بایدن گفت که از ترامپ در مورد مهاجرت دور خواهد شد. واقعیت پیچیده تر است.

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – جوزف آر. بایدن جونیور، در آخرین مناظره خود با دونالد جی. ترامپ در 22 اکتبر 2020، رقیب خود را به دلیل تضعیف بنیادی سنت چند دهه ای آمریکا در استقبال از مردمی که در مرزهای این کشور درخواست پناهندگی می کنند مورد انتقاد قرار داد. .

آقای بایدن با اشاره به یکی از صدها سیاست مهاجرتی دوران ترامپ با هدف بستن مرزها گفت: «این اولین رئیس جمهور در تاریخ ایالات متحده است که هر کسی که به دنبال پناهندگی است باید این کار را در کشور دیگری انجام دهد. .

با این حال، انتظار می‌رود که دولت آقای بایدن در روز پنجشنبه با رد سریع درخواست‌های اکثر افرادی که از مرز عبور می‌کنند اما ابتدا به مکزیک پناه نمی‌برند، محدودیت‌های مشابهی را برای پناهجویان اعمال کند. مانند سیاست آقای ترامپ، رویکرد جدید احتمالاً منجر به اخراج بسیاری از مهاجران در فرآیندی سریع می شود که منتقدان می گویند آنها را از روند قانونی محروم می کند.

پس از نزدیک به دو سال و نیم ریاست جمهوری، آقای بایدن در تلاش است تا به رویکردی در قبال مهاجرت بپردازد که منتقدان او در راست یا چپ را راضی کند. در برخی موارد، او از استفاده سلف خود از اقدامات تهاجمی با هدف دور نگه داشتن موجی از مهاجران در امتداد مرز جنوبی استقبال کرده است.

با این حال، جمهوری خواهان او را به خاطر سیاست هایی که مهاجرت به ایالات متحده را آسان تر می کند، مورد حمله قرار می دهند، حتی در شرایطی که گروه های حقوق بشر و فعالان مهاجر از اقدامات سخت گیرانه او برای دور نگه داشتن مردم انتقاد می کنند.

اعلام رویکرد جدید سختگیرانه به پناهندگی – که فعالان مهاجرت قول داده اند در دادگاه به چالش بکشند – در حالی است که دولت آقای بایدن در حال آماده شدن برای پایان دادن به سیاست دیگری در دوران ترامپ معروف به عنوان 42 است که عملاً از آن زمان مرزها را برای پناهجویان بسته نگه داشته است. آغاز همه گیری ویروس کرونا از سه سال پیش.

رئیس‌جمهور اقداماتی را با هدف استقبال از مهاجران و پایان دادن به آنچه زمانی «شرم اخلاقی و ملی» سیاست‌های مهاجرتی آقای ترامپ نامید، انجام داده است. او قول داده است که هرگز خانواده‌ها را در مرز جدا نکند، همانطور که آقای ترامپ در تابستان 2018 انجام داد.

در اولین روز دولت خود، آقای بایدن قانونی را ارائه کرد که مسیری را برای شهروندی 11 میلیون مهاجر غیرقانونی فراهم می کند، از افراد به اصطلاح رویاپردازان محافظت می کند و ویزا را برای کارگران، خانواده ها و بازدیدکنندگان گسترش می دهد. جمهوری خواهان به طور یکسان با این پیشنهاد مخالفت کردند که به جایی نرسید. قضات محافظه‌کار که از سوی فرمانداران و قانونگذاران جمهوری‌خواه به خدمت گرفته می‌شوند، همچنین از دیگر تلاش‌های دولت برای مهاجرت جلوگیری کرده‌اند.

اما افزایش مهاجرانی که به دلیل ناآرامی‌های سیاسی و اقتصادی آواره شده‌اند – و استفاده حزب جمهوری‌خواه از این تصاویر برای تقویت روایتی مبنی بر اینکه مرز خارج از کنترل است – سیاست‌های مهاجرتی آقای بایدن را به گونه‌ای شکل داده است که تعداد کمی از متحدانش در زمان ریاست جمهوری او تصور می‌کردند. برای رئیس جمهور.

هایدی آلتمن، مدیر سیاستگذاری در مرکز ملی عدالت مهاجرتی لیبرال، گفت که دولت بایدن «گام‌های مهمی» به سوی سیاست‌های انسانی‌تر برای مهاجران برداشته است. اما او از آنچه که «شبکه سیاست‌ها» مشابه سیاست‌های آقای ترامپ نامید انتقاد کرد.

او گفت: «اینها سیاست‌هایی هستند که به‌منظور سخت یا غیرممکن کردن آن‌ها برای افرادی که نیاز به ایمنی دارند، و حتی مجازات آن‌ها را برای تلاش کردن، دشوار یا غیرممکن می‌سازند.

دولت از استفاده از قوانین سخت‌گیرانه خودداری نمی‌کند و استدلال می‌کند که بهترین راه برای منصرف کردن مهاجران از سفر خطرناک به مرز، اطمینان از عواقب عبور غیرقانونی است. در یادداشتی که هفته گذشته در اختیار خبرنگاران قرار گرفت، کاخ سفید با افتخار رویکرد خود در قبال این موضوع حساس را خلاصه کرد.

در این یادداشت آمده است: «طرح دولت بایدن هریس ریشه در اجرا دارد» و افزود که این تلاش مستلزم «بازدارندگی» و «دیپلماسی» با دیگر کشورها است.

مقامات مهاجرت به سرعت به این نکته اشاره می کنند که اجرای سختگیرانه تر را با فرصت های جدید برای مهاجران همراه کرده اند، از جمله برنامه هایی که به مهاجران از ونزوئلا، کوبا، نیکاراگوئه و هائیتی اجازه می دهد تا برای یک برنامه ویژه ورود دو ساله به جای استفاده از فرصت های خود با عبور از مرزها درخواست دهند. مرز.

پس از مسدود شدن توسط دادگاه ها، دولت در نهایت به سیاست دولت ترامپ به نام «در مکزیک بمانید» پایان داد، که پناهجویان را مجبور می کرد در شرایط خطرناک در مکزیک منتظر بمانند تا پرونده هایشان در ایالات متحده بررسی شود.

مقامات کاخ سفید این تصور را که برنامه مهاجرتی آقای بایدن مشابه برنامه آقای ترامپ است را رد می کنند. آنها خاطرنشان کردند که آقای بایدن روز دوشنبه تهدید کرد که قوانین جمهوری خواه مجلس نمایندگان را که برخی از خشن ترین ایده های رئیس جمهور سابق از جمله ساخت دیوار مرزی را احیا می کند، وتو خواهد کرد.

عبدالله حسن، سخنگوی کاخ سفید گفت: «دونالد ترامپ برای دیوار مرزی ناکارآمد که حتی نمی‌تواند در برابر بادهای شدید مقاومت کند، پول بیشتری طلب کرد، چه رسد به شبکه‌های پیچیده قاچاق جنایتکار». پرزیدنت بایدن از کنگره می خواهد که افسران پناهندگی، قضات مهاجرت و فناوری امنیت مرزی بیشتری را فراهم کند.

با این حال، مدافعان مهاجران و برخی از دموکرات‌ها می‌گویند که رئیس‌جمهور و تیمش برای از بین بردن سیاست‌های خشن آقای ترامپ بسیار کند حرکت کرده‌اند. آنها، از جمله، به تصمیم رئیس جمهور سابق برای ملزم کردن مهاجرانی که اجازه درخواست پناهندگی را داشتند، بلافاصله پس از دستگیری، در حالی که هنوز در بازداشتگاه گشت مرزی بودند، مصاحبه کنند، اشاره می کنند.

فعالان در آن زمان گفتند که این تصمیم باعث شد بسیاری از مهاجران نتوانند زمان لازم را برای آماده کردن پرونده خود و گرفتن وکیل داشته باشند. تعداد مهاجران تایید شده برای پناهندگی به شدت کاهش یافت – دقیقاً نتیجه ای که مقامات دولت ترامپ می خواستند.

اکنون، دولت آقای بایدن رویکرد مشابهی را برای تسریع اخراج مهاجران در مرز اتخاذ کرده است. افرادی که به دنبال پناهندگی هستند، اکنون ظرف چند ساعت پس از انتقال به بازداشتگاه گشت مرزی، از طریق تلفن مصاحبه می‌شوند. به گفته وکلای مهاجرت، اگر پناهندگی آنها رد شود، بسیاری از آنها ظرف چند ساعت به مکزیک یا کشورهای خود بازگردانده می شوند.

مقامات دولتی خاطرنشان می کنند که آنها باجه های تلفن زیادی را به امکانات گشت مرزی اضافه کرده اند و اکنون لیستی از وکلای حقوقی را در اختیار مهاجران قرار می دهند. برخلاف سیاست آقای ترامپ، مصاحبه های پناهندگی توسط افسران گشت مرزی انجام نمی شود.

یکی از سخت‌گیرانه‌ترین سیاست‌هایی که آقای ترامپ اتخاذ کرد، استفاده از قانون بهداشت عمومی موسوم به عنوان 42 بود که عملاً مرزها را به روی اکثر پناهجویان با این استدلال که این اقدام برای جلوگیری از گسترش کووید-19 در منطقه ضروری است بسته شد. شروع همه گیری

زمانی که آقای ترامپ از اختیارات عنوان 42 در آغاز همه‌گیری در سال 2020 استفاده کرد، این بخشی از تلاش گسترده‌تر استفان میلر، معمار برنامه مهاجرتی دولت، برای رسیدن به هدف واقعی خود بود: پایان مؤثر هفت دهه آمریکا. سیستم پناهندگی

در آن زمان منتقدان این حرکت را مورد حمله قرار دادند. عفو بین‌الملل دولت آقای ترامپ را متهم کرد که «کووید-۱۹ را برای دستیابی به هدف سیاستی که از روز اول به دنبال آن بود، یعنی بستن مرزها، به سلاح تبدیل کرده است». دموکرات ها قول دادند که این سیاست را فوراً معکوس کنند.

اما زمانی که یک سال بعد روی کار آمد، آقای بایدن چنین کاری نکرد. او استدلال کرد که این به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری بستگی دارد، که به تمدید اورژانس بهداشت عمومی ادامه داد که امکان استناد به عنوان 42 را فراهم کرد. پس از اینکه CDC گفت در آوریل 2022 دیگر نیازی به عنوان 42 نیست، دولت تصمیم گرفت به آن پایان دهد اما توسط قضات محافظه کار مسدود شد.

سپس دولت استفاده از عنوان 42 را در ماه اکتبر گسترش داد، قبل از اینکه دادگاه اجازه دهد این هفته برای همیشه به آن پایان دهد. اما برای متقاعد کردن طرفداران مبنی بر اینکه دولت بایدن در جای درستی قرار گرفته است، خیلی کم است.

خانم آلتمن گفت: “افرادی که به دنبال امنیت هستند اکنون نیاز به دسترسی به پناهندگی دارند، و قوانین ایالات متحده این حق را برای آنها فراهم می کند.” “دولت در حال از بین بردن این دسترسی است، به همان روشی که دولت ترامپ انجام داد.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …