به روز رسانی زنده بودجه 2023: کارگران وعده کاهش هزینه های زندگی در اولین بودجه کامل فدرال را می دهند – آخرین اخبار | سیاست استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتفاقات کلیدی

خزانه دار ساعت 8 صبح هنگام ورود به مجلس درب ورودی را نگه می دارد.

این نیز بخشی از تئاتر است – خزانه دار در روز بودجه توسط رسانه ها در حال ورود به مجلس فیلم/عکاسی می شود. The doorstop یک مصاحبه بسیار سریع است که اکثر پاسخ ها “مسئولانه” هستند و “شما باید منتظر بودجه باشید” و سپس او در راه است.

این عکس‌های بودجه‌ای «صادقانه» از نخست‌وزیر و خزانه‌دار آن‌ها هرگز درست نیست.

اما گروگ درست می گوید. به بدی 2014 نیست.

صبح بخیر

امی رمیکیس

امی رمیکیس

روز بودجه مبارک، برای کسانی که مشاهده می کنند.

یک تشکر بسیار بزرگ از مارتین که ما را در داستان های یک شبه راهنمایی کرد. ما اکنون به سیاست روی می آوریم و شما را در جریان تمام اتفاقات مجلس و همچنین آنچه در مورد بودجه و زمان می دانیم، در حالی که قرنطینه در ساعت 13:30 شروع می شود، خواهم داشت.

شما دارید امی رمیکیس بیشتر روز – من قبلاً دو قهوه خورده ام. محدودیت امروز وجود ندارد.

آماده؟ بیایید وارد آن شویم.

اعتراض دانشجویان در کانبرا بر سر شکاف ثروت

کیتلین کسیدی

کیتلین کسیدی

صدها دانشجو صبح امروز در مقابل ساختمان پارلمان در اعتراض به شکاف ثروت بین نسلی در آستانه بودجه فدرال امشب تجمع خواهند کرد.

اتحادیه ملی دانشجویان (NUS) و بنیاد جوانان استرالیایی از دولت فدرال می‌خواهند که از 1.2 میلیون دانشجوی عالی که با هزینه‌های زندگی، بدهی‌های دانشجویان و افزایش اجاره بها دست و پنجه نرم می‌کنند، حمایت کند.

آنها خواهان کاهش سن استقلال سنترلینک از 22 به 18 هستند – به حدود 450,000 دانشجو اجازه می دهد به کمک هزینه جوانان دسترسی داشته باشند – پرداخت های رفاهی را افزایش دهند، بدهی دانشجویان را پاک کنند و به کار بدون حقوق در بودجه پایان دهند.

رئيس جمهور بیلی رایلی گفت که دانش‌آموزان در شرایط جوی کنونی “در حال مبارزه برای زندگی” هستند.

هر روز هزاران دانش‌آموز تصمیم سختی می‌گیرند که یا در کلاس حاضر شوند یا یک شیفت را برای حفظ سقف بالای سر خود انجام دهند. هر روز با دانش‌آموزانی صحبت می‌کنم که مجبور شده‌اند کلاس را رها کنند تا بتوانند صرفاً غذا را روی میز بگذارند. به عنوان یک دانش آموز منطقه ای از باتورست که مجبور به مهاجرت به تحصیل شدم، این مبارزه را به خوبی می دانم.

دانشجویان از ساعت 10 صبح در مقابل ساختمان پارلمان بسیج خواهند شد و رئیس مجلس و سناتور سبزها به آنها خواهند پیوست. دکتر مهرین فاروقی.

دانشجوی پردیس دانشگاه نیو ساوت ولز در سیدنی.
دانشجوی پردیس دانشگاه نیو ساوت ولز در سیدنی. عکس: مارک بیکر/AP

مبارزه دادگاه اتحادیه کانتاس علیه برون سپاری

کریستوفر کناوس

کریستوفر کناوس

این دادگاه عالی امروز صبح بررسی خواهد کرد که آیا تصمیم کانتاس برای برون سپاری مشاغل 1700 کارمند زمینی غیرقانونی بود و آیا برای بازدارندگی کارگران از اقدام صنعتی طراحی شده بود.

در ژوئیه 2021، دادگاه فدرال رای داد تصمیم این شرکت هواپیمایی برای اخراج کارکنان در 10 فرودگاه در سال 2020 تا حدی ناشی از تمایل به اجتناب از اقدام صنعتی، که نقض قانون کار منصفانه است. این حکم کانتاس را در معرض یک لایحه غرامت قابل توجه قرار می دهد.

دادگاه عالی با رسیدگی به درخواست تجدیدنظر کانتاس در این مورد موافقت کرده است. امروز و فردا برگزار خواهد شد.

در جولای 2021، دادگاه فدرال حکم داد که تصمیم کانتاس برای اخراج کارکنان 10 فرودگاه در سال 2020 تا حدی ناشی از تمایل به اجتناب از اقدامات صنعتی است.
در جولای 2021، دادگاه فدرال حکم داد که تصمیم کانتاس برای اخراج کارکنان 10 فرودگاه در سال 2020 تا حدی ناشی از تمایل به اجتناب از اقدامات صنعتی است. عکس: لورن الیوت/ رویترز

کانتاس استدلال می کند که برون سپاری یک اقدام مالی ضروری است که می تواند سالانه 100 میلیون دلار صرفه جویی کند و هزینه های آینده برای تجهیزات حمل و نقل زمینی مانند یدک کش و باربر را کاهش دهد. این شرکت هواپیمایی همچنین استدلال می کند که کارگران در زمان مربوطه حق انجام اقدامات صنعتی محافظت شده را نداشتند.

کانتاس گفت که نباید “به دلیل انجام اقدامات نامطلوب برای جلوگیری از کسب حقوق آتی که اعمال آن در زمان اقدام نامطلوب غیرقانونی بوده است” مجازات شود.

TWU در پاسخ به درخواست وزیر روابط محل کار فدرال ملحق شده است. تونی برک، که در این پرونده دخالت می کند.

دبیر ملی TWU، مایکل کین، گفت که در صورت موفقیت کانتاس، این پرونده می تواند “به طور جدی قصد حفاظتی” قانون کار منصفانه را تضعیف کند.

خوش آمدی

صبح بخیر و به وبلاگ روز بودجه ما خوش آمدید. من هستم مارتین فارر و من قبل از آن شما را از طریق چند داستان کوتاه یک شبه آشنا خواهم کرد امی رمیکیس برای بخش اصلی روز و به دنبال آن رونمایی بزرگ امشب همراه است.

داستان اصلی بودجه یک شبه این است که پیش‌بینی می‌شود بودجه امسال مازاد 4 میلیارد دلاری را ثبت کند – اولین بار در 15 سال گذشته – به لطف افزایش قیمت کالاها و رشد دستمزد بالاتر از حد انتظار و افزایش درآمدهای مالیاتی. خزانه دار، جیم چالمرز، اعلام کرد که تغییر بزرگی نسبت به کسری پیش بینی شده 78 میلیارد دلاری در بودجه مارس 2022 ائتلاف است. البته ما داستان‌های بودجه بیشتری داریم، از جمله نمای درونی امی از اینکه در قفل کانبرا چگونه است و، برای کامل‌کنندگان، همه چیزهایی که تاکنون در مورد بودجه می‌دانیم. ما قبلاً می دانیم که یک بسته هزینه زندگی 14.6 میلیارد دلاری در چهار سال آینده وجود دارد: اما ما از همه جزئیات نمی دانیم.

امروز صبح یک داستان عالی برای مصرف کنندگان وجود دارد، با اخباری که سازمان دیده بان مصرف کننده، انتخاب و وکلای حقوقی همگی با دولت لابی می کنند که مسافران خطوط هوایی در صورت تغییر برنامه پروازشان باید غرامت دریافت کنند. این در پاسخ به خشم فزاینده عمومی نسبت به رفتار آنها توسط حامل‌ها است و استرالیا را با شیوه‌های خارج از کشور هماهنگ می‌کند.

با ماندن در هوانوردی، و کانتاس امروز چالش حقوقی خود را در دادگاه عالی کانبرا در تلاش برای لغو حکم مربوط به تصمیم بحث برانگیز خود برای برون سپاری بیش از 1600 کارگر در طول همه گیری کووید، آغاز خواهد کرد. کانتاس در حال اعتراض به دو حکم دادگاه فدرال است که برون سپاری حمل کنندگان چمدان، نظافتچی ها و کارکنان زمینی را غیرقانونی می داند. به محض وقوع، تحولات را خواهیم داشت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …