به او گفته شد که نمی تواند بدون گواهی ازدواج ادامه دهد.

طبق قضاوتی که او در سال گذشته دریافت کرد، بیمارستان استدلال کرد که انجماد تخمک خطرات خاصی برای سلامتی دارد. در این بیانیه آمده است که خدمات انجماد تخمک تنها در اختیار زنانی است که نمی توانند به روش طبیعی باردار شوند و نه برای بیماران سالم.

اما همچنین بیان کرد که به تعویق انداختن بارداری می تواند خطراتی را برای مادر در دوران بارداری و «مشکلات روانی و اجتماعی» به همراه داشته باشد، اگر فاصله سنی زیادی بین والدین و فرزندشان وجود داشته باشد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …