کانتاس متهم به هدر دادن مبالغ «چشم‌آلود» برای دفاع از «اخراج‌های غیرقانونی» شد | اخبار استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کانتاس به دلیل هدر دادن “مقدار چشمگیر” در “جنگ قانونی” برای دفاع از آنچه اتحادیه ها به عنوان “بزرگترین مورد اخراج غیرقانونی در تاریخ استرالیا” توصیف می کنند، محکوم شده است.

دادگاه عالی روز سه‌شنبه رسیدگی به درخواست تجدیدنظر کانتاس علیه احکام دادگاه فدرال مبنی بر غیرقانونی بودن تصمیم آن برای برون سپاری مشاغل 1700 کارمند زمینی در سال 2020 را آغاز کرد.

تصمیمات سال 2021 حاکی از آن بود که این شرکت هواپیمایی در مقابل حمایت‌های موجود در قانون کار منصفانه، هنگامی که در نوامبر 2020 در بحبوحه همه‌گیری این بیماری در 10 فرودگاه به کار خود پایان داد، عمل کرده است.

این تصمیمات شامل این بود که اقدامات شرکت هواپیمایی برای جلوگیری از چانه زنی دسته جمعی و بالقوه اقدام صنعتی توسط کارگران طراحی شده است. آنها همچنین شرکت هواپیمایی را در معرض قبض غرامت قابل توجهی قرار دادند.

کانتاس استدلال می کند که برون سپاری یک اقدام مالی ضروری برای صرفه جویی سالانه 100 میلیون دلار و کاهش هزینه های آتی برای تجهیزات حمل و نقل زمینی مانند یدک کش و باربر بود. این شرکت هواپیمایی همچنین استدلال می کند که کارگران حق انجام اقدامات صنعتی محافظت شده در زمان مربوطه را نداشتند.

کانتاس گفت که نباید “به دلیل انجام اقدامات نامطلوب برای جلوگیری از کسب حقوق آتی که اعمال آن در زمان اقدام نامطلوب غیرقانونی بوده است” مجازات شود.

قبل از شروع جلسه دو روزه در روز سه شنبه، کارگران اخراج شده کانتاس و مقامات اتحادیه کارگران حمل و نقل در مقابل دادگاه عالی کانبرا تجمع کردند.

مایکل کین، دبیر ملی TWU، گفت که اقدامات کانتاس “بزرگترین مورد اخراج غیرقانونی در تاریخ استرالیا” است و گفت که حکم دادگاه عالی در مورد این موضوع پیامدهای گسترده ای برای حقوق کارگران فراتر از بخش هوانوردی خواهد داشت.

کین گفت: «امروز از دادگاه عالی خواسته می‌شود تا یک بار برای همیشه مشخص کند که آیا برون‌سپاری کانتاس فقط ظالمانه، غیرمسئولانه و بد برای تجارت نبوده، بلکه به عنوان بزرگ‌ترین مورد اخراج غیرقانونی در تاریخ استرالیا تأیید شده است یا خیر». این آخرین شانس کانتاس است.

او از کانتاس انتقاد کرد که به جای استفاده از این پول برای بازسازی شرکت و اعتبار آسیب دیده آن، مبالغ قابل توجهی را برای رسیدگی به دادگاه عالی هزینه می کند.

یک نظرسنجی TWU از کارگران اخراج شده نشان داد که نیمی از آنها در دو سال و نیم پس از اخراج شغل معناداری پیدا نکرده اند. یک سوم از ناراحتی روانی رنج می بردند و از هر 10 یک نفر افکار خودکشی داشت.

دون دیکسون، کارگر اخراج شده کانتاس، گفت که همکارانش خانه‌های خود را از دست داده‌اند و از ناراحتی‌های روحی و تنش‌هایی در روابط خود رنج می‌برند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

او گفت: «برنامه این بود که بیایید این کارگران را بشکنیم. “خب آنها ما را شکسته اند، ما هنوز اینجا هستیم، همانطور که می بینید، به تعداد زیاد.”

TWU در پاسخ به درخواست وزیر روابط محل کار فدرال، تونی برک، که در این پرونده مداخله می کند، ملحق می شود.

تونی شلدون، سناتور حزب کارگر، که در کنار کارگران سخنرانی می کرد، گفت که در صورتی که کانتاس در دادگاه عالی موفق شود، برای تغییر قانون مبارزه خواهد کرد.

گیرى سیورامان، وکیل موریس بلکبرن، گفت که این تصمیم پیامدهاى بسیار گسترده تری بر حقوق کارگران دارد.

او گفت: «قانتاس این پرونده را بر اساس حقایق باخت. «اکنون در حال تلاش برای استدلال قانونی است تا دادگاه عالی را وادار به کاهش حمایت ها در قانون کار منصفانه کند تا اقدامات خود را قانونی کند. اگر کانتاس برنده شود، حمایت از همه کارگران در سراسر استرالیا کاهش خواهد یافت.

این جلسه در دادگاه عالی ادامه دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …