جولیان آسانژ: نمایندگان پارلمان استرالیا از سفیر آمریکا می‌خواهند به درخواست استرداد پایان دهد | جولیان آسانژ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک هیئت فراحزبی متشکل از نمایندگان پارلمان استرالیا برای پایان دادن به تعقیب بنیانگذار ویکی لیکس، جولیان آسانژ، در دیدار با کارولین کندی، سفیر ایالات متحده در صبح روز سه شنبه در کانبرا، فشار آوردند.

اندرو ویلکی، نماینده مستقل پارلمان، یکی از روسای مشترک گروه پارلمانی جولیان آسانژ را به خانه بیاورید، گفت که آنها “از این فرصت” برای دیدار با کندی برای ابراز “نگرانی گسترده در استرالیا در مورد تلاش های مداوم ایالات متحده برای استرداد” “قدردان” هستند. آقای آسانژ به آمریکا.

ما به طور خاص بر نگرانی سفیر در پارلمان استرالیا در مورد آقای آسانژ تأثیر گذاشتیم که به وضوح توسط نخست وزیر و رهبر اپوزیسیون در هفته گذشته تکرار شد، زمانی که آنها گفتند این موضوع به اندازه کافی طولانی شده است.

ویلکی در جلسه توسط سایر روسای مشترک گروه – جاش ویلسون (کارگر)، بریجت آرچر (لیبرال) و دیوید شوبریج (سبزها) – به همراه جولیان هیل، نماینده حزب کارگر، همراه شد.

هیل گفت که این گروه “شناخت عادلانه دریافت کرد و دوباره روشن کرد که کافی است و این به یک راه حل سیاسی به رهبری ایالات متحده نیاز دارد”.

هیل گفت: «ما از سفیر برای تعامل مستقیم تشکر می‌کنیم تا بتواند نقطه قوت دیدگاه‌ها را درست در سراسر پارلمان استرالیا به واشنگتن دی سی منتقل کند.

آسانژ، یک شهروند استرالیایی، در زندان بلمارش در لندن به سر می‌برد و در حال مبارزه با تلاش ایالات متحده برای استرداد او برای مواجهه با اتهامات مربوط به انتشار صدها هزار سند افشا شده در مورد جنگ افغانستان و عراق و همچنین اسناد دیپلماتیک است.

به نظر می رسد که تلاش برای آزادی او از زمان پیروزی آنتونی آلبانیز در انتخابات سال 2022، که مدت هاست به عنوان انتقاد از تعقیب آسان آسانژ در کارنامه خود ثبت شده است، افزایش یافته است.

نخست وزیر در جریان سفر هفته گذشته خود به بریتانیا، دیدگاه خود را تکرار کرد که «دیگر بس است» و «نگران سلامت روان آقای آسانژ است». رهبر اپوزیسیون، پیتر داتون، موافقت کرد که این “بیش از حد طولانی شده است”.

در نشانه ای از توجه فزاینده دولت به این پرونده، استفان اسمیت، کمیسر عالی جدید استرالیا در بریتانیا، در اوایل آوریل از آسانژ در زندان بلمارش بازدید کرد.

ماه گذشته، 48 نماینده و سناتور استرالیایی – از جمله 13 نفر از حزب کارگر – به دادستان کل ایالات متحده، مریک گارلند، نامه نوشتند تا استدلال کنند که پیشنهاد استرداد “سابقه خطرناکی” برای آزادی مطبوعات ایجاد می کند.

در نامه سرگشاده آنها آمده است که این اتهامات – 17 فقره بر اساس قانون جاسوسی و یک فقره بر اساس قانون کلاهبرداری و سوء استفاده رایانه ای – مربوط به اقدامات آسانژ به عنوان یک روزنامه نگار و ناشر در انتشار اطلاعات “با شواهد جنایات جنگی، فساد و نقض حقوق بشر” است. “.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، قرار است برای اجلاس سران چهارگانه در 24 می از سیدنی بازدید کند.

شوبریج گفت که جلسه روز سه شنبه “مثمر” بود و او از پایان “دیپلماسی آرام” استرالیا در مورد پرونده آسانژ استقبال کرد.

او گفت: «این واقعیت که سفیر قبل از سفر پرزیدنت بایدن زمان گرانبهایی را به این موضوع اختصاص داد، نشانه مفیدی از دیده شدن کمپین آزادی آسانژ است.

کاخ سفید قبلاً گفته بود بایدن در پاسخ به سوالی درباره پرونده آسانژ “متعهد به وزارت دادگستری مستقل است”.

ویلکی گفت که این گروه فراحزبی قصد دارد روز سه شنبه پس از دیدار با کندی، یک کنفرانس رسانه ای در مجلس پارلمان در کانبرا برگزار کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …