پوشش شبکه ABC از تاجگذاری پادشاه چارلز سوم علیرغم حمله سلطنت طلبان، در صدر رتبه بندی استرالیایی ها قرار گرفت | تاجگذاری شاه چارلز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پخش تاجگذاری پادشاه چارلز توسط ABC توسط سلطنت طلبان “نفرت انگیز” خوانده شد، اما بینندگان آن را دوست داشتند و به پخش کننده ملی امتیاز آسانی نسبت به شبکه های تجاری داد.

طبق گزارش OzTAM که اکنون مشاهده را از طریق تلویزیون پخش و دستگاه‌های پخش اندازه‌گیری می‌کند، راهپیمایی پادشاه در ABC به‌طور میانگین ۱،۱۸۲،۰۰۰ بیننده داشت، که آن را بالاتر از 1،096،000 و Nine 738،000 قرار می‌دهد.

اتحادیه سلطنت طلبان استرالیا گفت که این پوشش شامل “حملات شرورانه به پادشاه، سلطنت، شهرک سازی بریتانیا و هر آنچه پس از آن رخ داد” است.

ABC توسط پخش کنندگان رادیویی نیل میچل و ری هدلی و همچنین News Corporation به دلیل میزبانی میزگردی درباره تأثیر استعمار بر بومیان استرالیا و ارتباط سلطنت در سال 2023 مورد انتقاد قرار گرفت.

پوشش شبکه ABC در پیش از تاجگذاری پادشاه چارلز سوم، هیئتی را نشان می داد که صداهای طرفدار جمهوری خواهان در آن به طور طولانی در مورد استعمار و نژادپرستی در استرالیا صحبت می کردند – که آنها سلطنت را به خاطر آن مقصر می دانستند – در همان زمان جمعیتی که به آن سرازیر می شدند. استرالیایی گزارش داد ابی وست مینستر در لندن.

«در حالی که سایر کانال‌ها برای ما فقط نمایش و شکوه به ارمغان آوردند، ABC شجاعانه درباره آینده سلطنت و تأثیر تاریک استعمار بر بومیان استرالیا بحث می‌کرد.» #مدیا واچ pic.twitter.com/OZziUnOLSN

— Media Watch (@ABCmediawatch) 8 مه 2023

شبکه ABC فید بی‌بی‌سی را گرفت و تیمی را به لندن نفرستاد، در حالی که شبکه سون نیز بی‌بی‌سی را گرفت اما دیوید کخ مجری مشترک Sunrise را در تمام هفته در لندن داشت و او و مایکل آشر به طور زنده از مکان‌های مختلف پخش می‌کردند.

برای تشییع جنازه ملکه، ABC 30 نفر را روی زمین داشت و توسط گرانت به دلیل “بی اعتنایی” و نادیده گرفتن سلب مالکیت بومیان مورد انتقاد قرار گرفت.

پانل ABC برای تاج گذاری که توسط جرمی فرناندز و جولیا بیرد برگزار شد، شامل استن گرانت روزنامه نگار، تیل رید وکیل و نویسنده بومی، جولیان لیزر، پشتیبان لیبرال و سلطنت طلب و رئیس مشترک جنبش جمهوری استرالیا، کریگ فاستر بود. این میزگرد 45 دقیقه قبل از مراسم تاجگذاری به طول انجامید و بیش از ساعتها قبل از خود رویداد ادامه داشت.

میچل، مجری رادیو Nine، گفت که ABC “کاملاً حال و هوا را اشتباه خوانده است” و تمرکز خود را بر “خروج نورهای روز از سلطنت” داشته است.

سرفصل‌ها در استرالیا شامل «دشنام‌های سلطنتی ABC در جذب بینندگان ناکام هستند» و «پوشش تاجگذاری ABC با برچسب «صفرا» بود.

جیسون وود، نماینده لیبرال، گفت: “تعصب و دستور کار ABC در طول تاجگذاری پادشاه چارلز در حال انجام بود.”

سخنگوی ABC در بیانیه ای گفت: “نقش پخش ملی تسهیل گفتگوهایی است که منعکس کننده تنوع دیدگاه ها در جامعه است.

شنیدن صحبت‌های بومیان استرالیا و تأمل در تاریخ استرالیا بخش مهمی از این امر است، به‌ویژه که امسال استرالیایی‌ها در همه‌پرسی در مورد اینکه آیا صدای ملل اول به پارلمان باید در قانون اساسی کشور گنجانده شود، رأی خواهند داد.

بر اساس رتبه‌بندی اولیه کلان‌شهرهای یک‌شبه، که تنها پخش تلویزیونی در پایتخت‌ها را اندازه‌گیری می‌کند، پخش تاج‌گذاری سون با ۷۳۹۰۰۰ نفر بیشترین مخاطب را داشت و پس از آن Nine با ۵۵۸۰۰۰ نفر و ABC با ۵۱۳۰۰۰ نفر قرار گرفتند.

OzTAM رتبه‌بندی‌های به‌روزرسانی‌شده‌ای صادر می‌کند که با در نظر گرفتن همه پلتفرم‌ها، اندازه مخاطب را منعکس می‌کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …