فرماندار داکوتای شمالی لایحه ای را امضا کرد که به معلمان اجازه می دهد ضمایر دانش آموزان را نادیده بگیرند | حقوق LGBTQ+

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دفتر فرمانداری داکوتای شمالی روز دوشنبه اعلام کرد که فرماندار داکوتای شمالی لایحه‌ای را امضا کرده است که به معلمان مدارس دولتی و کارمندان دولت ایالتی اجازه می‌دهد ضمایری را که دانش‌آموزان و همکاران تراجنسی خود استفاده می‌کنند نادیده بگیرند.

قانون جدید که توسط فرماندار جمهوری‌خواه، داگ بورگوم امضا شد، همچنین معلمان را ملزم می‌کند که اگر دانش‌آموز تراجنسیتی است، به والدین یا قیم قانونی خود اطلاع دهند. همچنین دانش آموزان ترنسجندر را از استفاده از حمام مناسب بدون تایید قبلی والدین یا قیم منع می کند.

بلافاصله اعمال می شود.

بورگوم در بیانیه‌ای گفت که قانون جدید «تا حد زیادی رویه‌های موجود را مدون می‌کند و در عین حال، اصلاحیه اول حق آزادی بیان را مجدداً تأیید می‌کند … حقوق و منافع دانش‌آموزان، والدین و معلمان را متعادل می‌کند».

مخالفان مخالفت می‌کنند که رهبران جمهوری‌خواه این ایالت با اجبار کردن سخنرانی بزرگسالان، حقوق قانونی دانش‌آموزان و معلمان را نقض می‌کنند و در صورت عدم تایید والدین بدسرپرست، کودکان را در معرض عواقب خطرناک قرار می‌دهند.

بیرون رفتن اجباری از هویت ترنس دانش آموز، حقوق حریم خصوصی آنها را در مدرسه نقض می کند – به ویژه برای جوانان ترنس که نمی توانند در خانه امن باشند. و ایجاد یک محیط کار و یادگیری حمایتی همچنین مستلزم برخورد با وقار و احترام با مردم است، از جمله – حداقل – صدا زدن آنها با نام و ضمایری که می خواهند استفاده کنند. کودی شولر، مدیر حمایت از اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا در داکوتای شمالی، گفت: اینها اقدامات غیرقانونی و تبعیض آمیز هستند.

حامیان گفته اند این اقدام حقوق والدین را تقویت می کند و آرامش خاطر را برای معلمان به ارمغان می آورد. برخی دیگر گفتند که فرماندار باید برای محدود کردن حقوق ترنس ها اقدامات بیشتری انجام می داد.

این تنها آخرین اقدامی است که حقوق ترنس‌ها را محدود می‌کند که بورگوم پس از تصویب در مجلس داکوتای شمالی و سنا با اکثریتی که دارای حق وتو بودند، امضا کرد، بخشی از تلاش‌های گسترده‌تر مقامات جمهوری‌خواه در سراسر کشور برای عقب‌نشینی از حقوق دگرباشان جنسی پلاس خود.

سایر قوانین جدید داکوتای شمالی، دختران و زنان تراجنسیتی را از پیوستن به تیم های ورزشی زنانه از K-12 تا کالج منع می کند. آنها ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی را که مراقبت های تایید کننده جنسیت را به خردسالان ارائه می دهند، جرم می دانند. و دسترسی کودکان و بزرگسالان ترنسجندر را به حمام، رختکن و دوش متناسب با جنسیتشان، از مدارس گرفته تا کالج های دولتی و مراکز اصلاح و تربیت محدود می کنند.

به طور مشابه، طبق وب سایت Track Trans Legislation، 45 ایالت ایالات متحده تاکنون در سال جاری، لایحه های ضد ترانس را با هدف مراقبت های تأیید جنسیت، گنجاندن ورزش، دسترسی به حمام و اجراهای کشیدنی پیشنهاد داده اند. حداقل 21 ایالت شرکت ورزشکاران تراجنسیتی زن در ورزش های زنانه را محدود یا ممنوع کرده اند و حداقل 14 ایالت مراقبت های تایید کننده جنسیت برای افراد زیر سن قانونی را محدود یا ممنوع کرده اند. علاوه بر این، حداقل هشت ایالت قوانینی را وضع کرده اند که از استفاده تراجنسیتی ها از دستشویی های مرتبط با جنسیتشان جلوگیری می کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …