تگزاس: پلیس مظنون را پس از کشته شدن هشت نفر توسط کامیون در میان جمعیت نام برد | تگزاس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مقامات علناً راننده متهم به کشتن چند نفر را پس از شخم زدن کامیون خود به میان جمعیتی که در ایستگاه اتوبوس در نزدیکی پناهگاهی که به مهاجران در یکی از شهرهای جنوب تگزاس خدمت می‌کردند، شناسایی کردند.

پلیس طی یک کنفرانس خبری صبح دوشنبه، جورج آلوارز را متهم کرد که حدود ساعت 8:30 صبح روز یکشنبه در براونسویل، هشت نفر را کشته و 10 نفر را زخمی کرده است.

پلیس اضافه کرد که آلوارز ساکن براونزویل بود و دارای سابقه کیفری “گسترده” از جمله اتهامات حمله شدید با سلاح مرگبار و رانندگی در حالت مستی بود.

پلیس همچنین گفت که آلوارز تلاش کرد محل را ترک کند، اما چند نفر او را نگه داشتند تا زمانی که پلیس رسید و او را دستگیر کرد.

یک قاضی محلی برای آلوارز 3.6 میلیون دلار وثیقه تعیین کرد. او ابتدا به دلیل رانندگی بی احتیاطی محکوم شد اما با اتهامات دیگری از جمله قتل عمد مواجه شد.

پلیس مدعی است که مشخص نکرده است که آیا آلوارز عمدی عمل کرده است یا خیر و نتوانسته گزارش‌های شاهدان مبنی بر اینکه راننده در زمان تصادف فریادهای فحاشی علیه مهاجران سر می‌داده را تأیید کند.

یک مهاجر ونزوئلایی که از تصادف فرار کرد گفت که راننده فریاد می زد که مهاجران به ایالات متحده حمله می کنند، همراه با اظهارات توهین آمیز دیگر. مانیتور نیوز گزارش داد. آبان نیوز اظهارات شاهد مشابهی را گزارش کرد، و این موضوع بعداً روز دوشنبه توسط شاهدان دیگر تأیید شد.

در ابتدا تصور می شد اکثر مجروحان و کشته شدگان ونزوئلایی باشند و پلیس تایید کرده است که همه آنها مرد بوده اند.

این سانحه بیرون از یک پناهگاه شبانه در براونزویل، تگزاس، که نزدیک مرز این ایالت با مکزیک است، رخ داد. تنها سرپناه شبانه شهر میزبان افراد و مهاجران بی‌خانمان است و دو ماه است که ظرفیت دارد.

مقامات گفتند که چندین نفر در محل حادثه جان باختند و هشتمین قربانی یکشنبه شب جان باخت.

بر اساس ویدئوی نظارتی از تصادف، راننده SUV چراغی را رد کرد و در میان جمعیت منتظر در ایستگاه اتوبوس شخم زد.

ویکتور مالدونادو، مدیر پناهگاه، می‌گوید: «آنچه در این ویدیو می‌بینیم این است که این SUV، یک رنجروور، نوری را که حدود صد فوت دورتر بود، عبور داد و از میان افرادی که در ایستگاه اتوبوس نشسته بودند، رفت. به رسانه ها گفت.

پلیس روز دوشنبه گفت که مقامات نمونه خون راننده را برای بررسی وجود مواد مسموم کننده احتمالی گرفتند، اما نتایج این آزمایشات نیز منتشر نشده است.

بعدازظهر دوشنبه، در پناهگاه، ژسوس مورنو، 35 ساله، اهل ونزوئلا، به آبان نیوز گفت که روی نیمکتی بیرون نشسته بود، درست روبروی ایستگاه اتوبوس که در آن حمله اتفاق افتاد، زمانی که همه چیز را در روز یکشنبه دید.

به گفته وی پس از شوک اولیه از مشاهده شخم زدن خودرو به درون مردم، به محل حادثه نزدیک شد. دیگران قبلاً مرد پشت فرمان را دستگیر کرده بودند و خواستار پاسخ بودند.

مورنو گفت: «او شروع کرد به گفتن اینکه او رئیس است و این سوال را مطرح کرد که چرا این همه مهاجر اینجا، در قلمرو او هستند.

مورنو گفت که توهین های آلوارز باعث داغ شدن همه چیز شد و حاضران را بر آن داشت تا او را بزنند.

مورنو گفت: «تنها دلیلی که او از لینچ نجات یافت این بود که پلیس از راه رسید و او را دستگیر کرد. او مردم ما را به قتل رساند – اما هیچ کس نمی خواهد اخراج شود.

هوای بسیار گرم و مرطوب مانع از آن نشد که تعداد بیشتری از مهاجران و بسیاری از مردم محلی در طول روز دوشنبه برای ادای احترام یا دعا به محل حادثه بیایند. گل‌های رنگارنگ، صلیب‌ها و شمع‌ها، علف‌هایی را که دیروز اجساد قربانیان در آن گذاشته شده بود، تزئین می‌کنند.

مالدونادو گفت: “این یک موقعیت بسیار بسیار غم انگیز است که اتفاق افتاد.” “این چیزی است که شهر براونزویل هرگز تجربه نکرده بود.”

مالدونادو گفت که همه قربانیان در واقع مهاجران ونزوئلایی بودند که در این پناهگاه اقامت داشتند. برخی به فرودگاه می رفتند، برخی دیگر به مرکز شهر برای سوار شدن به اتوبوس، اما همه آنها به سمت “مقصد نهایی” خود در ایالات متحده حرکت کردند.

قتل های کامیون چهار روز قبل از انقضای عنوان 42 رخ داد. عنوان 42 یک سیاست دوران کووید بود که اجازه اخراج مهاجران را می داد.

چند روز قبل از سقوط هواپیما، الخاندرو مایورکاس، وزیر امنیت داخلی ایالات متحده، گفت که مقامات مهاجرت با شرایط “بسیار چالش برانگیز” در امتداد مرز با مکزیک در روزهای پایانی عنوان 42 روبرو هستند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …