دادستان محاکمه بروس لرمن از افشا نکردن گزارش “تحقیر آمیز” بریتانی هیگینز افسر دفاع می کند | قلمرو پایتخت استرالیا (ACT)

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مدیر دادستان عمومی ACT در تحقیقی گفته است که یک افسر ارشد پلیس در مورد بریتانی هیگینز اظهارنظرهای “بی دلیل” و “توهین آمیز” کرد که اگر فاش می شد برای او ناراحت کننده بود.

مدیر دادستان عمومی، Shane Drumgold SC، اولین شاهد در یک تحقیق مستقل است که در مورد پیگرد قانونی بروس لرمن، که متهم به تجاوز جنسی به هیگینز بود، تحقیق می کند.

این تحقیق پس از آن که دولت ACT گفت “تعدادی از شکایات و اتهامات” در مورد محاکمه وجود داشته است، ایجاد شد.

درامگلد روز سه شنبه توسط وکیل کمک به تحقیق، ارین لانگ باتوم کی سی، در مورد تصمیمش برای افشا نکردن اسناد خاصی که توسط پلیس در حال بررسی شکایت هیگینز به وکلای لهرمان تهیه شده بود، مورد بازجویی قرار گرفت.

یکی از این اسناد، معروف به گزارش مولر، توسط کارآگاه اسکات مولر در ژوئن 2021 تهیه شد.

درومگلد گفت که این گزارش حاوی «کسی است که کلیشه‌ای بی‌هزینه از اعتبار ارائه می‌کند» و «سوگیری قوی» و همچنین «نظرات تحقیرآمیز» در رابطه با هیگینز را نشان می‌دهد.

او گفت که فکر می‌کند فاش کردن مربوط به آن نیست، اما همچنین احساس می‌کند که به طور بالقوه به طور جدی برای پرونده مضر است و برای هیگینز «خراش» خواهد بود.

اما درامگلد اعتراف کرد که “به وضوح” در تصمیم گیری مبنی بر اینکه سند دیگری که توسط پلیس فدرال استرالیا ارائه شده است نباید برای تیم Lehrmann فاش شود، مرتکب اشتباه شده است.

آن سند بازبینی تحقیقات تکمیل شده پس از گزارش مولر بود.

درامگلد همچنین به تحقیق گفت که وقتی جان کورن، وکیل لهرمان به او اطلاع داد که پلیس در حال بررسی پرونده هیگینز، شواهد مختصری را در آگوست 2021 به کورن ارائه کرده بود، “شکه شد”.

او گفت که قبل از طرح ادعای خود در یک پرونده، هرگز تجربه ارائه شواهد مختصری از سوی پلیس به متهم را نداشته است. او گفت که این تصمیم آنقدر سریع گرفته شده بود که احساس می کرد بعید است بررسی های مناسب شواهد تکمیل شده باشد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

لهرمان به طور مداوم اتهامات مربوط به تجاوز به هیگینز -یک همکار و همکار سیاسی- را در دفتر وزیر دفاع وقت لیندا رینولدز در مارس 2019 رد کرده است.

او در مورد یکی از اتهامات مربوط به رابطه جنسی بدون رضایت خود را بی گناه دانست و منکر هرگونه فعالیت جنسی شد.

اولین محاکمه پس از اینکه یک هیئت منصفه مقالات تحقیقاتی خارجی در مورد تجاوز جنسی را وارد کرد، کنار گذاشته شد و در دسامبر 2022 درامگلد اعلام کرد که یک محاکمه مجدد برنامه ریزی شده به دلیل ترس از سلامت هیگینز انجام نخواهد شد.

جلسه دادرسی قبل از والتر سافرونوف KC ادامه دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …