حزب کارگر می گوید در مورد دستگیری معترضان به تاج گذاری مشکلی پیش آمده است | تاجگذاری شاه چارلز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

لیزا نندی، رهبر حزب کارگر، پس از اینکه پلیس متروپولیتن اعلام کرد هیچ اقدامی علیه آنها انجام نخواهد شد، پیشنهاد کرده است که باید در دستگیری شش معترض ضد سلطنتی قبل از تاجگذاری پادشاه اشتباهاتی صورت گرفته باشد.

نندی گفت در میان فشارهای فزاینده بر دولت و پلیس برای پاسخگویی به دستگیری‌ها، “یک مشکلی پیش آمده است”.

بزرگترین نیروی پلیس بریتانیا اواخر روز دوشنبه از دستگیری شش تظاهرکننده از گروه کمپین جمهوری قبل از تاجگذاری در روز شنبه ابراز “تأسف” کرد.

گراهام اسمیت، رئیس این گروه گفت که در حال بررسی اقدامات قانونی است و خواستار تحقیق در مورد رفتار افسران است، پس از افشای یک بازرس ارشد و دو افسر دیگر از Met روز دوشنبه در خانه اش در ریدینگ از او عذرخواهی کردند.

نخست وزیر، ریشی سوناک، و یکی از مقامات وزارت کشور اصرار داشتند که “پلیس از نظر عملیاتی مستقل از دولت است”، اما از آنجایی که وزارت کشور چند روز قبل از تاج گذاری، اختیارات جدید جنجالی پلیس را در قانون نظم عمومی تحت فشار قرار داد، احتمالاً فشارها ادامه خواهد داشت. سوار شدن

در آخر هفته، لوسی فریزر، وزیر فرهنگ، از اقدامات متد دفاع کرد و گفت که آنها “تعادل درست” را بین اجازه اعتراض و لذت بردن از تاجگذاری داشتند.

نندی در اظهار نظر در مورد دستگیری‌ها در روز سه‌شنبه به صبحانه بی‌بی‌سی گفت: «واضح است که در این مورد مشکلی پیش آمده است.

تظاهرات مسالمت آمیز بخش مهمی از دموکراسی بریتانیا است. Met آن را پذیرفت و فکر می‌کنم شهردار لندن حق دارد که درخواست بازبینی کند تا مشخص شود دقیقاً چه اشتباهی در این مورد رخ داده است.

هر چه که بود، این یک عملیات پلیسی بسیار پیچیده بود. تا حد زیادی بدون هیچ مشکلی پیش رفت و من فکر می کنم پلیس برای آن شایسته تقدیر است. اما در مواردی که چنین حوادثی وجود دارد، باید آنها را جدی بگیریم و فکر می‌کنم درست است که درس‌ها را یاد بگیریم و برای اصلاح آن گام برداریم.»

وی در مورد استفاده از اختیارات تحت قانون بحث‌برانگیز نظم عمومی گفت: «در این مورد مشخص نیست که آیا مشکل از قانون است یا اینکه مشکل بیشتر عملیاتی است و به پلیس مربوط می‌شود.»

اسکاتلندیارد دوشنبه شب بیانیه‌ای منتشر کرد و اظهار داشت که معتقد است اقلامی که در کنار تعداد زیادی پلاکارد یافت می‌شوند – که تصور می‌شود بند چمدان هستند – می‌توانند به عنوان “دستگاه قفل” استفاده شوند.

این بیانیه می افزاید: «تیم تحقیق در حال حاضر اقلام کشف شده را به طور کامل مورد بررسی قرار داده و شرایط کامل دستگیری را بررسی کرده است». دستگیرشدگان اظهار داشتند که از این اقلام برای ایمن سازی پلاکاردهایشان استفاده می شود و تحقیقات نتوانسته قصد استفاده از آنها را برای قفل کردن و اخلال در مراسم ثابت کند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

«امروز عصر وثیقه هر شش نفر لغو شد و هیچ اقدام دیگری انجام نخواهد شد. ما متاسفیم که آن شش نفر دستگیر شده نتوانستند به گروه گسترده تر معترضان در میدان ترافالگار و سایر نقاط در مسیر راهپیمایی بپیوندند.

نیل اوبراین، وزیر بهداشت، گفت که پلیس در آخر هفته در مراسم تاجگذاری پادشاه “کار بسیار خوبی” انجام داد.

اوبراین از انتقاد از عملیات پلیس خودداری کرد و به اسکای نیوز گفت: «به طور کلی، فکر می کنم پلیس در آخر هفته کار بسیار خوبی انجام داد. همه چیز به آرامی گذشت.

این به من مربوط نیست که تک تک تصمیم‌های پلیس را حدس بزنم. کار سختی است. شما در یک جمعیت بزرگ هستید. من مطمئن هستم که گاهی اوقات پلیس هر تصمیمی را که می گیرد درست نمی گیرد زیرا هیچ کس نمی تواند هر بار هر تصمیم درستی بگیرد. اما در مجموع، آنها باعث شدند تاجگذاری واقعاً به آرامی انجام شود.”

او از قانون نظم عمومی دفاع کرد و به بی‌بی‌سی گفت: «فکر می‌کنم قانون جدید کاملاً مورد نیاز است و من کاملاً از آن دفاع می‌کنم».

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …