مظنون به اتهام حمله با خودروی بمب گذاری شده به زاخار پریلپین نویسنده طرفدار کرملین دستگیر شد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک مظنون به خاطر حمله با خودروی بمب گذاری شده که به شدت زاخار پریلپین، حامی سرسخت تهاجم نظامی روسیه به اوکراین را مجروح کرد، متهم شده است.

مظنون انفجار خودروی بمب گذاری شده که باعث زخمی شدن یک رمان نویس برجسته طرفدار کرملین و کشته شدن راننده اش شد، دستگیر شد.

الکساندر پرمیاکوف 30 ساله به ارتکاب اقدام تروریستی و نگهداری و توزیع مواد منفجره متهم شده است.

انفجاری که به خودروی زاخار پری‌لپین، یکی از حامیان سرسخت حمله نظامی روسیه به اوکراین اصابت کرد، سومین حمله از این دست به شخصیت‌های طرفدار کرملین از زمان آغاز عملیات بود.

نویسنده بر اثر این انفجار دچار شکستگی استخوان، کبودی ریه و جراحات دیگر شد.

پریلپین در سال 2014 پس از الحاق شبه جزیره کریمه توسط پوتین، یکی از حامیان ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه شد.

او در درگیری در شرق اوکراین در کنار جدایی طلبان مورد حمایت روسیه شرکت داشت. او سال گذشته به دلیل حمایت از اقدام روسیه در اوکراین از سوی اتحادیه اروپا تحریم شد.

در سال 2020، او یک حزب سیاسی به نام برای حقیقت را تأسیس کرد که رسانه های روسی گزارش دادند که توسط کرملین حمایت می شد.

در آگوست 2022، یک خودروی بمب گذاری شده در حومه مسکو، داریا دوگینا، دختر یک نظریه پرداز سیاسی بانفوذ روسی که اغلب از او به عنوان “مغز پوتین” یاد می شود، کشته شد. مقامات ادعا کردند که اوکراین پشت این انفجار بوده است.

ماه گذشته، انفجاری در یک کافه در سن پترزبورگ یک وبلاگ نویس نظامی مشهور به نام ولادلن تاتارسکی را کشت. مقامات یک بار دیگر سازمان های اطلاعاتی اوکراین را به دلیل سازماندهی آن مقصر دانستند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …