رهبران منطقه ای آلمان خواستار حمایت مالی بیشتر از پناهندگان هستند | آلمان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

قانونگذاران آلمانی بر سر نحوه مدیریت تعداد پناهندگانی که وارد این کشور می شوند اختلاف نظر دارند و رهبران منطقه ای از دولت می خواهند حمایت مالی بیشتری ارائه کند.

روز چهارشنبه، رهبران 16 ایالت آلمان با اولاف شولز، صدراعظم آلمان، در برلین دیدار خواهند کرد و از او خواهند خواست تا اطمینان حاصل کند که دولت فدرال مسئولیت بیشتری در قبال مهاجرت، از جمله افزایش نرخ روزانه اختصاص داده شده برای پوشش هزینه های افراد، به عهده می گیرد.

این نشست در بحبوحه درخواست های فزاینده برای کمک از سوی شهرداران و جوامع در سراسر آلمان برگزار می شود که می گویند در مقابله با تغذیه، مسکن و مدرسه با تعداد فزاینده ای از پناهجویان ناکام هستند. نمایندگان آنها به صورت دیجیتالی به کنفرانس متصل خواهند شد.

حدود 102000 نفر در 4 ماهه اول سال جاری در آلمان درخواست پناهندگی داده اند در حالی که در کل سال گذشته 218000 نفر در آلمان درخواست پناهندگی داده اند. نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 78 درصد افزایش داشته است. این علاوه بر حدود یک میلیون پناهنده است که از فوریه 2022 از اوکراین وارد شده اند، از جمله 350000 کودک. این ارقام هنوز به طور قابل توجهی کمتر از یک میلیون تخمینی است که در طول بحران پناهجویان در تابستان و پاییز 2015 وارد شدند – اما هنوز بسیار بیشتر از سال های اخیر است.

آندریاس بوونشولت، شهردار سوسیال دموکرات شهر برمن در شمال، از دولت درخواست کرد که در این زمینه تلاش کند. او گفت: “ما نمی توانیم هزینه های اسکان و مراقبت از مردم را به تنهایی بر عهده بگیریم… دولت باید مسئولیت بیشتری را بر عهده بگیرد و حداقل نیمی از هزینه ها را متحمل شود.”

راینر هاسلوف، رهبر ایالت شرقی ساکسونی-آنهالت، گفت اگر دولت نتواند اوضاع را کنترل کند، دموکراسی در خطر است. هازلوف که به حزب مخالف دموکرات مسیحی (CDU) تعلق دارد، گفت: «اگر ما در آلمان خود را قادر به عمل نشان ندهیم، اعتماد به دموکراسی ما به طور فزاینده ای تضعیف خواهد شد.

بوریس راین، رهبر ایالت هسن، با این استدلال که بسیاری از پناهجویان حتی پس از رد شدن پرونده‌های پناهندگی‌شان در آلمان باقی مانده‌اند، از دولت خواست تا «حمله بازگرداندن» را آغاز کند.

دولت نیز به نوبه خود، درخواست رهبران منطقه برای افزایش کمک مالی را زیر سوال برده و نگرانی های خود را مبنی بر اینکه آنها قبلاً از پولی که برای تأمین مالی پناهجویان برای مقاصد دیگر استفاده شده بود، ابراز کرده است. این ادعا توسط مناطق رد شده است.

یکی از موضوعات مورد مناقشه میزان پولی است که دولت برای نگهداری از پناهندگان اوکراینی پرداخت کرده است که حدود 1 میلیون نفر از آنها از فوریه 2022 وارد آلمان شده اند. در یک مقاله داخلی که رسانه های آلمانی مشاهده کرده اند، دولت بیان می کند که در این زمینه هزینه کرده است. 3 میلیارد یورو (2.6 میلیارد پوند) در سال گذشته برای پوشش 90 درصد از هزینه های رفاه اجتماعی برای اوکراینی ها. این شرکت می گوید که سهم خود را در این هزینه ها در سال جاری 2 میلیارد یورو افزایش خواهد داد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

اما ایالت ها می گویند که دولت دیگر هزینه های گسترده مانند دوره های ادغام، مهد کودک های پیش دبستانی و مدارس را در نظر نمی گیرد. آنها می افزایند که آنها همچنین مجبور بوده اند با تعداد فزاینده ای از پناهندگان از کشورهایی غیر از اوکراین برخورد کنند که طبق قانون باید هزینه های آنها را به طور کامل پوشش دهند. انتظار می رود این هزینه ها در سال جاری به حدود 15.6 میلیارد یورو برسد.

وزرای دارایی ایالتی از کسری شدید بودجه شکایت دارند. در سال 2016، همراه با چارچوب مالی برای تأمین مالی پناهندگان، دولت 9.1 میلیارد یورو به ایالت ها داد، اما به گفته وزرا، این رقم به 2.75 میلیارد یورو کاهش یافته است و سال آینده قرار است بیشتر کاهش یابد و به 1.25 میلیارد یورو برسد. طبق قوانین فعلی، باید در این سطح باقی بماند.

در این نشست، رهبران ایالتی برای بازگشت به مدل قبلی تامین مالی که در سال 2021 متوقف شده بود بحث خواهند کرد. طبق این طرح، افراد 670 یورو در ماه دریافت می کردند، اما به دلیل تورم، این رقم اکنون باید به 1000 یورو برسد. گفتن. علاوه بر این، آنها مایلند که دولت مبلغ مشخصی را برای کودکان زیر سن قانونی بدون همراه و همچنین بازپرداخت کامل هزینه های اسکان پناهندگان بپردازد.

حزب چپ اپوزیسیون Die Linke دولت را به ناتوانی در ایجاد یک سیاست کارآمد پناهندگان متهم کرده است. دیتمار بارتش، رهبر پارلمانی آن، از شولتز خواست تا برای همبستگی بیشتر شرکای اتحادیه اروپا برای توزیع عادلانه پناهندگان در سراسر بلوک فشار بیاورد. او از پیشنهادات – مورد حمایت FDP طرفدار تجارت – برای ایجاد حصار در مرزهای بیرونی اتحادیه اروپا انتقاد کرد. “آنها کمکی نخواهند کرد، زیرا شما می توانید حصارها را تا جایی که دوست دارید بسازید – مهاجران به آمدن خود ادامه خواهند داد. و ما به سادگی با ساختن آنها انسانیت خود را از دست خواهیم داد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …