Shelly-Ann Fraser-Pryce: “همه اعضای وجودم معتقد است که می توانم سریعتر بدوم” | ورزشکاری

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

منشلی-آن فریزر-پرایس در شهری که انتظار دارد میراث خود را در المپیک سال آینده به نمایش بگذارد، لحظه ای را که در مدرسه به صورت ویروسی تبدیل شد را دوباره زنده می کند. ممکن است کلیپی از بزرگترین دونده زن تاریخ را دیده باشید، کلاه بیسبال از جلو، در روز ورزش پسرش در جامائیکا، زمینی از مادران را به هم می کوبید. اما، همانطور که فریزر-پرایس برای اولین بار فاش می کند، چیزهای بیشتری از آنچه به چشم می آید وجود داشت. پس از سقوط – و همچنین یک چالش جسورانه از سوی والدین دیگر، به غرور تبدیل شد.

دو هفته قبل او شروع به ارسال عکس‌هایی از ورزش کردنش در باشگاه کرد. و سپس به من گفت که به دنبال من می آید!» فریزر-پرایس می گوید، لبخندش روشنگر یک روز خاکستری تفنگدار در پاریس است. “من می گفتم، “تو نمی توانی جدی دختر باشی!” اما دوست، که دخترش در کلاس پسر پنج ساله‌اش زیون است، اصرار داشت که از این کار عقب نشینی نخواهد کرد. و هنگامی که به روز ورزش رسیدیم، او حتی شروع به چشمان من کرد و سعی کرد مرا روانی کند.

فریزر-پرایس در حالی که در ماشینش میخ های پیست خود را داشت گاز نمی گرفت تا اینکه پسرش در یک مسابقه سقوط کرد و در مسابقه با مانع سوم شد و شوهرش فقط توانست در دوی سرعتی پدر چهارم شود. در آن زمان او تصمیم گرفت که کافی است، و او باید از شرافت خانواده دفاع کند.

او با خوشحالی می‌خندد: «تصور کنید با یک مدال برنز و یک مقام چهارمی را ترک کنید. “به نظر خوب نمی رسید. پس من فقط باید حاضر می شدم. باید نامم را حفظ می‌کردم.» او همه چیز را آنقدر جدی گرفت که خودش را گرم کند. و سپس، به همراهی بچه های تشویق کننده، نمایشگاه دیگری از سرعت را ارائه داد تا با نصف طول مسیر چمن پیروز شود و دوستش در رتبه دوم قرار گرفت.

بنابراین من فقط باید حاضر می شدم. من باید نامم را حفظ می کردم

ما از زمانی که جامائیکایی با کسب عنوان المپیک 100 متر در سال 2008، یک روز پس از منجنیق یوسین بولت در استراتوسفر ورزشی، به صحنه آمد، به چنین نمایش های نفس گیر عادت کرده ایم. شاید برای رسیدن به همان ارتفاعات غیرممکن، فریزر-پرایس کمی بیشتر طول بکشد، اما او مطمئناً اکنون با کسب 22 مدال المپیک و جهانی، از جمله طلای 100 متر دیگر در مسابقات قهرمانی جهانی سال گذشته، در طول 15 سال دوران حرفه ای خود، در آنجاست.

با این حال در سن و مرحله ای که اکثر ورزشکاران در حال پایان دادن به کار هستند، فریزر-پرایس برای موفقیت بیشتر گوشتخوار باقی می ماند. این موضوع زمانی واضح بود که آبان نیوز درست قبل از دریافت جایزه معتبر Laureus به عنوان بهترین ورزشکار جهان در پاریس با او صحبت کرد و میدانی را شکست داد که شامل کتی لدکی شناگر، ایگا سویاتک ستاره تنیس و سیدنی مک لافلین، رکورددار دوی 400 متر با مانع جهان بود. لورون. او می گوید: “من معتقدم بهترین ها هنوز در راه است.” گفتن این جمله در 36 سالگی خیلی عجیب است، اما چیزی که من را به حرکت در می آورد این است که هر قسمت از وجودم باور دارد که می توانم سریعتر بدوم. من واقعاً این را در روحم باور دارم.»

اما چیزی بیشتر از این است که بخواهیم در مسابقات قهرمانی جهان امسال در بوداپست و المپیک پاریس افتخار بیشتری داشته باشیم. فریزر-پرایس همچنین می‌خواهد مطمئن شود که در پایان سال 2024 یک روز بالقوه باقی نمانده است. واقعاً خوب پیش می‌رود، چرا باید متوقف شوم؟» او می پرسد. “بسیاری از مردم می گویند، در بالا تمام کنید. خوبه. اما من فقط وقتی می خواهم تمام کنم که از خط عبور کنم و بدانم همه چیز را به آن داده ام. سپس زمان ترک خواهد رسید.»

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

شلی-آن فریزر-پرایس پس از برنده شدن جایزه ورزشکار سال در مراسم جوایز ورزشی Laureus در پاریس، ژست می گیرد.
شلی آن فریزر-پرایس جایزه بهترین ورزشکار جهان را در مراسم جوایز ورزشی Laureus در پاریس به دست آورد. عکس: لوئیس جولی/AP

بحث کردن با کسی که فقط بیش از هر کس دیگری عناوین دوی سرعت جهان را به دست آورده، سخت است، اما در سال 2022 همچنین 100 متر را در کمتر از 10.7 ثانیه هفت بار دوید – سه بار بیشتر از هر زن در تاریخ در یک سال تقویمی.

فریزر-پرایس در تلاش خود برای مبارزه با Father Time بدون شک از موج جدید سوپر اسپایک ها کمک کرده است. با این حال، او ترجیح می دهد در سال 2021 روی تغییر خود به یک مربی جدید، رینالدو والکات، تمرکز بیشتری داشته باشد و تمایلی به ادامه پیشرفت و اصلاح تکنیک خود داشته باشد و به مکانیک شتاب بهتر منجر شود. او توضیح می دهد: «هر سال که به تمرین می روم، تقریباً مثل یک اسفنج هستم. من همیشه حاضرم چیز دیگری یاد بگیرم و امتحان کنم. نمیتونی همینجوری بمونی شما باید تکامل پیدا کنید.»

این تکامل خارج از مسیر نیز اتفاق افتاده است. پس از تولد زیون در سال 2017 توسط سزارین، فریزر-پرایس می ترسید که هرگز قدرت اصلی خود را به دست نیاورد، چه رسد به اینکه به بهترین حالت خود بازگردد. در عوض او از نظر جسمی و روحی قوی تر شده است. با آن نیز آزادی و تمایل به بیان نظر خود به وجود آمده است.

او می‌گوید: «پیامی که من قطعاً می‌خواهم به ورزشکاران زن برسانم این است که قوی بودن اشکالی ندارد. هیچ مشکلی در رقابتی بودن، خشن بودن و تمایل به پیروزی وجود ندارد. و قطعاً گفتن آن نیز اشکالی ندارد. این چیزی است که تغییر کرده است. در گذشته از صحبت کردن در مورد چیزهایی که می‌خواستم به انجام برسانم ترس داشتم.

چون به عنوان زنان به ما گفته می‌شود، “اوه، دوست داشتنی باش، و فقط بدو و زیبا به نظر بیای و هر چه هست.” اما اکنون در پوستم راحت هستم، با آنچه هستم و هدیه ای که خدا به من داده است. و من مطمئن هستم که آن را به شیوه ای واقعی و معتبر بیان می کنم.»

فریزر-پرایس کسی نیست که در مورد رقبای خود صحبت از سطل زباله کند و در سراسر مدار محبوبیت زیادی دارد. با این حال در مسیر او قاتل است. او با خنده می گوید: «به بهترین شکل. من مانند یک قاتل مهربان هستم. من برای رقابت نیازی به گفتن چیزهای زیادی ندارم زیرا انگیزه ای که دارم عمیقاً در درون من است. این آتشی که باید به آن برتری بدهم، ناشی از سال‌ها حضور در مکانی است که هرگز فکر نمی‌کردم به آن تعلق داشته باشم.»

گرمای فریزر-پرایس با ابراز شوک از مرگ توری بووی ورزشکار آمریکایی در هفته گذشته، و همچنین تحسینی که از قهرمان سابق دوی 100 متر جهان داشت، دوباره به چشم می خورد. او می گوید: «توری یکی از آن ورزشکارانی بود که همیشه انرژی خوبی داشت. او همیشه سرزنده بود. به یاد دارم که او را در سال 2019 دیدم و گفت: “غذای جامائیکایی کجاست، چه خبر است؟” او همیشه بسیار جذاب بود و لبخندش اتاق را روشن می کرد.»

وقتی فریزر-پرایس خبر درگذشت این بازیکن 32 ساله را در تمرین هفته گذشته شنید، باورش نمی شد. هم تیمی هایم در مورد آن صحبت می کردند و من گفتم مطمئنی؟ آنها آن را در اینترنت دیده بودند اما مطمئن نبودند که آیا این خبر جعلی است. من فقط امیدوارم که خانواده او در خاطرات او، دستاوردهای او و کارهایی که او توانسته انجام دهد، آرامش پیدا کنند.”

با این حال، در حال حاضر، تمرکز فریزر-پرایس بر اولین مسابقه مناسب خود در این فصل در کنیا است، جایی که او در مقابل شاکری ریچاردسون با استعداد آمریکایی قرار می گیرد، که از اعلام استعدادهای خود خجالتی نبوده است. این چالشی است که Fraser-Pryce به وضوح منتظر آن است. او می‌گوید: «خوشبختم که برای مدت طولانی می‌دویدم، و با ورزشکارانی روبرو شدم که بهترین‌ها را در شما به ارمغان می‌آورند. این زیبایی دو و میدانی است. این اطمینان از این است که در هر لحظه آماده هستید.»

این، که مطمئناً تا به حال همه می‌دانند، احساسی است که فریزر-پرایس در هر کجا که مسابقه می‌دهد از آن حمایت می‌کند. خواه در مقابل 90000 نفر در استادیوم المپیک – یا مدرسه پسرش در جامائیکا.

شلی-آن فریزر-پرایس در آستانه مراسم جوایز ورزشی جهانی Laureus صحبت می کرد. در www.laureus.com اطلاعات بیشتری کسب کنید

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …