رشد سالانه قیمت مسکن در بریتانیا به پایین ترین سطح در بیش از یک دهه گذشته کاهش می یابد | قیمت خانه

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رشد سالانه قیمت مسکن در سراسر بریتانیا به پایین‌ترین سطح در بیش از یک دهه گذشته کاهش یافته است و ارزش ملک در جنوب انگلیس تحت بیشترین فشار قرار دارد.

وام دهنده Halifax گفت میانگین قیمت ها در آوریل 0.1 درصد بیشتر از ماه مشابه سال قبل بوده است که پایین ترین نرخ رشد از دسامبر 2012 و کمتر از نرخ رشد سالانه مارس 1.6 درصد است.

میانگین قیمت‌ها در ماه آوریل در مقایسه با ماه قبل 0.3% کاهش یافت و قیمت ملک در بریتانیا را به 286,896 پوند رساند. این حدود 7000 پوند کمتر از اوج تابستان گذشته است، اما حدود 28000 پوند بیشتر از دو سال پیش است.

گزارش هالیفاکس تصویر متفاوتی را برای قیمت مسکن در مناطق مختلف بریتانیا نشان داد.

در چهار منطقه جنوب انگلستان قیمت مسکن در سال گذشته کاهش یافته است، در جنوب شرقی این کشور بیشترین افت (6/0 درصد به میانگین قیمت مسکن 387469 پوند) را داشته است، در حالی که در سایر مناطق و کشورهای دیگر در سراسر بریتانیا سالانه رشد قیمت در ماه آوریل مثبت بود.

در مناطق جنوب – لندن بزرگ، شرق انگلستان، جنوب شرق و جنوب غرب – خریداران با گران ترین میانگین قیمت ملک مواجه هستند و بنابراین بیشترین تأثیر هزینه های استقراض بالاتر پس از 11 افزایش متوالی نرخ بهره توسط بانک. از انگلستان. لندن همچنان گران‌ترین خانه‌ها را در سراسر کشور دارد و میانگین قیمت سالانه با 0.2 درصد کاهش به 538409 پوند رسید.

در جای دیگر، وست میدلندز قوی ترین رشد سالانه 3.1 درصدی را به ثبت رساند و میانگین قیمت ملک را به 249554 پوند رساند.

ایرلند شمالی با رشد سالانه 2.7 درصد به 186846 پوند، اسکاتلند با رشد سالانه 2.2 درصد به میانگین 201489 پوند و ولز با رشد 1 درصد به 216559 پوند قرار گرفتند.

Kim Kinnaird، مدیر Halifax Mortgages، گفت: «تحرکات قیمت مسکن در ماه‌های اخیر تا حد زیادی منعکس‌کننده نوسانات کوتاه‌مدت در هزینه‌های وام است. کاهش شدید قیمت‌ها که در پایان سال گذشته پس از بودجه کوچک سپتامبر شاهد بودیم، در سه‌ماهه اول سال جاری و با بهبود شرایط اقتصادی، پیش از بازگشت به بازار بود.

اقتصاد ثابت کرده است که با بازار کار قوی و تورم قیمت مصرف کننده که پیش بینی می شود در ماه های آینده به شدت کاهش یابد، انعطاف پذیر است. نرخ‌های وام مسکن اکنون در حال تثبیت هستند، و اگرچه بسیار بالاتر از میانگین سال‌های اخیر باقی مانده‌اند، اما این اطمینان مهمی را به خریداران احتمالی می‌دهد. در حالی که بازار مسکن به طور کلی تحت فشار است، تعداد املاک برای فروش نیز به آرامی در حال افزایش است، زیرا فروشندگان با شرایط بازار سازگار می شوند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

با این حال، او گفت در حالی که تاییدیه های وام مسکن افزایش یافته است، نگرانی های هزینه زندگی “برای بسیاری از خانوارها واقعی باقی می ماند” و این نگرانی ها بر احساسات مصرف کننده و توانایی خرید تاثیر می گذارد.

Kinnaird گفت: «همراه با تأثیر نرخ‌های بهره بالاتر که به تدریج به کسانی که معاملات با نرخ ثابت فعلی خود را رهن مجدد می‌دهند، وارد می‌شود، ما باید منتظر فشار نزولی بیشتری بر قیمت مسکن در طول سال باشیم.»

میانگین وام مسکن پنج ساله در ابتدای ماه به کمتر از 5 درصد رسید و به 4.97 درصد رسید، اما هنوز تقریباً دو برابر سال گذشته است. انتظار می رود بانک مرکزی انگلیس نرخ بهره را در روز پنجشنبه برای دوازدهمین بار متوالی به 4.5 درصد افزایش دهد. گلدمن ساکس هشدار داده است که بانک مرکزی ممکن است مجبور شود در تابستان امسال نرخ بهره را تا 5 درصد افزایش دهد، زیرا انگلیس در تلاش برای کاهش تورم است که بالاترین نرخ تورم در میان گروه اقتصادهای پیشرفته G7 است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …