خریداران بریتانیایی در بحبوحه فشار بر بانک مرکزی انگلیس در مورد تورم، هزینه های خود را کاهش دادند | صنعت خرده فروشی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مصرف کنندگان در بحبوحه فشار فزاینده بر بانک انگلستان برای مهار تورم، خرید خود را کاهش می دهند.

بر اساس داده‌های کنسرسیوم خرده‌فروشی بریتانیا و شرکت مشاوره KPMG، فروش خرده‌فروشی در ماه آوریل نسبت به مدت مشابه سال قبل 5.2 درصد افزایش یافته است.

اما این رشد سرفصل در خرده فروشی، که برای تورم تعدیل نشده است، کاهش حجم کالاها و خدمات را پنهان کرد. تورم دو رقمی در 10.1 درصد گیر کرده و کندتر از حد انتظار کاهش یافته است.

تعیین کنندگان نرخ در بانک انگلستان قرار است در این هفته با یکدیگر ملاقات کنند زیرا آنها برای مهار افزایش هزینه های زندگی مبارزه می کنند. بسیاری از اقتصاددانان پیش‌بینی می‌کنند که نرخ بهره اصلی آن را 0.25 واحد درصد افزایش خواهند داد و آن را به 4.5 درصد خواهند رساند که بالاترین میزان در 14 سال اخیر است.

این در حالی رخ می دهد که خرده فروشان بریتانیایی به امید تابستانی پر از هزینه می پردازند. آخرین ارقام ضعیف خرده‌فروشی بر ترس از ضربه زدن به اقتصاد بریتانیا در صورت خالی شدن مخزن برای مصرف‌کنندگان افزوده است.

ارقام جداگانه گردآوری شده توسط بارکلیز نشان دهنده افزایش 4.3 درصدی هزینه کارت مصرف کننده در ماه آوریل نسبت به مدت مشابه سال قبل است که این رقم نیز نسبت به تورم بسیار کمتر است.

«تقاضای مصرف‌کننده تا کنون نسبت به تورم بالا و نرخ‌های بهره بالا نسبتاً انعطاف‌پذیر بوده است، اما با پایان یافتن حمایت انرژی دولت برای بسیاری، پس‌اندازها شروع به کاهش می‌کنند و سایر قبض‌های خانوار افزایش می‌یابند، این احتمال وجود دارد که چند سال آینده افزایش یابد. پل مارتین، رئیس خرده فروشی بریتانیا در KPMG گفت: ماه ها همچنان چالش برانگیز خواهند بود زیرا مخزن مصرف کننده خالی می شود.

حجم فروش در اقلام غذایی و غیر خوراکی مانند پوشاک کاهش یافت و آب و هوای نامناسب باعث کاهش اشتهای مصرف کنندگان برای لباس های تابستانی شد.

مارتین گفت: «خرده‌فروشان امیدوارند که تاج‌گذاری، همراه با یک ماه پر از تعطیلات بانکی و شروع تورم در مسیر درست، اعتماد مصرف‌کننده را به میزان قابل توجهی افزایش دهد تا شاهد رشد واقعی و سودآور باشیم.»

همچنین نشانه های فزاینده ای وجود دارد که نشان می دهد عادات خرید مواد غذایی در پاسخ به هزینه های زندگی بالاتر تغییر می کند.

به گفته بارکلیز، تقریباً نه نفر از هر 10 خریدار (89٪) گفتند که نگران تأثیر افزایش قیمت مواد غذایی بر امور مالی شخصی خود هستند و تقریباً از هر 10 نفر (67٪) هفت نفر به این فکر می کنند که چگونه هزینه های فروشگاه هفتگی خود را کاهش دهند. ارقام، که داده های نظرسنجی و هزینه کارت را ترکیب می کند.

این به شواهد فزاینده‌ای اضافه می‌کند که خریداران غذای تازه را با جایگزین‌های منجمد تعویض می‌کنند، و همچنین به دنبال اقلام کاهش‌یافته «برچسب زرد» هستند. تقریباً 70 درصد از 2000 پاسخ‌دهنده به نظرسنجی بارکلیز گفتند که برای صرفه‌جویی در پول نقد به محصولات جایگزین ارزان‌تری مبادله کرده‌اند و تقریباً یک چهارم آنها به سمت غذاهای منجمد رفته‌اند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

با این حال، در حالی که تأثیر افزایش شدید و مداوم قیمت ها در اقتصاد، تعیین کنندگان نرخ در بانک مرکزی را با مشکل مواجه می کند، آنها باید این را با پیامدهای منفی افزایش نرخ بهره متعادل کنند.

اقتصاد بریتانیا در ماه‌های اخیر عملکرد اقتصادی نسبتا ضعیفی داشته است. آخرین ارقام نشان داد که اقتصاد در ماه فوریه در حال یکسان شدن بود و بهبود بریتانیا به سطوح قبل از کووید کمتر از هر اقتصاد دیگر G7 باقی مانده است.

افزایش نرخ بهره ممکن است به کاهش تورم داخلی کمک کند، اما نمی تواند هزینه واردات را کاهش دهد و می تواند به عنوان یک ترمز برای رشد عمل کند، زیرا باعث افزایش هزینه های استقراض برای مصرف کنندگان و مشاغل می شود.

علاوه بر ضعیف‌ترین عملکرد پس از کووید برای رشد در میان همتایان خود در G7، بریتانیا با تهاجمی‌ترین تورم مواجه است.

اقتصاددانان گلدمن ساکس، یک بانک سرمایه گذاری بزرگ، پیش بینی می کنند که بانک انگلستان مجبور خواهد شد در تابستان امسال نرخ بهره را به 5 درصد افزایش دهد.

عباس خان، اقتصاددان بریتانیایی در بارکلیز، در حالی که برخی معیارهای اعتماد مصرف‌کننده بهبود یافته است و قبوض انرژی در ماه‌های آینده کاهش می‌یابد، «نرخ‌های وام مسکن باالتر چشم‌انداز را مختل می‌کند، زیرا خانوارها در طول سال با نرخ‌های بسیار بالاتری به بازپرداخت مالی خود ادامه می‌دهند». گفت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …