آلکاراز و سابالنکا می درخشند اما بازیکنان زن در مادرید احساس می کنند تحت الشعاع قرار گرفته اند | تنیس

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

افاز لحظه‌ای که کارلوس آلکاراز اولین قدم‌های خود را در کاجا ماگیکا مادرید برداشت، سطح انتظارات و توجه روی شانه‌های او بسیار زیاد بود. دستاوردهای او در دوران نوجوانی قبلاً توجه زیادی را به خود جلب کرده بود، اما در غیاب رافائل نادال و نواک جوکوویچ، او در خاک خانه نمایش بود.

در طول دو هفته در اوپن مادرید، آلکاراز نمی‌توانست بدون صف تماشاگرانی که در اطراف زمین او بودند تمرین کند و هر بار که او از زمین تمرین به سمت رختکن می‌رفت، از او امضای طولانی می‌خواستند. ورزشگاه برای هر مسابقه ای که او بازی می کرد و با مجموعه ای از ورزشکاران و افراد مشهور اسپانیایی که پس از آن منتظر عکس هایی با او بیرون از سالن بازیکنان بودند، پر بود.

برای بسیاری از بازیکنان دیگر توجه بی‌وقفه فلج‌کننده بود، اما در مورد آلکاراز به نظر نمی‌رسید که این عنوان به شخص دیگری برسد. این بازیکنان رده پایین تر، امیل روسوووری و یان-لنارد استراف بودند که او را بیش از همه غافلگیر کردند. هر دو بار او با انجام تنظیمات لازم برای پیروزی، بلوغ رو به رشد خود را نشان داد.

آلکاراز با چهار بازیکن و سه بازیکن برتر 20 به نام های الکساندر زورف، بورنا کوریچ و کارن خاچانوف روبرو شد و هر کدام را در ست های مستقیم از بین برد. او از هر دو جناح از خط اصلی تسلط داشت، با دراپ شوت‌ها حریفان را تحریک می‌کرد و مدام تور را می‌بست. کیف الکاراز خیلی عمیق است. او می تواند امتیازهای بسیار بیشتری به جز نادال و جوکوویچ کسب کند، و او درک ذاتی از بهترین روش استفاده از مهارت های خود دارد.

این دیگر دوره نوسانی رایگان و چیزی برای از دست دادن حرفه آلکاراز نیست. هر هفته یک نتیجه عظیم دیگر برای دفاع به ارمغان می آورد و این بازیکن 20 ساله هنوز چند ماه از محرومیت سه ماهه مصدومیتی که او را مجبور به از دست دادن مسابقات آزاد استرالیا کرد، فاصله دارد. پاسخ او: رکورد 29-2 (94%) در سال جاری و چهار عنوان در شش تورنمنت انجام شده، از جمله دو رویداد Masters 1000. او با حضور در زمین رم در اواخر این هفته، به عنوان شماره 1 جهان راهی رولان گاروس خواهد شد.

کارلوس آلکاراز در قرعه کشی مردان یک چهره برتر بود و رکورد خود را در سال جاری به 29-2 رساند.
کارلوس آلکاراز در قرعه کشی مردان یک چهره برتر بود و رکورد خود را در سال جاری به 29-2 رساند. عکس: کلایو برانسکیل/گتی ایماژ

از آنجایی که تمام توجهات در قرعه کشی مردان به یک رقیب معطوف بود، مسابقات زنان به دلیل دوتایی اش قابل توجه بود. بلافاصله پس از رویارویی آرینا سابالنکا و ایگا سویاتک در فینال اوپن اشتوتگارت، دو تیم برتر برتری خود را با پیگیری آن با فینال دیگری برجسته کردند.

فینال روز شنبه مطابق با شرایط خود عمل کرد. این یک نمایشگاه فشرده و درخشان از تنیس هجومی بود. در حالی که سابالنکا به بازیکنی آرام‌تر و متفکرتر تبدیل شده است، ضربه توپ او مانند همیشه وحشیانه است و او مدام برنده‌ها را از تمام نقاط زمین بیرون می‌آورد. این یک بازی مناسب در کنار سبک ترکیبی حمله و دفاع سویاتک است. شماره 1 سابالنکا را تا پایان تحت فشار قرار داد و دائماً او را در موقعیت های دشوار مجبور کرد، اما برندگان فقط به پرواز ادامه دادند.

تا پایان هفته مشخص بود که هر دو رقابت را پذیرفته بودند. در حالی که سابالنکا اعتراف کرد که تسلط سویاتک الهام‌بخش مستقیم او برای صعود در سال جاری بود، این بازیکن بلاروس اطمینان داد که لهستانی برای حفظ جایگاه خود در قله باید به پیشرفت خود ادامه دهد. هرچه بیشتر با یکدیگر بازی کنند، بیشتر به عنوان بازیکن پیشرفت می کنند و توجه بیشتر می شود.

با وجود عملکرد بازیکنان در زمین، یکی از موضوعات تعیین کننده مسابقات آزاد مادرید، پایان تلخ آن بود. روز یکشنبه، ویکتوریا آزارنکا و بئاتریز حداد مایا کوکو گاوف و جسیکا پگولا را شکست دادند و فینال دونفره زنان را بردند، با این حال این مسابقات از برگزاری مراسم جایزه زنان محروم شد، همانطور که معمولاً پس از تمام فینال ها برگزار می شود و به قهرمانان دونفره مردان داده می شد. پس از آن، Gauff به طور مشخص تصمیم گرفت که این سخنرانی را توییت کند او شخصاً تکذیب شد.

رفتار مادرید با بازیکنان زنش از زمان قهرمانی در مسابقات WTA در سال 2009 به طور منظم مورد بحث قرار گرفته است. در گذشته، این مسابقات زنان را خیلی زود یا در اواخر روز برنامه ریزی می کرد و ناامیدی زنان در طول سال ها قابل لمس بود. ، با وجود اهدای جوایز مساوی توسط رویداد.

هر دو فینالیست انفرادی زنان از سخنرانی خود برای اشاره به موضوعات دیگر استفاده کرده بودند، سویاتک به پایان نیمه نهایی خود در ساعت 1 بامداد در صبح جمعه اشاره کرد و سابالنکا درباره کیک خود کنایه زد. تضاد در اندازه کیک های ارائه شده به آلکاراز و سابالنکا، که یک تولد مشترک دارند، توجه قابل توجهی را به خود جلب کرده بود. برای خیلی ها اینطور بود صرفا یک استعاره از رفتاری که در آنجا دریافت می کنند.

اندی موری پس از باخت در دور اول، از دوران حضور خود در مادرید لذت نبرد، اما به حریف رقیب قدرتمند ایکس آن پروونس تبدیل شد و هفته بعد را با یک عنوان و یک برد بالای 20 نفر مقابل تامی پل به پایان رساند. این ممکن است فقط یک عنوان رقیب باشد، اما بر انعطاف‌پذیری موری تاکید می‌کند و حسی را برای او به ارمغان آورده است که از سال 2019 تجربه نکرده است – پایان یک هفته مسابقات بدون باخت. همانطور که اعتماد به نفس موری افزایش می یابد، او به دنبال تقویت فرم و موقعیت خود برای یک فصل چمن قوی خواهد بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …