تلاش برای محدود کردن سقط جنین در نبراسکا دوباره آغاز شد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تلاش جدیدی اواخر روز دوشنبه در مجلس قانونگذاری نبراسکا برای محدود کردن دسترسی به سقط جنین در این ایالت ارائه شد، کمتر از دو هفته پس از آنکه لایحه‌ای که سقط جنین در حدود شش هفته بارداری را ممنوع می‌کرد، نتوانست بر مشکل غلبه کند.

طرح جدید برای ممنوعیت سقط جنین در هفته 12 بارداری، اعتراض شدید مخالفانی را برانگیخت که توسط سناتور جان آرچ، رئیس مجلس قانونگذاری، اطمینان داده بودند که پیشنهاد سقط جنین برای جلسه مرده است.

این اقدام با خشم بیشتر برانگیخت: به‌عنوان اصلاحیه‌ای در لایحه‌ای که درمان‌های هورمونی تأییدکننده جنسیت و جراحی تغییر جنسیت را برای افراد زیر سن قانونی ممنوع می‌کند – بحث‌برانگیزترین لایحه جلسه که حداقل دو قانونگذار را واداشته است که هر کدام را به چالش بکشند. صورت حساب در مقابل بدن در سال جاری.

سناتور اوماها ماچائلا کاوانا، که از اواخر فوریه برای اعتراض به لایحه ترانسفورماتور رهبری تلاش های فیلیباستر را بر عهده داشت، دوشنبه شب با عصبانیت وعده داد که تلاش های خود را برای کند کردن بیشتر کار مجلس قانون گذاری پس از اصلاحیه سقط جنین افزایش دهد.

ما 161 ساعت بعد از امروز داریم. این از ساعت 9 صبح تا نیمه شب است. و شما بهتر است باور کنید که من هر دقیقه از آن را به حداکثر می‌رسانم. تک تک دقیقه آن.»

در اواخر آوریل، لایحه سقط جنین که به محض تشخیص فعالیت قلبی، سقط جنین را ممنوع می کرد، نتوانست 33 رأی لازم برای پایان دادن به بحث در مورد آن را به دست آورد. از نظر تاریخی، این بدان معناست که لایحه برای باقیمانده جلسه باقی مانده است.

سناتور بن هنسن، متخصص کایروپراکتیک از بلر، ممنوعیت 12 هفته ای سقط جنین را روز دوشنبه معرفی کرد و آن را به عنوان راه اندازی مجدد اصلاحیه مصالحه ای که در جریان بحث سقط جنین ماه گذشته توسط سناتور جمهوریخواه مرو ریپه ارائه شد، معرفی کرد. ریپه در ابتدا از ممنوعیت 6 هفته ای حمایت کرده بود، اما بعداً ابراز نگرانی کرد که این اقدام بیش از حد افراطی است. هنگامی که جمهوریخواهان دیگر اصلاحیه سازش او را برای رساندن این ممنوعیت به 12 هفته رد کردند، او از رای خود در مورد پیشنهاد پایان دادن به بحث خودداری کرد که منجر به شکست لایحه سقط جنین شد.

اما مخالفان به تفاوت‌های فاحشی در اصلاحیه هانسن و اصلاحیه ریپه اشاره می‌کنند. در حالی که معیار هنسن استثناهایی را برای تجاوز جنسی، زنای با محارم و زندگی مادر ارائه می‌کند، مانند لایحه ریپه، استثنایی برای ناهنجاری‌های کشنده جنین در نظر نمی‌گیرد. پیشنهاد هانسن همچنین سقط جنین را برای پزشکانی که خارج از استثنائات ذکر شده آن را انجام می دهند، جرم انگاری می کند.

مخالفان هر دو محدودیت سقط جنین و لایحه ترنس گفتند که آخرین تلاش قانونگذاران محافظه کار که هر دو را با هم ترکیب می کند، قواعد قانونی را که مستلزم ارتباط دو اقدام ترکیبی است، واژگون می کند و خواستار آن است که هر پیشنهادی که عنصر جنایی را تحمیل می کند ابتدا از طریق کمیته قضایی قوه مقننه بررسی شود.

افزودن ممنوعیت سقط جنین به عنوان اصلاحیه ای به لایحه ترنس نیز به این معنی است که در روند قانون گذاری جلوتر می رود. به گفته منتقدان، به جای سه دور بحث که هر لایحه ای برای تصویب باید زنده بماند، تنها در معرض یک دور آخر دو ساعت بحث قرار می گیرد.

قانونگذاران لیبرال در این نهاد رسمی غیرحزبی همچنین شکایت کردند که قول ماه گذشته آرچ و نویسنده لایحه ترنس، سناتور کاتلین کاوت، برای دستیابی به مصالحه با مخالفان در مورد لایحه خود قبل از برنامه ریزی برای دور نهایی مناظره، هرگز انجام نشد. به ثمر نشست. مخالفان گفتند، در عوض، قانون‌گذاران محافظه‌کار تصمیم گرفتند در میان خود برای کودکان زیر سن قانونی استثنا قائل شوند و از آن به عنوان یک سازش یاد کنند.

حداقل، مخالفان خواستار حذف بخش‌هایی از لایحه بودند که درمان‌های هورمونی تأییدکننده جنسیت را ممنوع می‌کرد.

جن دی، سناتور اوماها با انتقاد از این اقدام، خاطرنشان کرد که او و سایر قانونگذاران به درخواست‌های رهبران محافظه‌کار برای “پایین نگه داشتن دما” در طول بحث‌های لایحه توجه کرده‌اند تا تلاش‌های سازش در مورد لایحه ترنس را ناراحت نکنند.

دی گفت: «و ما این کار را با حسن نیت انجام دادیم. «و امروز، موافقان لایحه وارد شدند، یک دسته بنزین روی فرش انداختند، یک کبریت روی اتاق انداختند و ساختمان را آتش زدند. خیلی برای پایین نگه داشتن دما.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …