Disney v DeSantis: چه چیزی برای فلوریدا در خطر است زیرا طناب کشی قانونی بالا می رود؟ | شرکت والت دیزنی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

Lیوسی مندز در بهار امسال در مورد تعطیلات خود در دنیای دیزنی در مرکز فلوریدا بسیار عصبی بود. این رمان‌نویس ۴۶ ساله از خانه‌اش در الکریج، مریلند، درباره قانونی که توسط فرماندار ران دیسانتیس در سال ۲۰۲۲ تصویب شده بود، خوانده بود که بحث درباره هویت جنسیتی و گرایش جنسی را در کلاس‌های مدارس دولتی برای کودکان بین مهدکودک تا کلاس سوم ممنوع می‌کرد.

مندز نسبت به مجموعه‌ای از لایحه‌هایی که در جلسه فعلی مجلس ایالتی ارائه شده بود که این ممنوعیت را شامل دانش‌آموزان دبیرستانی می‌شد و تراجنسیتی‌ها را از اصلاح شناسنامه و دریافت مراقبت‌های مربوط به انتقال مانند هورمون درمانی و مسدودکننده‌های بلوغ منع می‌کرد، بیشتر نگران شد. برای خردسالان او گفت: “آنها افراد ترنس را شیطانی می کنند و این بسیار ترسناک است.”

شرکت والت دیزنی تحت فشار کارمندان خود، سال گذشته به طور علنی با قانون موسوم به «نگو گی» مخالفت کرد. یک دیسانتیس عصبانی با محکوم کردن دیزنی به عنوان «پادشاهی جادویی شرکت‌گرایی بیدار» تلافی کرد و در فوریه لایحه‌ای را با هدف به دست گرفتن کنترل منطقه ویژه خودگردان در نزدیکی اورلاندو امضا کرد که این شرکت از زمانی که دیزنی ورلد درهای خود را در سال 1972 باز کرد، اداره می‌کرد. .

در هر صورت، مندز به برنامه های خود برای تعطیلات دنیای دیزنی ادامه داد. نشان دادن همبستگی با شرکت عامل بزرگی بود. مندز گفت: «خرج کردن پول در دیزنی مانند مشارکت در مبارزه با DeSantis است. آنها قرار نیست توسط یک فاشیست منصرف شوند و من از آن بسیار حمایت می کنم.

اختلافات مداوم بین DeSantis و دومین کارفرمای بزرگ ایالتش در روزهای اخیر شدت گرفته است. دیزنی در اواخر آوریل از فرماندار فلوریدا در دادگاه فدرال تالاهاسی شکایت کرد که گفته می شود این شرکت را به دلیل اعمال اولین اصلاحیه حقوق آزادی بیان با انتقاد از DeSantis به دلیل قانون حقوق والدین در آموزش سال گذشته مجازات کرده است. این شکایت به دنبال لغو تصاحب فرمانداری منطقه خودمختار دیزنی است، پس از اینکه وی اخیراً هیئت مدیره پنج نفره آن را با متحدان پر کرده است.

آن هیئت به نوبه خود با دعوای خود در دادگاه ایالتی اورلاندو که هدف آن تایید مجدد کنترل خود بر تصمیمات طراحی و ساخت و ساز در منطقه ویژه Disney World است، مخالفت کرد، علیرغم مجموعه ای از تصمیمات لحظه آخری که توسط هیئت مدیره حامی شرکت قبلی که باعث تقویت آن می شود. استقلال دیزنی در مقابل دولت ایالتی.

نتیجه نهایی کشمکش حقوقی بین دسانتیس، که انتظار می‌رود در هفته‌های آینده رسماً اعلام کند که آیا به‌دنبال نامزدی ریاست‌جمهوری‌خواهان در سال 2024 خواهد بود یا خیر، و دیزنی پیامدهای عمیقی برای ایالت سان شاین و منطقه‌ای خواهد داشت. اقتصاد فلوریدا مرکزی به ویژه. این شرکت سالانه بیش از یک میلیارد دلار مالیات دولتی می پردازد و سهم شیر از این درآمدها توسط مجموعه پارک تفریحی دنیای دیزنی به وسعت 25000 هکتار (10000 هکتار) ایجاد می شود که تخمین زده می شود 65000 نفر را استخدام کند.

ران دیسانتیس فرماندار فلوریدا
ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا، دیزنی را به‌عنوان «پادشاهی جادویی شرکت‌گرایی بیدار» محکوم کرد و در ماه فوریه لایحه‌ای را با هدف به دست گرفتن کنترل منطقه ویژه خودگردان در نزدیکی اورلاندو امضا کرد. عکس: الکس براندون/AP

ممکن است یک قربانی احتمالی ظاهر شده باشد. با توجه به معافیت مالیاتی 578 میلیون دلاری که در اولین دوره ریاست جمهوری دسانتیس تصویب شد، دیزنی در حال برنامه ریزی برای انتقال حدود 2000 شغل خلاقانه پردرآمد از کالیفرنیا به یک مرکز منطقه ای جدید عملیات در جنوب شرقی اورلاندو بود. بنا بر گزارش ها، این جابجایی عمده پرسنل در غیاب برنامه زمانی مشخص، اکنون متوقف شده است.

درخواست های آبان نیوز برای مصاحبه با یکی از مدیران یا سخنگوی دیزنی بی پاسخ ماند. دبیر مطبوعاتی استانداری درخواست مشابهی را به دلیل آنچه که “سوگیری و دستور کار روزنامه” خواند، رد کرد. [which] قبل از خبر یا حقیقت بیایید».

اما دیسانتیس از زمانی که رابرت چاپک، مدیر اجرایی وقت دیزنی، علناً «ناامیدی» خود را از تصویب لایحه «نگو همجنسگرایان» در سال 2022 ابراز کرد، در مورد این شرکت بسیار پر سر و صدا بوده است. در طرح احیای آمریکا، فرماندار دیزنی را به دلیل «حمایت از تلقین دانش‌آموزان جوان در سیاست‌های هویت جنسیتی بیدار» سرزنش کرد و درباره اینکه چگونه «وضعیت برای دیزنی بدتر شد» در دوران سرپرستی دیسانتیس به خود می‌بالید.

این نوع صحبت ها بسیاری از مردم فلوریدا را نگران می کند. برای شروع، چنین لفاظی‌هایی با سیاست‌های سنتی طرفدار کسب‌وکار حزب جمهوری‌خواه و مخالفت سرسختانه با مداخله بیش از حد دولت مطابقت ندارد.

دارن سوتو، نماینده کنگره، دموکراتی که منطقه نهمش بخش‌هایی از ساختمان‌های دنیای دیزنی را در بر می‌گیرد، می‌گوید: «او به وضوح از یک مرد حزب چای، دولتی کوچک و از نوع بنیاد هریتیج به یک رهبر ترامپیست‌تر و ضد بیداری تبدیل شده است. “این یک انتقام گیری شخصی است، او به هر کسی که در راه او ایستاده باشد حمله کرده است و برای اقتصاد فلوریدا مرکزی وحشتناک است.”

برخی از چهره‌های برجسته صنعت مهمان‌نوازی منطقه احساس می‌کنند که جنگ‌های صلیبی مختلف فرماندار برای محدود کردن بیشتر حقوق سقط جنین، آزمایش‌های ضایعاتی در مورد امور آفریقایی آمریکایی برای دانش‌آموزان دبیرستانی با کاریابی پیشرفته، و تأسیس یک نهاد مجری قانون جدید برای بررسی موارد نادر تقلب در رأی‌دهی بی‌مورد است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

یان گوتام، هتلدار، که شاهد افزایش 300 درصدی حق بیمه اموال تجاری خود در تنها دو سال گذشته بوده است، گفت: «او باید بر کمبود کارگران و مسائل بیمه تمرکز کند، اما دیسانتیس بیشتر مشغول رقابت ریاست جمهوری خود است. . او این مشکلات را کاملاً نادیده گرفته است و رویکردش باید تغییر کند.»

از جمله مسائلی که در رویارویی با فرماندار در خطر است، میزان استقلال منحصر به فرد دیزنی به عنوان یک شرکت خصوصی است، و منشوری که مدیران آن در سال 1967 با مقامات دولتی محلی مذاکره کردند، با هر معیاری یک معامله دوست داشتنی بود. این منطقه بهبود Reedy Creek را ایجاد کرد که به دنیای دیزنی اجازه داد مانند یک دولت شبه شهرستانی مسئول جاده‌ها، خدمات ساخت‌وساز، مجوزهای ساختمانی، آتش‌نشانی و خدمات جمع‌آوری زباله‌های خود عمل کند.

به گفته ریچارد فوگلسونگ، استاد علوم سیاسی و نویسنده کتاب سال 2001 ازدواج با موش: والت دیزنی ورلد و اورلاندو، این شرکت در مواقعی مانند “یک ایالت در یک دولت” عمل کرده است. وکلای دیزنی به منشور اصلی استناد کرده اند تا شرکت را از پرداخت برخی هزینه ها و مالیات هایی که توسط نهادهای دولتی و محلی در طول سال های میانی اتخاذ شده اند معاف کنند. یک مورد بارز مالیاتی بود که مقامات اورنج کانتی در دهه 1990 برای کمک به پوشش بودجه بخش کلانتری آن ارزیابی کردند.، که از نظر شرکت در مورد دیزنی صدق نمی کند زیرا منشور آن را “برای همیشه” از پرداخت مالیات های تصویب شده پس از سال 1967 محافظت می کند.

شرایط مشابهی در مورد هزینه‌های تاثیرگذاری که برای پرداخت بخشی از هزینه‌های ساخت بزرگراه‌ها و کتابخانه‌های جدید و استقرار ادارات پلیس و آتش‌نشانی جدید در اورنج کانتی، در حالی که وارد دوره رشد انفجاری در دهه 1980 شده بود، اعمال می‌شود. Foglesong گفت: “آنها قدرت هایی داشتند که بیش از حد بود و به رقبایی که بعداً وارد شدند مانند پارک موضوعی یونیورسال اورلاندو اعطا نشد.” “این به نظر من ناعادلانه است.”

اما محقق با DeSantis در مورد انگیزه های فرماندار برای پایان دادن به موقعیت ممتاز شرکت و تحت کنترل بیشتر دولت ایالتی فعالیت های آن را جدا می کند. او گفت: “قدرت های دیزنی باید مورد توجه قرار گیرد، اما او به دلایل اشتباه به شرکت حمله می کند.” وقتی به اظهارات دیسانتیس نگاه می‌کنید، کاملاً واضح است که او دیزنی را به خاطر صحبت با او و به چالش کشیدن او در مورد آنچه می‌توان در مدارس دولتی تدریس کرد، تنبیه کرد. دعوای آن با توجه به آنچه که در مورد نقض حقوق متمم اول دیزنی توسط فرماندار ادعا می کند، درست است.

حتی برخی از هواداران فرماندار احساس می کنند که دیسانتیس ممکن است از مرزهای پذیرفته شده اختیارات خود در مورد دیزنی فراتر رفته باشد. در حالی که صبح پنجشنبه در انتظار اتوبوس شاتل در بیرون هتل قو والت دیزنی ورلد بود، یک ساکن 60 ساله شهر اوکلاهاما نسبت به تاکتیک های ژامبون دست دیسانتیس ابراز ناراحتی کرد.

جیمز، یکی از بازدیدکنندگان مکرر فلوریدا که در محافل حزب جمهوریخواه در خانه فعال است، گفت: “من به طور کلی از او حمایت می کنم و می دانم که او از کجا آمده است، اما در این مورد ممکن است کمی زیاده روی کرده باشد.” . به نظر من کمی انتقام جویانه به نظر می رسد – و اگر من یک محلی بودم، نگران 65000 کارمند دنیای دیزنی و همه مشاغل جانبی وابسته و مشاغلی بودم که آنها نمایندگی می کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …