داروخانه‌ها در انگلیس نسخه‌هایی را برای هفت بیماری در میان بحران جراحی ارائه می‌کنند | سلامتی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

میلیون‌ها بیمار در انگلستان می‌توانند نسخه هفت بیماری رایج، به‌علاوه کنترل فشار خون بیشتر و قرص‌های ضدبارداری را مستقیماً از داروخانه‌ها تحت طرح‌هایی برای مقابله با بحران در جراحی‌های عمومی دریافت کنند.

برای کسانی که از گوش درد، گلودرد، سینوزیت، زرد زخم، زونا، نیش حشرات عفونی و عفونت‌های مجاری ادراری بدون عارضه (UTIs) در زنان رنج می‌برند، داروسازان بدون نیاز به اولین بار مراجعه به پزشک یا پرستار، دارو تجویز می‌کنند.

اصلاحاتی که قرار است توسط دولت و NHS انگلستان در یک طرح مراقبت اولیه در روز سه شنبه انجام شود، برای آزاد کردن 15 میلیون قرار ملاقات پزشک عمومی در دو سال آینده طراحی شده است.

داده ها نشان می دهد در پنج ماه گذشته، 24 میلیون مشاوره بیش از دو هفته پس از درخواست بیمار انجام شده است – تقریباً 5 میلیون در هر ماه، داده ها نشان می دهد.

این طرح به طور گسترده توسط رهبران سلامت مورد استقبال قرار گرفت و Thorrun Govind، رئیس انجمن سلطنتی داروسازی در انگلستان، آن را “تغییر دهنده واقعی بازی” برای بیماران خواند.

اما کارشناسان گفتند که همه داروخانه‌ها نمی‌توانند همه یا هیچ یک از خدمات جدید را ارائه دهند، به این معنی که تغییر وضعیت می‌تواند منجر به این شود که بیماران ناامید “از ستونی به پست دیگر بروند و در نهایت به پزشک عمومی بازگردند”.

همچنین نگرانی هایی وجود دارد که بیماران ممکن است نتوانند جدی بودن برخی از شرایط را تشخیص دهند، از جمله اینکه آیا UTI را می توان به عنوان “بدون عارضه” طبقه بندی کرد.

عالی ترین پزشک خانواده کشور گفت که این طرح راه حلی نیست که فوراً برای حفظ و استخدام هزاران پزشک عمومی مورد نیاز برای حفظ NHS لازم است.

این پیشنهادها که به دنبال اقداماتی هستند که روز دوشنبه برای تسهیل گرفتن وقت پزشک عمومی با ابزارهای آنلاین اعلام شد، با 645 میلیون پوند طی دو سال پشتیبانی می‌شوند. وزیران امیدوارند که این اصلاحات پس از مشورت با صنعت در زمستان امسال آغاز شود.

تعداد افرادی که می‌توانند به آزمایش فشار خون در داروخانه‌ها دسترسی پیدا کنند، از ۹۰۰ هزار نفر در سال گذشته، بیش از دو برابر به ۲.۵ میلیون نفر در سال خواهد رسید. NHS انگلستان گفت: نیم میلیون زن دیگر نیازی به صحبت با یک پرستار یا پزشک عمومی برای دسترسی به پیشگیری از بارداری خوراکی نخواهند داشت و در عوض می توانند برای این کار در داروخانه مراجعه کنند.

خود ارجاع نیز برای دسترسی به خدماتی مانند فیزیوتراپی، آزمایش شنوایی و پا و پا بدون توصیه قبلی پزشک عمومی افزایش خواهد یافت.

ریشی سوناک، نخست وزیر، از این طرح به عنوان شواهدی برای اقدام برای کاهش زمان انتظار NHS استقبال خواهد کرد، زیرا او به دنبال بازگشت از عملکرد وحشتناک محافظه کاران در انتخابات محلی بود که باعث شد حدود 1000 کرسی شورا را از دست بدهند.

آماندا پریچارد، مدیر اجرایی NHS انگلستان، گفت که این “بسته جاه طلبانه” به تغییر نحوه ارائه مراقبت در خدمات بهداشتی کمک می کند. او گفت: «این طرح به ما کمک می‌کند میلیون‌ها قرار ملاقات را برای کسانی که بیشتر به آنها نیاز دارند، و همچنین کارکنان پشتیبانی آزاد کنیم تا بتوانند کمتر مدیریت کنند و زمان بیشتری را با بیماران بگذرانند.»

اما بکی بیرد، یکی از همکاران ارشد کینگز فاند، یک اندیشکده سلامت، گفت که همه داروخانه‌ها نمی‌توانند این خدمات را ارائه دهند، که باعث ناامیدی و تأخیر می‌شود که می‌تواند به این معنا باشد که بیماران «از ستونی به پست دیگر ضربه می‌خورند، اما در نهایت به آن‌ها بازمی‌گردند. پزشک عمومی”.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

او افزود: “مناطق محلی باید با دقت در مورد نحوه ارتباط آنها با خدماتی که در دسترس هستند، کجا و به چه کسانی در دسترس هستند فکر کنند.”

همچنین نگرانی‌هایی وجود دارد که همه داروخانه‌ها در انگلستان فضایی برای ارائه مناطق حریم خصوصی جداگانه برای بیمارانی که به دنبال نسخه برای شرایط حساس هستند، ندارند.

پروفسور کامیلا هاثورن، رئیس کالج سلطنتی پزشکان عمومی، گفت که این برنامه‌ها شامل گام‌های مثبتی می‌شد، اما هیچ‌کدام از آن‌ها به عنوان گلوله نقره‌ای مورد نیاز «برای رسیدگی به حجم کار شدید و فشار نیروی کار پزشکان عمومی و تیم‌هایشان تحت آن کار می‌کنند» نبود.

وزرا بارها قول افزایش تعداد پزشکان عمومی داده اند. اما تعداد پزشکان عمومی کاملاً واجد شرایط و معادل تمام وقت در انگلستان از سال 2015 کاهش یافته است. طبق گزارش بنیاد بهداشت، کمبود پزشکان در حال حاضر به 4200 نفر می رسد و تا سال 2031 به 8800 نفر افزایش می یابد.

در همین حال، بر اساس تجزیه و تحلیل بی بی سی از ارقام اداره خدمات تجاری NHS، تعداد داروخانه ها در انگلیس در دو سال گذشته اندکی کاهش یافته است که با 160 کاهش به 11026 شیمیدان جامعه رسیده است.

دیزی کوپر، سخنگوی بهداشت و مراقبت اجتماعی لیبرال دموکرات، گفت: “بدون یک برنامه جدی برای استخدام داروسازان و پزشکان عمومی مورد نیاز NHS ما، این می تواند یکی دیگر از تعهدات محافظه کار بهداشتی باشد که ارزش کاغذی که روی آن نوشته شده نیست.”

وزیر بهداشت در سایه، وس استریتینگ، گفت: انتظار از محافظه کاران برای حل بحران پزشک عمومی “مثل انتظار از آتش افروزی برای خاموش کردن آتشی است که آنها ایجاد کرده اند.” او گفت که سوناک “برنامه ای برای رفع کمبود پزشکان عمومی یا معکوس کردن کاهش تعداد پزشکانی که هر سال آموزش می بینند” ندارد، و این طرح ها را “صرفاً در لبه ها و بر خلاف اصلاحات اساسی که NHS نیاز دارد” توصیف کرد. و نیروی کار ارائه می دهد».

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …