مدیر پیشین مطبوعات ادعا می کند که جانسون بر سر طرح رواندا با پادشاه “مقابله” کرده است | شاه چارلز سوم

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گفته گوتو هری، مدیر سابق ارتباطات شماره 10، بوریس جانسون با پادشاه چارلز روبرو شد و اساساً با او به خاطر توصیف سیاست پناهندگی رواندا به عنوان «وحشتناک» با او مخالفت کرد.

گفته می شود که این دو در نشست مشترک کشورهای مشترک المنافع در این کشور آفریقای شرقی در ژوئن 2022 پس از گزارش هایی مبنی بر اینکه پادشاه، که در آن زمان شاهزاده ولز بود، طرح اخراج افرادی را که از طریق کانال مانش به رواندا می رفتند را “وحشتناک” توصیف کرد، با یکدیگر اختلاف نظر داشتند. .

هری در روزنامه دیلی میل نوشت، جانسون به او گفت که به دلیل انتقادات گزارش شده چارلز از این سیاست، «بسیار سخت مخالفت کرده است».

جانسون اظهارات متحد دیرینه خود را «نادرست» خواند و یک منبع گفت که وی از هرگونه اظهار نظر در مورد گفتگو با خانواده سلطنتی «تأسف می‌کند».

هری افزود، رهبر سابق محافظه‌کار همچنین به چارلز نسبت به بیان پشیمانی از برده‌داری به دلیل نگرانی‌هایی که ممکن است منجر به درخواست غرامت مالی شود، به چارلز هشدار داد. چارلز به سخنرانی ادامه داد.

در آن زمان، جانسون گفت‌وگوی خود با شاهزاده ولز را به‌عنوان «چون‌واگ قدیمی خوب» توصیف کرد که «زمینه‌های زیادی را پوشانده بود».

هری، روزنامه‌نگار سابق بی‌بی‌سی که در فوریه 2022 به تیم مطبوعاتی شماره 10 پیوست و در سپتامبر آن را ترک کرد، نوشت: «آنچه در واقع اتفاق افتاد کمتر دوستانه بود. او در آن زمان به من گفت: «من خیلی سخت وارد شدم.

«شاهزاده چارلز متلاشی شد. او آشکارا انتقاداتی را ابراز کرده بود، و اگرچه سعی داشت آن را کم اهمیت جلوه دهد، بوریس به چیزهای بدیهی اشاره کرد. [saying]: “اگر شما آن را نمی گفتید، ما هر دو می دانیم که افراد شما می توانند به روزنامه ها زنگ بزنند و داستان را بکشند. این واقعیت که آنها این کار را نکرده اند گویای همه چیز است.»

جانسون روز شنبه به همراه همسرش کری به همراه دیگر نخست وزیران سابق از جمله جان میجر، دیوید کامرون و لیز تراس در مراسم تاجگذاری پادشاه شرکت کرد.

هری که جزئیات زمان خود را در داونینگ استریت برای یک سری پادکست جدید برای Global Player شرح داده است، ادعا کرد که چارلز و جانسون رابطه نادرستی داشتند که ناشی از متهم شدن او به تاخیر در ملاقات با شاهزاده در زمانی است که او شهردار لندن بود. .

او در مقاله خود برای Mail افزود: “روابط هرگز به طور کامل بهبود نیافت و چارلز از اینکه بوریس شماره 10 را قبل از رسیدن به تاج و تخت ترک کرده بود، راحت خواهد شد.”

یک منبع نزدیک به جانسون به این روزنامه گفت: «بوریس جانسون این حساب را نمی‌شناسد و نادرست است. هیچ مکالمه ای را به درستی منعکس نمی کند.

ما هرگز در مورد این موضوعات اظهار نظر نمی کنیم و آقای جانسون از هرگونه تلاش برای انجام این کار ابراز تاسف می کند.

PA Media به این گزارش کمک کرده است

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …