NDIA اعتراف کرد که پرچم قرمز گم شده در مورد برادران سوء تغذیه در خانه با پدر مرده پیدا شد | کمیسیون سلطنتی معلولیت

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کمیسیون سلطنتی معلولیت روز سه شنبه اعلام کرد آژانس بیمه ملی ناتوانی (NDIA) در موردی که دو برادر معلول به شدت سوء تغذیه، برهنه و در یک اتاق قفل شده بودند، پرچم قرمز را از دست داده است.

تحقیقات، که آخرین جلسات عمومی خود را در بریزبن این هفته برگزار می کند، روز دوشنبه در مورد پرونده تکان دهنده دو مرد جوان 17 و 19 ساله که مقامات متوجه شدند در ماه مه 2020 در شرایط بدی زندگی می کنند، شنیده شد.

پس از تماس یکی از همسایگان نگران با مقامات، پدر آنها در خانه مرده پیدا شد، در حالی که بعداً تشخیص داده شد که دو برادر دچار سوءتغذیه شدید هستند.

تحقیقات قبلاً شنیده است که بین ژوئن 2000 تا مه 2020، 30 مورد نگرانی در مورد بی توجهی با مقامات کوئینزلند مطرح شده است، در حالی که 19 اطلاعیه حمایت از کودک توسط وزارت ایمنی کودک این ایالت دریافت شده است.

از بین دو برادر که در تحقیقات با نام مستعار Kaleb و Jonathon در نظر گرفته شد، فقط برادر بزرگتر Kaleb یکی از شرکت کنندگان NDIS بود. در تحقیقات شنیده شد که پدر آنها اساساً جاناتون را از این طرح مسدود کرده است، تا حدی به دلیل نگرانی هایی که این طرح بر حقوق بازنشستگی مراقب او تأثیر می گذارد.

در تحقیق شنیده شد که در جلسات با آژانس، پدر با کارکنان NDIA خصمانه بوده و اصرار داشت که کالب به سطح بودجه ارائه شده توسط NDIS نیاز ندارد.

مشاور ارشد کمک به کمیسیون، کیت ایستمن، به کمیسیون گفت که در حالی که اولین برنامه 12 ماهه کالب 102000 دلار ارزش داشت، تنها 361 دلار خرج شد.

پس از اینکه پدر متعاقباً به مقامات NDIA گفت کالب به آنقدر بودجه نیاز ندارد، طرح دوم فقط 8000 دلار ارزش داشت. طرح سوم در دوره ای که پدر در بیمارستان بستری بود به 41000 دلار افزایش یافت.

تا زمان مرگ پدر در ماه مه 2020، تحقیقات نشان داد که تنها 1200 دلار برای حمایت های ضروری و معقول کالب در حدود دو سال استفاده شده است.

یکی از همسایه‌ها که گاهی از برادران مراقبت می‌کرد، روز دوشنبه به تحقیق گفت که آنها در شرایط بدی زندگی می‌کردند و اغلب غذا و آب را رد می‌کردند. او گفت که پدر را تشویق کرده است که به دنبال کمک باشد.

ایستمن گفت: “اگر چنین مقدار بسیار کمی از بودجه کلی موجود در آن سال اول استفاده می شد، آیا این یک پرچم قرمز برای هر کسی در NDIA بود؟”

دزموند لی، سرپرست مدیر کل تحویل ملی NDIA، به کمیسیون گفت: «بله. باید می شد.»

لی همچنین پذیرفت که آژانس نیازهای جاناتون را “کاملاً نادیده گرفته و نادیده گرفته است.”

در تحقیق شنیده شد که برخی از مقامات NDIA نگرانی‌هایی را در مورد عدم تمایل پدر برای دریافت حمایت مطرح کرده‌اند، اما مدیران پیشنهاد کرده‌اند که آژانس نمی‌تواند این طرح را به خانواده «اجبار» کند.

ایستمن گفت که این امر نتوانست “تضاد مطلق” بین منافع پدر و فرزندانش را که تحت این طرح حق حمایت داشتند، تشخیص دهد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

Lee acknowledged that conflict “in hindsight”.

The commissioner, John Ryan, said the case involved a “whole heap of sliding door moments where people might have recognised two young men who are in serious trouble and no one noticed”.

“I don’t know whether that’s the case or not, but are people advised to look for signals of abuse and if they feel there’s abuse going on? Are there procedures within the NDIA to report that somewhere?” Ryan asked.

Lee said under updated guidelines and training procedures NDIA officials would be more proactive in considering a referral to agencies with coercive powers such as the public guardian, child protection or the police.

“I’m fairly confident that that kind of situation would be far less likely given the training and support that we provide to our staff today,” Lee said.

The royal commission also heard on Tuesday that under state law the Queensland Family and Child Commission could not investigate individual cases unless it received a referral from the child death register or child death review board.

بیل شورتن متعهد به اصلاح NDIS می‌شود: «هیچ کاری که هرگز انجام نخواهم داد مهم‌تر باشد»

کمیسر اصلی در کمیسیون خانواده و کودک کوئینزلند (QFCC)، لوک توایفورد، به این تحقیق گفت که این بدان معناست که سازمان دیده بان «به موارد فردی کشیده شده و به جمع آوری مسائل در سراسر کوئینزلند نگاه می کند».

اما تحت بازجویی از مشاوری که به جیلیان ماهونی کمک می کرد، تایفورد پذیرفت که عدم بررسی پرونده های فردی ممکن است به معنای از دست دادن مسائل سیستمی نیز باشد.

در مورد کالب و جاناتون، QFCC پس از دریافت ارجاع از دادستان کل کوئینزلند گزارشی تهیه کرد. این امر پس از گزارش رسانه های بلندپایه از این پرونده صورت گرفت.

تایفورد می‌گوید که گزارشی که در اختیار وزیر قرار گرفته بود، اما تنها می‌توانست توسط دولت منتشر شود، در اطلاعیه‌اش اعلام نشده بود.

کمیسیون سلطنتی شنید که در عوض، یک گزارش خلاصه که هیچ اشاره خاصی به شرایط پرونده کالب و جاناتون نداشت، برای انتشار عمومی در اختیار دولت قرار گرفت.

تحقیق ادامه دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …