لینکدین 716 شغل را کاهش می دهد و اپلیکیشن چینی InCareer را تعطیل می کند لینکدین

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

لینکدین در آخرین دور از تعدیل بخش فناوری، بیش از 700 شغل را کاهش داده و اپلیکیشن مشاغل چین خود را تعطیل خواهد کرد.

رایان روسلانسکی، مدیر اجرایی پلتفرم شبکه‌های حرفه‌ای متعلق به مایکروسافت، روز دوشنبه در نامه‌ای به کارکنان اعلام کرد که 716 نقش به عنوان بخشی از تغییرات با هدف پاسخگویی به شرایط اقتصادی و چابک‌تر کردن کسب‌وکار انجام می‌شود.

او گفت: «با نوسانات بیشتر بازار و تقاضای مشتریان، و برای خدمت رسانی موثرتر به بازارهای نوظهور و در حال رشد، ما در حال گسترش استفاده از فروشندگان هستیم.» ما همچنین در حال حذف لایه‌ها، کاهش نقش‌های مدیریتی و گسترش مسئولیت‌ها برای تصمیم‌گیری سریع‌تر هستیم.»

یکی از سخنگویان لینکدین گفت این فروشندگان “شریک های خارجی” هستند که کارهای جدید و موجود را انجام می دهند.

روسلانسکی گفت که تیم های محصول و مهندسی مسئول نقشه راه فناوری شرکت خواهند بود در حالی که تیم بهره وری کسب و کار به تدریج کنار گذاشته می شود و تا حدی در سایر بخش های تجارت ادغام می شود.

وی گفت که از 15 اردیبهشت 250 شغل جدید در تیم های عملیات، کسب و کار جدید و مدیریت حساب ایجاد می شود.

لینکدین در سراسر جهان حدود 20000 کارمند دارد.

روسلانسکی گفت که برنامه مشاغل مستقر در چین این شرکت، InCareer، از 9 آگوست تعطیل خواهد شد و این شرکت بر روی کمک به شرکت های چینی برای استخدام، بازاریابی و آموزش در خارج از کشور تمرکز خواهد کرد. مشاغل در محصولات، مهندسی، شرکت ها، فروش و بازاریابی در چین از بین خواهند رفت.

روسلانسکی گفت: «اگرچه InCareer در سال گذشته به لطف تیم قوی مستقر در چین ما موفقیت هایی را تجربه کرد، اما با رقابت شدید و فضای چالش برانگیز اقتصاد کلان نیز مواجه شد.

پلتفرم لینکدین در سال 2021 در چین بسته شد و دلیل آن “محیط عملیاتی چالش برانگیز” بود و گزارش هایی مبنی بر اینکه تنظیم کننده های اینترنت چینی خواهان نظارت بیشتر هستند. فیسبوک و توییتر قبلاً در چین ممنوع شده بودند، در حالی که گوگل در سال 2010 از آن خارج شد.

روسلانسکی گفت که کارمندان مستقر در ایالات متحده مستحق دریافت حقوق پایان کار، ادامه پوشش سلامت و خدمات انتقال شغلی خواهند بود. برای کسانی که خارج از ایالات متحده هستند، این امر به نیازهای کشورهایشان بستگی دارد.

به گفته Layoffs.fyi که این پیامدها را دنبال می کند، در شش ماه گذشته بیش از 270000 شغل فنی در سراسر جهان کاهش یافته است. شرکت مادر لینکدین، مایکروسافت، 10000 شغل را تعدیل کرده است در حالی که شرکت مادر فیس بوک Meta 21000 شغل را اخراج کرده است. گوگل 12000 شغل را تعدیل کرده در حالی که آمازون 27000 کارگر را اخراج کرده است.

با رویترز

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …