کلینیک های سقط جنین در 3 ایالت برای محافظت از دسترسی به قرص ها شکایت کردند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ارائه دهندگان سقط جنین در سه ایالت روز دوشنبه شکایتی را با هدف حفظ دسترسی به قرص سقط جنین میفپریستون تسلیم کردند، حتی در شرایطی که این دارو توسط یک شکایت جداگانه در تگزاس که در سیستم قضایی ایالات متحده در حال پیچیدن است، تهدید می شود.

این شکایت که به نمایندگی از کلینیک های ویرجینیا، مونتانا و کانزاس در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در ویرجینیا تنظیم شده است، آخرین اقدام قانونی در مورد قرص چند دهه ای است که بخشی از رژیم دو دارویی است که در اکثر سقط جنین های ایالات متحده استفاده می شود.

یک قاضی فدرال در تگزاس ماه گذشته حکمی صادر کرد که بر اساس آن تاییدیه طولانی مدت سازمان غذا و داروی ایالات متحده برای این قرص لغو می شد، چالشی بی سابقه برای تنظیم کننده داروی فدرال. اما دادگاه عالی مانع از اجرای این تصمیم و محدودیت‌های دیگر از دادگاه پایین‌تر تا زمانی که دعوا ادامه دارد، شد.

مدافعان حقوق سقط جنین و مخالفان آنها به تلاش برای یک جای پای قانونی در این موضوع در سراسر کشور ادامه می دهند.

کلینیک های ویرجینیا، مونتانا و کانزاس روز دوشنبه از FDA در دادگاه فدرال شکایت کردند تا آژانس را مجبور کند چندین محدودیت طولانی مدت در مورد نحوه تجویز میفپریستون را کنار بگذارد.

اما از نقطه نظر عملی، این گروه ها گفتند که به دنبال یک حکم دادگاه هستند که از دسترسی به مایفپریستون در حین ادامه دادخواهی بر سر این دارو محافظت کند. این همان چیزی است که 18 ایالت لیبرال در ماه گذشته هنگامی که یک قاضی در ایالت واشنگتن با صدور حکمی به FDA دستور داد دسترسی به مایفپریستون در این ایالت ها را بدون توجه به تصمیمات متضاد دادگاه حفظ کند، به دست آوردند. این حکم در عرض چند دقیقه پس از تصمیم تگزاس صادر شد و باعث سردرگمی ارائه دهندگان سقط جنین و بیماران آنها شد.

شاکیان در شکایت روز دوشنبه گفتند که امیدوارند با ادامه نبرد حقوقی بر سر مایفپریستون از هرج و مرج مشابه جلوگیری کنند. دادگاه تجدید نظر در نیواورلئان قرار است در اواخر این ماه به استدلال های پرونده تگزاس رسیدگی کند.

شاکیان نمی‌توانند یک شبه و بدون اطلاع قبلی، شیوه‌های خود را بازسازی کنند – مراقبت‌های بهداشتی کلید خاموش و روشن ندارد. آنها و بیمارانشان نیاز به شفافیت در مورد تدارک مداوم میفپریستون دارند.» در دادخواستی که از طرف کلینیک ها توسط مرکز حقوق باروری، یک گروه حقوقی و مدافع مستقر در نیویورک که برای اطمینان از دسترسی به سقط جنین تلاش می کند، ثبت شد.

این گروه گفت که ارائه دهندگان سقط جنین در ویرجینیا، مونتانا و کانزاس را در این شکایت گنجانده است زیرا این ایالت ها طرفین پرونده تگزاس یا واشنگتن نیستند، اما قانونگذاران زیادی دارند که با دسترسی به سقط جنین مخالف هستند و «در میانه این گرداب گرفتار شده اند. “

FDA میفپریستون را در ترکیب با قرص دوم به عنوان یک وسیله ایمن و موثر برای پایان دادن به بارداری در سال 2000 تایید کرد. میفپریستون گاهی اوقات به دلایل جایگزین از جمله مدیریت سقط جنین استفاده می شود.

در زمان تایید، سازمان غذا و داروی آمریکا محدودیت‌هایی را بر روی این دارو اعمال کرد، از جمله این که تجویزکنندگان باید گواهینامه دریافت کنند و زنان قبل از مصرف آن، فرم توافق نامه را امضا کنند.

در سال‌های اخیر، FDA دریافت میفپریستون را آسان‌تر کرده است و نیاز دو دهه‌ای را که زنان شخصاً قرص‌ها را مصرف می‌کردند، کنار گذاشت. اما FDA بارها به این نتیجه رسیده است که الزامات باقی مانده – از جمله صدور گواهینامه تجویز کننده – ضروری است.

در شکایت خود، کلینیک ها استدلال می کنند که این محدودیت ها “دسترسی به سقط جنین دارویی را انگ می کند و تضعیف می کند.”

ارائه دهندگان سقط جنین که شکایت می کنند عبارتند از: اتحاد زنان کامل، یک سازمان غیرانتفاعی که مراکز مراقبت های بهداشتی را در شارلوتزویل و الکساندریا، ویرجینیا اداره می کند. Health Woman’s Health of the Twin Cities، LLC، در مینه سوتا، که خدمات بهداشتی از راه دور برای سقط جنین دارویی در ویرجینیا، مریلند، مینه سوتا، نیومکزیکو و ایلینوی ارائه می دهد. و Blue Mountain Clinic، یک مطب خانوادگی در میسولا، مونتانا، که برای اولین بار در سال 1977 به عنوان اولین و تنها کلینیک سقط جنین در ایالت افتتاح شد.

سایر ارائه دهندگانی که به عنوان شاکیان نام برده می شوند عبارتند از: هلن ویمز، یک پرستار رسمی دارای مجوز برای کار در مونتانا و مالک All Families Healthcare، یک کلینیک سلامت جنسی و باروری در Whitefish، مونتانا. و Trust Women، که کلینیک هایی را در ویچیتا، کانزاس، و اوکلاهما سیتی، اوکلاهما اداره می کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …