اسرائیل با بمباران نوار غزه سه تن از رهبران جهاد اسلامی را کشتند | غزه

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گفته مقامات فلسطینی، جنگنده های رژیم صهیونیستی نوار غزه را بمباران کردند که در نتیجه آن سه فرمانده ارشد جهاد اسلامی کشته شدند. وزارت بهداشت این منطقه گفت در مجموع 9 نفر کشته شدند.

ارتش اسرائیل اعلام کرد که سه رهبر جهاد اسلامی را هدف قرار داده است. به گزارش رویترز، دو منبع جهاد اسلامی کشته شدن این افراد را تایید کردند.

شاهدان گفتند که انفجاری در طبقه بالای یک ساختمان آپارتمانی در شهر غزه و یک خانه در شهر جنوبی رفح در اوایل صبح سه شنبه رخ داد. به گزارش آسوشیتدپرس، حملات هوایی در ساعات اولیه با هدف قرار دادن سایت های آموزشی شبه نظامیان ادامه یافت.

به گفته وزارت بهداشت، زنان و کودکان در میان کشته شدگان هستند.

خشونت در کرانه باختری اشغالی افزایش یافته است، جایی که اسرائیل چندین ماه است که حملات تقریباً روزانه ای را برای بازداشت فلسطینیانی که مظنون به برنامه ریزی یا انجام حملات به اسرائیلی ها هستند، انجام می دهد.

در پیش‌بینی حملات راکتی فلسطینیان در پاسخ به حملات هوایی، ارتش اسرائیل دستورالعمل‌هایی را صادر کرد و به مردم در جوامعی در فاصله 25 مایلی (40 کیلومتری) غزه توصیه کرد که در نزدیکی پناهگاه‌های بمب تعیین‌شده بمانند.

هفته گذشته شبه نظامیان غزه چندین موج موشک به سمت جنوب اسرائیل شلیک کردند و ارتش اسرائیل پس از کشته شدن یکی از اعضای ارشد جهاد اسلامی در اعتصاب غذا در بازداشت اسرائیل، با حملات هوایی پاسخ داد. تبادل آتش با میانجیگری مصر، سازمان ملل و قطر با آتش بس شکننده پایان یافت.

تظاهرات فلسطینی ها پس از مرگ خضر عدنان در زندان اسرائیل پس از اعتصاب غذای 87 روزه – ویدئو

حملات هوایی مشابه حملاتی است که در سال 2022 انجام شد که در آن اسرائیل مکان هایی را که در آن فرماندهان جهاد اسلامی بودند بمباران کرد و یک حمله هوایی سه روزه را به راه انداخت که در آن گروه مورد حمایت ایران دو فرمانده ارشد خود و ده ها عضو دیگر را از دست داد.

اسرائیل می گوید هدف از حملات در کرانه باختری از بین بردن شبکه های شبه نظامی و خنثی کردن حملات آینده است. فلسطینی ها این حملات را تثبیت بیشتر اشغال 56 ساله و بی پایان اسرائیل می دانند.

با آسوشیتدپرس، رویترز و خبرگزاری فرانسه

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …