رهبران اتحادیه اروپا نسبت به روابط پس از برگزیت با بریتانیا ابراز امیدواری کردند | برگزیت

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رهبران اتحادیه اروپا تمایل خود را برای از سرگیری روابط با بریتانیا، هفت سال پرتلاطم پس از رای لرزه‌ای برگزیت، نشان داده‌اند.

نمایندگان هر ۲۷ کشور عضو روز دوشنبه گفتند که می‌خواهند «روابط بیشتر بین اتحادیه اروپا و بریتانیا» را پس از توافقی که بر سر ترتیبات تجاری برگزیت برای ایرلند شمالی امضا شد، «توسعه دهند».

کمی بیش از دو ماه پس از توافق بر چارچوب ویندزور بین ریشی سوناک و رئیس کمیسیون اروپا، اورسولا فون در لاین، آنها بر ارزش “شریکای ارزشمند با یکدیگر” بودن تاکید کردند.

در مقاله‌ای که برای آبان نیوز به مناسبت روز اروپا در روز سه‌شنبه نوشته شده است، سفرا و کمیساریای عالی همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌گویند: «کشف مجدد منافع و نگرانی‌های مشترک به این ترتیب منجر به چارچوب ویندزور شده و به استقبال بسیار و ضروری بازگرداندن اعتماد منجر شده است. در روابط اتحادیه اروپا و بریتانیا

بنابراین، وظیفه پیش رو این است که بر این تعامل مجدد و توسعه بیشتر روابط بین اتحادیه اروپا و بریتانیا بنا شود.

یک بریتانیای قوی و یک اتحادیه اروپا قوی شرکای ارزشمندی برای یکدیگر هستند. به نفع متقابل خود، ما روابط محکمی بین جوامع، جوامع تجاری و دانشگاهی خود داریم و نیاز داریم تا اطمینان حاصل کنیم که آنها به تعامل و غنی سازی یکدیگر به شیوه ای متقابل سودآور و محترمانه ادامه می دهند.”

این مقاله به طور خاص در مورد روابط نیست، اما گفتگوها در مورد امنیت آینده، و ترتیبات سیاست خارجی می تواند در لیست مذاکرات جدید مشارکت پس از تمجید رهبران اتحادیه اروپا از نقش اصلی بریتانیا در درگیری اوکراین و روسیه قرار گیرد.

یک معامله در زمینه علوم و ارتباطات ماهواره‌ای در حال حاضر در دستور کار قرار گرفته است، با مذاکراتی که اخیراً در مورد مشارکت بریتانیا در Horizon Europe، برنامه علمی و تحقیقاتی 95.5 میلیارد یورویی اتحادیه اروپا (83.3 میلیارد پوند) از سر گرفته شده است.

موضوعات اساسی مانند ورود مجدد به بازار واحد یا اتحادیه گمرکی مورد بحث قرار نخواهند گرفت، زیرا این امر باعث بازگشایی توافق برگزیت می شود.

این نامه کمتر از یک سال پس از قطع روابط بین بریتانیا و اتحادیه اروپا می آید، زمانی که نخست وزیر وقت، لیز تراس، لایحه پروتکل ایرلند شمالی را ارائه کرد – که تهدید به پاره شدن یکجانبه بخش هایی از توافقنامه خروج بود.

یک کمیته بانفوذ مجلس اعیان اخیراً از دولت خواسته است تا همکاری با پایتخت های اتحادیه اروپا را برای رفع موانع برگزیت که مانع از کار آسان موسیقیدانان، جوانان و متخصصان در اروپا می شود، آغاز کند.

لئو دوچرتی، وزیر اروپای بریتانیا، به کمیته امور اروپای اتحادیه اروپا گفت که این موضوع اغلب اولین موضوع مورد بحث در سفرهایش به پایتخت های اتحادیه اروپا بوده است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

بازدید از مدارس اتحادیه اروپا پس از برگزیت به دلیل قانون جدیدی که توسط بریتانیا تحمیل شده بود که همه بازدیدکنندگان از اتحادیه باید به جای کارت شناسایی، پاسپورت داشته باشند، از بین رفت. این یک چالش برای مدارس در سراسر قاره است که در آن کارت شناسایی، نه پاسپورت، اسناد هویتی رسمی انتخابی است.

رهبران اتحادیه اروپا روز اروپا را به دلیل انعکاس بین تلاش مشترک برای محافظت از اروپا در برابر روسیه و روزی که در سال 1950 رابرت شومان، وزیر امور خارجه فرانسه، پیشنهاد ایجاد یک اتحادیه اقتصادی برای پیوند کشورها در دوران پس از جنگ را پیشنهاد کرد، انتخاب کردند.

سفیران خاطرنشان می کنند که “اتحادیه اروپا به سنگر دموکراسی تبدیل شده است و امنیت، توسعه اقتصادی، حقوق بشر و آزادی های اساسی را در سراسر جهان ارتقا می دهد” – اهدافی که توسط بریتانیا مشترک است.

آنها می افزایند: «هیچ جا به اندازه واکنش مشترک ما به وقوع جنگ در قاره اروپا مشهود نیست.

در رابطه با سفرهای برون مرزی برای مدارس، چارلز هی، رئیس کمیته امور اروپایی لردها، گفت که باید دموکراسی های لیبرال اروپا با وجود برگزیت متحد شوند. او گفت: «ما فکر می‌کنیم که می‌توانیم بهتر عمل کنیم و باید بهتر عمل کنیم، و مکانیزم‌هایی برای بهتر شدن داریم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …