مطالعه نشان می دهد که بریتانیا محیطی خصمانه برای روزنامه نگاران LGBTQ+ است | ایمنی خبرنگاران

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک مطالعه نشان می دهد که روزنامه نگاران LGBTQ+ با محیطی خصمانه در بریتانیا مواجه هستند و اکثر آنها خود را مورد آزار و اذیت و آزار آنلاین قرار می دهند.

این تحقیق که به سفارش مرکز تنوع رسانه‌ای سر لنی هنری (LHC) انجام شد، نشان داد که بسیاری نقش خود را خطرناک می‌دانستند و خواهان حمایت بیشتر از سوی همکاران ارشد بودند.

این مطالعه به‌ویژه به سوء استفاده افراد ترنس‌جندر اشاره کرد و روزنامه‌نگاران LGBTQ+ گفتند که مشارکت در پوشش رسانه‌ای موضوعات ترنس اغلب منجر به سطوح بالایی از سوء استفاده می‌شود.

فینبار توزلند، که داده‌های LHC را جمع‌آوری کرد، گفت: «حدود 76 درصد از روزنامه‌نگاران مورد بررسی یا مخالف (62 درصد) یا به شدت مخالف (14 درصد) بودند که سازمان‌های رسانه‌ای در بریتانیا به اندازه کافی از خبرنگاران LGBTQ در برابر آزار و اذیت و سوء استفاده محافظت می‌کنند.

او افزود: «اگر سخنان نفرت‌انگیز و سوء استفاده علیه روزنامه‌نگاران LGBTQ کنترل نشود، این پتانسیل را دارد که تأثیر وحشتناکی ایجاد کند که در آن روزنامه‌نگاران از ارائه گزارش در مورد موضوعات حیاتی مهم برای افراد LGBTQ یا ناراحت هستند یا می‌ترسند.

بسیاری از متخصصان که در این مطالعه شرکت کردند، خواستار گنجاندن مدیریت تهدیدات آنلاین در آموزش روزنامه نگاری و آموزش بیشتر مدیران رسانه ها در مورد تأثیرات سوء استفاده علیه روزنامه نگاران و همچنین توصیه های بهتر برای مبارزه با سوء استفاده، به ویژه در فضای دیجیتال شدند.»

انتشار این تحقیق دو سال پس از آن صورت می گیرد که یک مطالعه در مقیاس بزرگ به رهبری یونسکو تصویری تاریک از تهدیدهای پیش روی خبرنگاران زن در سراسر جهان ترسیم کرد.

سازمان ملل اعلام کرد که گزارش این سازمان سطوح بی‌سابقه‌ای از حملات را شرح می‌دهد که برای تحقیر و بی‌اعتبار کردن خبرنگاران زن طراحی شده است – و همچنین برای تضعیف اعتماد عمومی به روزنامه‌نگاری انتقادی و به‌طور کلی‌تر حقایق. این نشان می‌دهد که تقریباً سه‌چهارم آن‌ها خصومت آنلاین را تجربه کرده‌اند، در حالی که یک چهارم آنها تهدید به خشونت جنسی و مرگ شده‌اند. همچنین گفته شده است که اگر زنان به یک اقلیت تعلق داشته باشند، احتمال حمله به شدت افزایش می یابد.

LHC، مستقر در دانشگاه بیرمنگام، گفت که تحقیقات آن نشان می‌دهد که سوء استفاده آنلاین با هدف قرار دادن گرایش جنسی و هویت جنسیتی روزنامه‌نگاران نیز رایج شده است.

توزلند، روزنامه‌نگار مستقر در لندن، تحت نظارت آکادمیک دکتر پاپی وایلد، از دانشکده رسانه دانشگاه بیرمنگام سیتی، در گزارشی با عنوان: آیا سازمان‌های رسانه‌ای به اندازه کافی از خبرنگاران LGBTQ در برابر آزار و اذیت و سوء استفاده محافظت می‌کنند، کار کرد؟

آنها از داده های سازمان هایی از جمله وزارت فرهنگ، رسانه و ورزش، تنظیم کننده صنعت خبر Ipso و اتحادیه ملی روزنامه نگاران استفاده کردند. این مطالعه همچنین از ارقام دفتر آمار ملی، یونسکو، موسسه نظرسنجی YouGov و چندین داستان تحقیقاتی دانشگاهی استفاده کرد.

توزلند و وایلد گفتند که یک نظرسنجی از 40 روزنامه‌نگار LGBTQ+ که در بریتانیا کار می‌کردند، و همچنین مصاحبه‌های تک به تک با شش کارمند رسانه انجام دادند. آنها گفتند که از طریق آن کار، گزارش آنها “سوء استفاده و آزار متناوب و مداوم” را که روزنامه نگاران LGBTQ+ با آن مواجه هستند، ترسیم کرده است.

آنها گفتند که 82 درصد از پاسخ دهندگان گزارش داده اند که با ترولینگ مواجه شده اند و 56 درصد با آزار همجنسگرا هراسی مواجه بوده اند.

88 درصد از پاسخ دهندگان به سوء استفاده های دریافتی در توییتر اشاره کردند که 33 درصد از طریق فیس بوک و 24 درصد برخی از آنها را از طریق اینستاگرام دریافت کردند. به گفته محققان، از هر پنج پاسخ‌دهندگان، چهار نفر گفتند که استرس را تجربه کرده‌اند و تقریباً از هر چهار نفر، سه نفر اضطراب را گزارش کرده‌اند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …